Kristiine, Rocca al Mare, Ülemiste, Viru, Solaris, Sikupilli. Kaubanduskeskuste hulk meie pealinnas on ületanud igasuguse loogika piiri. Peagi valmivad T1 ja Porto Franco. Inimeste hulk Tallinnas oluliselt ei muutu, kuid kaubanduspinda tuleb aina juurde. Linnaruumi need pigem primitiivsed ehitised ei kaunista, pealegi suunatakse tuhanded potentsiaalsed jalakäijad äärelinnades asuvatesse hoonetesse. Selle asemel, et kogeda linnamelu, liigutakse kuutõbise kombel mööda kauplustevahelisi tunneleid.

Iseenesest tore – rahvas on niivõrd rikkaks saanud, et kõik kaubanduskeskustes kauplejad ära toita, kuid ühel hetkel tuleb piir ette. Kui palju jaksavad siinsed 445 248 inimest raha kulutada? Kas konkurents surub lõpuks mõne hiigelpoe põlvili ning paneelmajade vahele jäävad kunagist kaubandusbuumi meenutama kümnetesse tuhandetesse ruutmeetritesse ulatuvad tondilossid?

Vaba turumajandus – igaüks teeb, mida tahab! Lihtne ja loogiline. Samas on just elanikel võimalik linnaruumi oma käitumisega suunata. Vahel võiks sisseostudeks valida pisemaid kauplusi, mida kahjuks tuleb küll tikutulega taga otsida. Samas on just praegu pead tõstmas nii mõnigi kodumaisele toodangule orienteerunud väikekauplus. Aita neil elus püsida!

Jaga artiklit

19 kommentaari

M
Max,ima ...  /   11:41, 18. juuli 2017
...kett on üks venestumispump---ülbe,rahaahne,orjapalgal oleval tööjõul püsiv. Aina laienetakse,surudes väikepoode (ja mitte ainult toidupoode) surmale lähemale. Töötajaid tal pole (olemasolevaid piitsutatakse totakate venelaslike pakasuha nõudmistega,nii et enamik, kellel see vähegi võimalik,selle imipumbaga tegemist ei tee),neid veetakse sisse Lätist (Läti venelased) , maale Ida-Virumaa umbkeelseid,kes isegi eesti keelsele tervitusele ei oska vastata,varsti hakkab Maxima ka ostajaid sisse vedama
M
Mida  /   06:57, 18. juuli 2017
Siin päästa on? Põlvas näiteks on Selver ja Minirimi tõeliselt väikesed, aga toimivad. Käruga ei ole mõtet üldse üritada liigelda ja kui tulevad päevad, siis lüüakse vahekäigud niimodi asju täis,et siis pead olema juba teatava koolituse läbinud, et löögile pääseda.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis