(PantherMedia / Scanpix)

Enam kui 200 miljonist eurost, mis riigil on vaja kohtutäiturite ja maksuhaldurite abiga inimestelt ning ettevõtetelt sisse nõuda, jääb kättesaamata aga 40 kuni 50 protsenti.

Lihtne näide on kiiruseületaja, kes jätab talle antud tähtaja jooksul trahvi maksmata. Kui tähtaeg möödas, muutub maksmata trahvisumma riiginõudeks, vahendab ERRi uudisteportaal raadiouudiseid.

Samuti jõuavad riiginõuete nimekirja õigeks ajaks tasumata maksud, toetusrahade tagasinõuded ja õigusrikkujalt välja mõistetud menetluskulud. Aastataguse seisuga ootas riik eesti inimestelt ja ettevõtetelt kokku üle 245 miljoni euro õigeks ajaks tasumata raha.

Jaga artiklit

9 kommentaari

U
Uskumatu  /   22:06, 19. juuli 2017
Enam kui 200 miljonist eurost-Lihtne näide on kiiruseületaja, kes jätab talle antud tähtaja jooksul trahvi maksmata.Kindel on see, et liiklustrahvid on kõige väiksem protsent ses suures summas. Ärihaid on suuremad petturid, aga poliitika ja äri on meie riigis nii tihedalt juba üle 17 aasta seotud olnud. Ikka ühed ja samad mehed püüavad inimeste hääli valimistel. Õigusriigist oleme väga kaugel ja tundub, et lausa kaugeneme, mitte midagi ei võeta ette SUURTE riigi võlgnikega.
H
hulgus  /   16:37, 18. juuli 2017
ei väsi küsimast aga mitme aastaga maksuvõlg aegub? maksuamet kah keerutab ja ei anna selget vastust.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis