Jürgen Ligi (Jörgen Norkroos)

Reformierakondlane Jürgen Ligi ütleb, et Eesti välispoliitikat on asunud juhtima riigiettevôte EVR Cargo, mille juht kinnitab, et Venemaa polegi meie kõige suurem vaenlane ja temaga tuleb äri ajada.

"Välisministeerium aga ütleb, et riigiettevõtte investeering Venemaale on "pehmelt öeldes keeruline ja ka riskantne, sest Eesti ettevõtted tulevad Venemaalt pigem tagasi, ja sageli kahjumiga"," kirjutab Ligi suhtlusvõrgustikus.

"Öeldakse, et asi "tekitab kõhedust" ja et see on "pretsedenditu samm, mis annab tööd ja raha vaid Venemaa tehastele, terminalidele ja raudteevedajatele, kes on selgelt võidus, Eesti maksumaksjale jäävad aga kõik riskid, mis on sarnased lotomängu või kasiinoskäimisega", et "vagunite rendiäri on ülimalt kõikuv"," jätkab poliitik.

Riigikogulane märgib, et EVR Cargo on justkui rahandusministeerium ja majandusministeerium ka. "See paistab ministrite arvamustest, kes ütlevad, et "raudteeäri võiks ajada ja sellega seotud riske võtta eraettevõtted."

"Teine võimalus on, et meil siiski on ministeeriumid, mis oma valdkonna poliitikat ja ka Cargot juhivad. Sel juhul peavad nad nüüd selgelt ütlema, et Venemaal ülipolitiseeritud ja administratiivselt ettearvamatusse raudteemajandusse Eesti maksumaksja ei tohi investeerida ning et ka välispoliitiliselt on see lihtsameelne," jätkab Ligi.

Ta kirjutab lõpetuseks, et EVR Cargo tuleb aga erastada, sest riik pole loomult kaupmees ega kaubavedaja, tal pole selliseks tegevuseks oskusi ega ôigust riskida.

Jaga artiklit

66 kommentaari

K
Kiir mõisavalitsejaks  /   09:48, 18. juuli 2017
Mõistlik jutt Ligilt ju. Venelastega ei saa mingeid asju ajada enne kui nad Krimmist ning Ida Ukrainast pole lahkunud ja Malaisia lennuki eest karistust kandnud. Raha peaks Eesti riigil tulema piisavalt ka Kreeka võlakirjadest. Need meie nimel võlgu võtjad EVR Cargo juhatusest tuleks aga vangi panna juba enne kui nad selle raha Venemaa avarustes ära on kinkinud.
J
Juhan  /   09:20, 18. juuli 2017

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis