Galeriid

Lisatud video!

SUUR GALERII | Tallinn täitus suurte purjelaevadega (1)

Küllike Rooväli, 17. juuli 2017, 14:44
Suurte purjelaevade Mir ja Shabab Oman II kai äärde pukseerimine Küllike Rooväli
Tallinna merepäevade raames saabusid täna mitmesse Tallinna sadamasse maailma suurima õppepurjekate regati The Tall Ships Races (TSR) suured ja eksootilised purjelaevad.

Kaugemad külalised on pealinna tulnud Brasiiliast ja Omaanist. Uhkeid purjelaevu saab kahe päeva jooksul nähe Vanasadamas, Lennusadamas ja Noblessneris. Täna õhtul kella seitsmeni on kõigile huvilistele kruiisikail avatud Venemaa Makarovi nimelise akadeemia alus Mir ning Vanasadamas saab tutvuda Omaani sultanaadi laeva Shabab Oman II tegemistega. Selle tekil võib näha nii turbanites mehi kui kaetud peaga naisi, kes on kõik mereväeakadeemia kursandid. Üks eksootilisematest on ka Lennusadamas külastajatele avatud Brasiilia alus Cisne Branco.

Suuremad alused aitas kaide äärde toimetada puksiirifirma Alfons Håkans pukserid, mille pealt sai Miri ja Shabab Oman II kai äärde toomist pildistada ka Õhtuleht.

Laevastikku käisid vastu võtmas ka Tallinna lahel tegutsevad väikesed reisilaevad. TSR-i laevad jäävad Tallinna teisipäeva õhtuni, mil nad lahkuvad siit purjeparaadi käigus kursiga Soome Turu suunas. Paraad on vaadeldav Lennusadamast, Vanasadamast, Linnahalli katuselt, Pirita teelt ja Meriväljalt.

Samal teemal

28. juuli 2017, 06:51
GALERII JA VIDEO | Karnevalirongkäik mereröövlite ja orkestriga Turu merepäevadel
18. juuli 2017, 19:05
GALERII | Vaata paraadiks valmistuvaid uhkeid purjelaevu!

1 KOMMENTAAR

e
Eesti nii vaene ei jöua kummipaatigi ehitada 17. juuli 2017, 16:51
Äh äh äh äh äh äh

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee