Fotol aitab politseinik ühte laulupeol eksinud last. (Põhja prefektuur / Facebook)

Tänu tähelepanelikule kodanikule, kes märgates üksinda uitavat viieaastast last teatas sellest häirekeskusele, toimetasid politseinikud lapse turvaliselt koju.

Sander sõitis 13. juulil Tallinnas Pirital mööda Merivälja teed, kui märkas üksinda jalutavat last, kirjutas Põhja prefektuur oma Facebooki lehel. Eelkooliealine paistis olevat omapäi ning tähelepanelik kodanik helistas kohe häirekeskusele ning teatas, kust last leida.

Paar minutit hiljem saabus uus teade, et laps oli Merivälja tee Hambakliinikus. Sealt võtsid politseinikud viieaastase poisi auto peale ning kui tema koduaadress oli selge, viidi ta koju.

Hiljem selgus, et vanavanemad andsid poisile mängimiseks vana rahakoti. Poisil tekkis õues mängides idee, et läheb õige poodi. Nii jalutaski ta märkamatult koduväravast välja.

Tänu tähelepanelikule Sandrile ja teistele teatajatele jõudis poiss turvaliselt koju. "Tuhat tänu teile!" tänavad Põhja prefektuuri korrakaitsjad.

Alles hiljuti elasime kaasa Lätis kaduma läinud viieaastase poisi otsingutele. Laps leiti surnuna. Kui mõni täiskasvanu oleks Lätis olnud sama tähelepanelik kui Sander, siis oleks see lugu jäänud traagilise lõputa.

Kui sina näed, et laps võib olla eksinud või vajab abi, siis helista kindlasti numbril 112!

Jaga artiklit

33 kommentaari

J
jaa  /   18:57, 19. juuli 2017
ma ei mäleta, kui vana ma olin, aga koolis veel ei käinud (enne 70.a. kunagi). vanaema juures maal ma miskipärast olla ei tahtnud, vend koos omaealistega pani alatasa kuskile minema, mind kaasa ei võetud ja panin ühel päeval kodupoole astuma. no oma 6 km jalutasin maha. Olin just üle heinamaa ja kraavide alast osa sirgemaks lõikamas, kui nägin tuttavat värvi sapikat ja panin jooksuga teele tagasi- olidki vanemad lihtsalt maale sõitmas ja üllatunud, et ma tee peal! Mul jäi veel 14 km koduni marssida. Maale mind enam vastu tahtmist ei jäetud ja ma olin sellega väga rahul. 7 aastasena panin linnavanaema eest rattaga putket, kui linnalähedalt suvilast tulime. esmajoones põrutasin lasteaeda sõpradele oma jalgratast näitama ja pärast sõitsin vanaema kodu juurde ootama. Ma ei mäleta, et keegi võõras oleks asja vastu huvi tundnud, kui selline minutaoline pätakas nii omaette ringi tuiskas, isegi mitte lasteaias, sest seal ma käisin viimase aasta jala ise- kilomeeter vast oli maad mööda linnatänavaid. Liiklus oli siis muidugi parasjagu hõre.
Miks selline minupoolne tegevus totaalseid probleeme ei tekitanud- mu vanemad olid venemaa eestlased, kes alla 10 aastaste lastena põgenike killavooriga ilma vanemateta hobuvankril eestimaa poole kärutasid ja said sellega hakkama- sihtaadressiks eestis elavad endised sugulased enne revolutsiooni, ehk üle 20 aasta tagasi.
K
kodanik  /   20:45, 18. juuli 2017
Kellele need väljamõeldised on suunatud?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis