Matthias Klopfer (vasakul), Schorndorfi linnapea ja Roland Eisele, politsei esindaja (AFP / Scanpix)

Lõuna-Saksamaa Schorndorfi linna festival muutus suvisest kogupere laadaüritusest äkitselt vägivaldseks võitlustandriks, kus loobiti pudeleid ja rünnati naisi, vahendab Deutsche Welle. Politsei hoiab teisipäevani kestval üritusel nüüd väga rangelt silma peal.

Pühapäeva õhtul ründas ligi tuhandepealine jõuk pudeleid loopides festivalikülastajaid ja politseid. Pärast seda läks vihane mass laiali ning jätkas väiksemates, mõnekümnelistes jõukudes linna peal mässamist ja muul viisil elanike häirimist. Kaks noort naist sattusid seksuaalse ahistamise ohvriks.

Kohaliku politsei esindaja ütleb, et mäss oli kohutav ning süüdistas toimunus liigset alkoholitarbimist. Ta lisas, et osa kurjategijatest oli võõramaist päritolu. Kahe naise ahistamise osas kuulas politsei üle ühe Iraagi ning kolm Afganistani päritolu noorukit. Politsei palub kõigil pealtnägijatel ning ohvritel infot jagada. Schorndorfi linnapea Matthias Klopfer lisas, et säärased kuriteod ei ole mingid pisiasjad ning avaldas seksuaalse rünnaku ohvritele kaastunnet.

DW meenutab Schorndorfis toimunut kirjeldades 2015. aasta lõpu massirahutusi ja -ahistamisi Kölnis.

Jaga artiklit

63 kommentaari

T
tooge aga sisse  /   17:11, 18. juuli 2017
Mina parastan teid ja tooge aga sisse andke aga minna. Laske neil sisse ja 1000 euro kuuraha ja andke minna. Minul ei ole kahju kui te lasete peksta hilja aegu oli kus jõuga tõmmati mustanahaline trammist välja ja siis paksud saksanaised sõimasid kontrollerit ja politseinikuid rassismiks. kuna mustanahaline ei maksnud oma pileti eest ja lärmas lõugas.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis