(Vida Press)

Justiitsministeerium kuulutas välja konkursi, et leida projekt, mille abil toetada ja aidata lapsi, kelle vanemad viibivad vanglas. Konkursi võitja saab projekti elluviimiseks toetust 50 000 eurot.

Justiitsminister Urmas Reinsalu on seisukohal, et lapse jaoks on vanema vanglasse sattumine kriis, kuna lapsed tunnevad end vanemate tegude pärast tihti kaasvastutajatena, millele lisandub häbi- ja süütunne. Eestis on ligi 1500 last, kelle vanematest vähemalt üks on kinnipidamisasutuses. Aitamaks sellisesse olukorda sattunud lastel kriisi lahendada nende tulevikku võimalikult vähe kahjustades, hakkas justiitsministeerium otsima projekti, mis aitaks kinnipeetavate lastel ühiskonnas paremini toime tulla. Parem toimetulek peaks vähendama lapsel sotsiaalse isolatsiooni riski ning lapse süü- ja häbitunnet, aitama kaasa kinnipeetavast vanema ja tema lapse suhtluse parandamisele, kui see lähtub lapse huvidest, ja ennetama vanema vanglas olemisest tulenevat halba mõju lapse arengule.

Konkursil võivad osaleda kõik Eestis registreeritud avalik-õiguslikud ja eraõiguslikud juriidilised isikud, sealhulgas mittetulundusühingud ja sihtasutused. Projekt tuleb ellu viia koostöös vanglatega. Projekti oma- või kaasfinantseering peab moodustama vähemalt 10 protsenti projekti eelarvest ja see võib olla täies ulatuses kaetud vabatahtliku tööga. Projekti kestus on kuni kaks aastat ja tegevus peab algama 2017. aastal.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja Dagne Mihkels ütleb, et praegu on neil keeruline täpsemalt vastata, kuna konkurss alles kuulutati välja.

Konkursi tähtaeg on septembri alguses ja siis saab Mihkelsi sõnul sellest juba ka lähemalt rääkida.

Nelja lapse ema Elina, kelle kahe noorema poja isa kannab vanglakaristust, on meeldivalt üllatunud kuuldes, et ministeerium plaanib raskes olukorras lapsi aitama hakata. "Isa vanglasse sattumine on laste psüühikale kindlasti oma jälje jätnud. Eks minu omalegi. Mu süda murdub iga kord, kui ma kuulen mõnd last minu omadelt küsimas, kus nende isa on. Sõna "vangla" kostub üle nende huulte nii vaikselt ja on segatud häbitundega. Ometi ei ole ju nemad selles süüdi," leiab Elina.

Jaga artiklit

8 kommentaari

K
Käbi ja känd  /   18:36, 17. juuli 2017
Kas vanemad ei peaks ikka ise oma laste tulevikule mõtlema? Kuritegelik tee ja vangiminek on nende endi teadlik valik. Aga korralikud maksumaksja nüüd higistagu. Kas ei peaks peesid ja lapsi toetama pigem madala elatustaseme ning vajadustepõhiselt? Ühtsel alusel. Nüüd tahetakse aga sellised pered kuidagi eelistatud patriitsisesusse seada.
T
tore  /   10:58, 17. juuli 2017
Küll on tore algatus. Kas nende perede lapsed ei vääri toetust, kus vanemad on haiged või invaliidid? Aga ikka aitame ikka pät...tide lapsi.Loomulikult ei ole lapsed süüdi milleski, aga parem variant oleks see, kui need vangi kukkunud kaaba..kad tööle rakendatakse ja nendelt laste kasuks raha välja nõutakse. Aga meie, maksumaksjad, peame neid vange ülal pidama ja siis veel maksumaksja hakkab riigi kaudu nende peredele toetusi maksma. Kas ei ole veider arusaamine riigimeestel. Uskumatu, et vangid mõnulevad meie kulul uhketes vangimajades ja meie maksu nende eest nende peredele toetusi.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis