11 kommentaari

A
Arnold Sai, endine padukommunist  /   08:57, 18. juuli 2017
Saiade keelamine on faschistlike röövoravate kaval plaan.
L
leo  /   06:02, 18. juuli 2017
Keelamisega ei saavuta midagi. Tõsi on see, et põhikooliealised jätavad vahel koolilõuna söömata ja söövad selle asemel saia või pirukat. Aga kui puhvetis on võileibu, jogurtit, puuvilju, on saiakesed lihtsalt üks valikutest. Gümnasistide päevad on pikad ja vahel on vaja end turgutada. Kool on akadeemiline asutus, ei saa kogu ühiskonnas esinevaid probleeme koolile delegeerida. Toitumisharjumused peab kodu kujundama.
K
keskkooli õpilane.  /   18:01, 17. juuli 2017
Keelake aga. Meil puhvetis krõpse ja coca colat ei müüdagi. Saiakesed ka poole kallimad kui mujal. Eks me ikka hakkame kooli lähedal poodides käima. Sealt saab kõike mida tahta. Väga tihti jääb kooli toidust lihtsalt väheks. Need on nii lahjad! Ja kes siis hakkab koolides toitlustama? Puhvetites müüdavad saiakesed ja kommid on nende suur kasu.
M
mari  /   09:03, 17. juuli 2017
Väga naiivne jutt. Asjad käivad tegelikult järgmiselt. Eeldusel et on normaalne menüü... Tehakse täiesti normaalne söök aga selgub, et 2/3 eelistavad toitu kõrvalasuvast poest ostma minna, mõni solgib ka. Poest ostetakse teadagi mida. Ja lõputult sööki solki lasta ei ole mõistlik. Ja siis hakatakse lastele vastu tulema, tehakse neid toite mis nad söövad, mitte kasulikke. Nii lihtne see ongi. Ja mida nad siis söövad? Tavaliselt makaron on see, mida kõik tahavad. Ja miks makaron? Sellepärast, et kodus emmed ei viitsi muud teha. Makaron saab kiiresti valmis. Vat nii. Lootus, et lapsed hakkavad tervislikke toite sööma, peitub kodustes harjumustes. Ja muidugi tuleb ka liikuda, sest siis tekib isu.
M
mai  /   08:42, 17. juuli 2017
miks topitakse koolis supi sisse tomatipastat ja üldse igale poole, osad lapsed jäävad ju söömata
  /   07:32, 18. juuli 2017
Neil on seal kõigil eesnäärme probleemid, et vaja igale poole tomatipüreed toppida.
S
Sedand et  /   21:20, 16. juuli 2017
mitte midagi ei saa aru, mida see Leinatamm öelda tahab. Isegi LAStehaiglas antakse lastele regulaarselt saiakesi. Probleem, lgp. Leinatamm pole siiski saiakestes ega toidus, nagu mõned lühikursused lõpetanud "toitumisnõustajad" seletavad vaid väheses füüsilises koormuses. Elu on sedavõrd lihtsaks läinud, et vanasti tavaline kodutöödega seotud koormus on ära langenud. Spordini pole paraku aga paljud jõudnud.
N
naine  /   21:22, 16. juuli 2017
Vaevalt haiglas igapäev saiakest antakse.
  /   07:33, 18. juuli 2017
Sai või küpsised õhtul tee kõrvale on suht tavaline dieettoit.
A
abc  /   20:59, 16. juuli 2017
Vana aja kombed siiski ausse. Krõpsupakiga õpilasele joonlauaga vastu näppe. Vaevalt, et uuesti üritaks.
N
naine  /   20:53, 16. juuli 2017
Väga õige artikkel. Saiakeste keelamisega annab kool sõnumi, et see ei ole õige toitumine. Päevast päeva koolis olemisega see teadmine kinnistub. See on täpselt sama, kui pärast kehka tundi pestakse higi maha, enne basseini minemist pestakse ennast puhtaks. Prae kõrvale on mõttekas võtta salatiy jne.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis