98 kommentaari

A
Arvaja  /   12:31, 20. juuli 2017
Olukord on nutune ja soovin edu probleemile lahenduste otsimisel.Olen sama kadalipu läbi käinud, kuid minu jaoks tuli positiivne lahendus. Samas nendin, et artiklis ei olda samas järjekindlad terminite osas. Ühel hetkel väidetakse, et tegu pole haigusega ja mõni hetk hiljem kutsutakse üles kaastundele väitega, et asjast ei saavatki kõrvalised aru, kel pole kogemust elust haige lapse kõrval. Tegelikult on see riikliku sotsiaalpoliitika peegeldus, kus kogu aeg segatakse haigeid ja puudelisi (vaadake vabariiklikku puuetega inimeste koda - puudeliste esindusorganisatsioonid on seal vähemuses - ülejäänud on kas diagnoosiliste e haigete esindusorganisatsioonid või juriidilised isikud).
J
Jaan  /   23:02, 16. juuli 2017
Sellise inimesega klikke kaua ei korja, kes räuskab naabrile et ta loodab, et ta lapsed invaliidistuvad. Lõpuks koorub õige pale välja :)
P
puue  /   21:48, 16. juuli 2017
sõna võtku need kes on hoolitsenud sügava puudega inimese eest,kes ei ole see ei kujuta ette mis see endaga kaasa toob.ise hooldan sügava puudega abigaasat.
3
322  /   20:40, 16. juuli 2017
Arvatavasti on emme ise ka eriline.
  /   20:52, 16. juuli 2017
Ja ongi! Me KÕIK oleme erilised!
Kas kõik peavad oleme keelegi moodi?
T
tsitaat "Meie Maa" artiklist  /   19:57, 16. juuli 2017
“Lõppude lõpuks olen ikkagi mina see, kes otsustab, milline aken on meile mugavam. Mu korteri planeeringut vaadates ei ole see otsaaken hea lahendus, sest ma pean väga pikalt läbi korteri sõitma. Pean sõitma pliidist mööda. Talvel on mul hommikuti enamasti tuli pliidi all. Kas see on ikka piisavalt turvaline? Kuigi uks võimaldaks seda. Aga mingi naaber ei tule mulle seda ütlema, kuidas me peaksime liikuma,” seletas Kaja Laus. Samuti tõi ta välja selle, et otsaaken on alles vahetatud. Maja ees olevad aknad vajavad alles vahetamist, mistõttu oleks lifti paigaldamine sinna ka selle pärast mugavam.
N
No ja  /   09:53, 17. juuli 2017
mis siin imelikku on? Kõik on ju väga õieti öeldud ja samas ka põhjendatud.
Just nimelt!!! Naaber ei hakka ju teise naabri elu korraldama. Või hakkab?
M
milleks  /   19:55, 16. juuli 2017
abi pakkuda inimesele kellele midagi ei sobi, ei saa aru miks elukohta ei või vahetada.
P
pigem   /   20:42, 16. juuli 2017
võiks ta oma suhtuist vahetada :)
A
anname emale sõna:  /   19:50, 16. juuli 2017
"Meie Maa"-s kirjutatu:
“Lõppude lõpuks olen ikkagi mina see, kes otsustab, milline aken on meile mugavam. Mu korteri planeeringut vaadates ei ole see otsaaken hea lahendus, sest ma pean väga pikalt läbi korteri sõitma. Pean sõitma pliidist mööda. Talvel on mul hommikuti enamasti tuli pliidi all. Kas see on ikka piisavalt turvaline? Kuigi uks võimaldaks seda. Aga mingi naaber ei tule mulle seda ütlema, kuidas me peaksime liikuma,” seletas Kaja Laus. Samuti tõi ta välja selle, et otsaaken on alles vahetatud. Maja ees olevad aknad vajavad alles vahetamist, mistõttu oleks lifti paigaldamine sinna ka selle pärast mugavam.
S
S.Otsialist  /   19:49, 16. juuli 2017
Varsti tehakse seadus, millega ei ole õigus kellelgi keelduda sellistest asjadest. Ilu on teisejärguline inimese erivajaduse kõrval.
K
Kristiina  /   00:42, 17. juuli 2017
Tegelikult nii ongi kohtades kus pole muinsuskaitset ja pealegi saab asju maskeerida. Eluline vajadus versus ilu.Muinsuskaitse all olevates hoonetes on ka võimalik ja peab tegema. Tõsi seal peab esteetikaga arvestama ja tagakäiguga leppima.
K
Kristiina  /   19:17, 16. juuli 2017
Õige et lõpuks hakkas vastu kuvandile,et puue delikaatne. Kuresaare jt. väiksemates asulates on normaalset olud vaid sotsiaalmajas Esimesest korrusest ei piisa v.a. Tallinnas kus mõned vanad majad nii,et trepita korterini saab..Väikelinnades sageli koosasotsiaalide ja sulidega. Kas ise läheksite. Isegi Tartus on alaealistega probleeme. Piisab 2 perest et terve viiekordse maja rahu häirida ja vabanemine veel raskem kui ühistutes sest lastekaitse poputab. Isa antud perel ei ole ja emal valik kas ehitada lift või minna kohtusse elatist nõudma. Mees pole lugude peale välja ilmunud. Isegi kui mallukas rääkis oma erivajadusega tirtsust siis kommimas olid vaid naised.. Seni kui mehed eikanna vastutust on raske. Ma ise liitpuudega.
G
Gryzstyna Õllekõrs  /   19:56, 16. juuli 2017
Nimed avalikuks jalamaid!
K
kodanik  /   19:14, 16. juuli 2017
Kui lugeda eelmisi artikleid ja ühistu poolt pakutut ning "emmekese" ülbeid ja tobedaid vastusei siis Ajakirjanik oleks pidanud ühekülgse artikli ära jätma.
Ühistu pakkus lifti ehitust maja otsa kuid "emmekesele" see ei sobinud kuna seal olla aken vahetatud samas seal kus tema lifti soovis (esiseinas) vahetamata.
Ka ei soovivat ta vahetada esimesele korrusele, kuigi ka vahetust pakuti...
Ei saa santi aidata kui sandi ema jonnib.
U
Usklik  /   18:24, 16. juuli 2017
Ropp suuvärk ja oma kanguse näitamine ei ole head iseloomujooned. Paranda meelt, enne kui Jumal sulle uued katsumused saadab. Aeg oleks juba sellestki karistusest aru pähe võtta.
L
liiga palju  /   19:44, 16. juuli 2017
poputatakse, ikka teised tehku ja andku, õpitud abitus, ükski variant emmekesele ei sobi siis saagu ise hakkama.
S
süües  /   20:26, 16. juuli 2017
kasvab isu . . . .
K
Kristiina   /   17:54, 16. juuli 2017
Braavo Kaja. Tõesti puue pole häbiasi. Sellised sotstöötajad ametist priiks.
B
Bisnis  /   17:19, 16. juuli 2017
Siin tuleks kaaluda kahte aspekti:
I Kui eetiline on kasutada lapse invaliidsust enda elujärje parandamiseks.
II Seaduslik külg. Kas korteriomanikud peavad üürniku tujude pärast oma omandit kahjustama. Seadused kehtivad ka neile, kellel on ratastoolis laps.
N
Nojah  /   17:12, 16. juuli 2017
Siin on tehtud sandikesest äriprojekt. Kas isa ei suuda peret ülal pidada?
  /   17:57, 16. juuli 2017
Kas sa ikka lugu lugesid?
K
kodanik  /   19:16, 16. juuli 2017
Aga kas sa teiste lehtede varasemaid artikleid samast asjast lugesid?
O
OMG  /   19:43, 16. juuli 2017
Võiks tegeleda ikka oma eluga, mitte elada teiste inimeste elu.
J
Jaak  /   17:10, 16. juuli 2017
Me peame iga päev küsima – ja kui mitte iga päev, siis kord kuus, kolme kuu tagant –, kas me teeme parima, mis on meie võimuses?
J
Juulius  /   16:40, 16. juuli 2017
Lapse ema on majanduslikult mõtlev naine. Kui ehitada lift esiküljele, tuleb vahetada ka korteri aken, mis on vana. Kaks kärbest korraga.
Mulle ei meeldi ema ütlus korteriühistu koosolekul. Nimelt see, kus ta ütles et talle ei tule mingid naabrid ütlema, kuhu lift ehitada. Naabrid ju pakkusid maja teisele küljele. Järeldus _ ema ei soovi kompromissina lifti maja teisele küljele. Kannatab aga kes? Oma tütar. Kas see ei pane ema ehk mõtlema tütre heaolule ja jätma asjatu jonni ajamise?
  /   17:08, 16. juuli 2017
Miks peaks lifti põõsasse paigaldama? Ikka selleks, et mööda käijad ei näeks. Kas invavahendid midagi sellist, mida peaks peitma?
/
//  /   17:27, 16. juuli 2017
Kas selles loos on esikohal invavahendi ja puudega lapse võimalikult efektne eksponeerimine või tema liikumisvõimaluste parandamine?
J
Juulius  /   18:30, 16. juuli 2017
Mitmed minu tuttavad kasutavad ratastooli ja teisi invavahendeid igapäevaliselt. Nii et Sinu ütlus on kohatu. Sa ei saa aru kompromissist.
Aga noh. Vastame siis Sulle Sinu tasandil_ miks peaks maja esiküljele panema? Kas ikka selleks, et ema saaks oma tahtmise? Minu arvates on lift maja teisel küljel parem kui see, et üldse lifti pole! On ju nii? Lapse huvid eelkõike.
K
kodanik  /   19:18, 16. juuli 2017
põõsa saab ju maha võtta... või välja kaevata ja uude ´kohta istutada
H
Huvi pärast  /   16:16, 16. juuli 2017
lugesin ka paari varasemat teemakäsitlust ja kuigi ma puudega laste vanemaid imetlen ja toetan, on selles loos vasturääkivusi, mis panevad mindki paratamatult mõtlema, et tegemist on ema poolt tekkinud trotsiga. Oma lapse huvides peaks suutma seda alla suruda ja püüda käituda ka teiste arvamuste suhtes viisakalt ja koostööaltilt. Tõesti, kui ikka lift on ainus lahendus ja teistele on see vastuvõetavam maja küljel- siis argument, et selleni tuleks abivajajal oma korteris rohkem liikuda, on üsna põhjendamatu. Põõsad, mida kuskil väideti segavat, saab ju maha võtta või välja kaevata ja mujale istutada. Uus aken- jälle valik, mis on olulisem, aken või lift? Ema on selles majas eluaeg elanud, mistõttu elukohavahetus ei tule kõne allagi- enda ja oma lapse nimel peaks täiskasvanud inimene ikka suutma ka sellisest emotsionidest üle olla. Hirm, et lapsele keskkonnavahetus hävitavalt mõjub, on pelgalt oletus. Pealegi- kui laps viibib ema puhkuse ajal mujal hoiul. siis ta ju talub ka teistsugust keskkonda.
.
.  /   16:19, 16. juuli 2017
väga rumala inimese komm
  /   17:02, 16. juuli 2017
saaremaal tahetakse terve puudega inimestega asustatud hooldekodude grupp evakueerida seal pole kellelgi sooja ega külma kas asukale see meeldib või mitte
P
pärast -pärast  /   00:56, 17. juuli 2017
pole lifti soov ju sugugi lapse huvides, ema nõuab ju lifti ja remonti,kui hoolega kõik ta ajalehtede artiklid läbi lugeda.Ja nõuab,et tehke ja tooge,te teised talle.
S
Selgeltnägija  /   06:34, 17. juuli 2017
Ära enam peale võta! Sinu mõistus on juba liiga nüristunud.
E
eestlane  /   15:40, 16. juuli 2017
Meile meeldib kuulata kui räägitakse kui tublid me eestlased oleme.
Võiksime aga vaadata tõele näkku. Oleme julmad ja ükskõiksed teiste murede suhtes. Ainukeseks ideaaliks on olla edukas mistahes hinnaga. Võibolla on põhjuseks see, et me tahame, et meid hinnatakse ja väärtustatakse inimesena. Samas seda mentaliteeti ise võimendades.
Ei tea, kas põhjuseks on see, et me ei usu jumalasse ja arvame et võtta tuleb mis võtta annab. Moraal, abivalmidus ja kaastunne ei ole hinnas. Need on lausa naeruväärsed.
Võibolla meid õpetatakse sellisteks juba koolis. Kus kiusavad nii õpetajad, kui ka koolikaaslased. Alandatakse lapsi kes on teistsugused või nõrgemad. Ja selline käitumine on täiesti aksepteeritud. Õpetaja peab last inimväärseks ainult siis kui laps õpib hästi. Ja nii me loome ühiskonda, kus on vastik elada, kui sa just edukas ei ole.Ja veel hullem, kui oled puudega.
N
nõuanne  /   15:30, 16. juuli 2017
Vaheta korter esimesel korrusel asuva korteri vastu, kus saab ehitada kergemini ja lühema ratastoolitee.
;
;)  /   16:19, 16. juuli 2017
kas arvad, et naabrid lubavad?
K
kodanik  /   19:21, 16. juuli 2017
See oli ühistu soovitus - seega lubavad
K
Kristiin...  /   19:13, 16. juuli 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
T
to Kristiina  /   19:23, 16. juuli 2017
Väsinud nii sinust kui ka su mölapidamatusest mida sa puudega põhjendad.
Kõik lehed on sinu jaburaid kommentaare täis.
N
naisuke  /   15:30, 16. juuli 2017
Aga kas seda ka teada ei tohi, kuidas see Nõmm enda huvisid rahuldab...
A
Aga palun  /   16:03, 16. juuli 2017
Kas sa tahad sellest rääkida? Kuidas ta seda teeb...
N
noo  /   16:20, 16. juuli 2017
seda peaks ikka igaüks ise rääkima või tead kõigi kohta kõike? Või lihtsalt arvat, et tead.
I
Imelik  /   16:21, 16. juuli 2017
millest rääkida?
A
alle aa  /   15:25, 16. juuli 2017
Kui on sotsabi vaja siis on majaühistu see kes lubab.Milleks siis neid valdasi üldse vaja on.Majaühistu + Sotsministeerium ja jokk.Ja nii iga probleemiga tegelegu riigi ministeeriumid .Vallad sundisid neid ühistuid peale sund korras tegema.Ja nüüd ootavad majaühistu otsust.See riigi poolne ühistute jama ei toimi,sest sots abi takerdub ühe lolliotsuse taha(ühistu).Vald pühib käed puhtaks las inimene pöördub kohtusse järje kordne jokk skeem,pole nõusolekut pole õigus liftile.Vaadake Savisaare asja pole jalgagi veel ära opereeritud kui juba lift sõidab.
V
valdasi  /   15:30, 16. juuli 2017
külasi ja linnasi ja veel ka talusi...
W
www  /   15:18, 16. juuli 2017
Pidev suhtlemine ei aita,vaja on tegutseda
E
Eevald  /   14:51, 16. juuli 2017
Ega ise ei laseks ka maja välimust rikkuda. Vaevalt, et nad sellise summa saavad välja käia, et asi esteetiline ja arhitektuuriga sobituks. Koligu maale elama, parem keskkond ega ei peaks liftiga sõitma. Samuti on mõnda osmikut lihtsam ümber ehitada ja oma võimaluste ning maitse järgi. Kuressaarest mitte väga kaugele saab selle korteri vastu mõne väikese keskmises korras maja küll.
A
ab  /   15:05, 16. juuli 2017
viimane aeg kooli minna, ikka sinna, kus ka haritust jagatakse!
T
to: Eevald  /   15:31, 16. juuli 2017
Sa oled ju kah puudega, ja mitte väikese
E
Eevaldile  /   15:35, 16. juuli 2017
Defineerige, palun, tänapäeva korrusmaja arhitektuuriline väärtus!
Mis põhjusel maal ei peaks liftiga sõitma, kui majal on sama palju korruseid, kui linnamajal?
Või käiksid Sa aknast?
T
Tore, Eevald  /   15:37, 16. juuli 2017
...et siis Mõnda osmikut on lihtne ümber ehitada? Annaksid raha?
S
s.eevald  /   17:05, 16. juuli 2017
kõik maale liftiga sõitma!
N
no olgem ausad...  /   14:48, 16. juuli 2017
.. ega terveks ka ju nimetada ei saa. Ei last ega ka ema, olles neid artikleid lugenud. Tundub jonni ajamisena ja juba ka tähelepanu vajadus eesti lehtedes.
V
vot nii  /   14:39, 16. juuli 2017
selle otsuse kinnitab ühistu50% kohalolnud hääleõiguslikest +1 hääl.
K
Kersti  /   14:34, 16. juuli 2017
Aga järelikult see teadmine, et tulevasteks naabriteks saaksid julmad empaatiapuudega töllid, tõstaks potentsiaalse ostja silmis kinnisvara väärtust või mis?
N
No aga  /   14:27, 16. juuli 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
A
aga vaata facebooki  /   14:40, 16. juuli 2017
Naabrid aitasid ühistu rahadega paigaldada treppidele rööpad.
T
Teadja  /   14:53, 16. juuli 2017
Naabrid pakkusid talle lifti asukohaks majaotsa, kus on põõsad. Milleks panna lift põõsasse??? See on ju mõnitamine, panna invavahend põõsasse.
Naabritel on paranoia, mis teised ümber ringi arvavad ja mõtlevad, kui maja küljes on lift...
S
Sa pole mingi teadja...  /   17:17, 17. juuli 2017
Paranoia on noorusest saati olnud sellel lapse emal, kes pole osanud naabritega suhelda- nüüd on karma aeg käes. Ja üldse- kui iga puudega lapse vanem hakkaks üle Eesti röökima, et tema tahab nii ja jutul lõpp ning pole nõus kompromissidega. Või iga vanur nõuaks lifti, kes liikumisega hätta jääb. Mis nii lõpuks saaks ?
S
see ema  /   14:24, 16. juuli 2017
ajab lihtsalt jonni, talle on pakutud mitmesuguseid võimalusi, midagi ei meeldi.
P
palun  /   14:38, 16. juuli 2017
Loe uuesti! Pakkuda vöib pajusi asju, kui ikka ei sobi, siis milleks toppida??? Hinnangud on tehtud. Kui keegi jonni ajab siis on see kommentaarist keelduja A N.
H
Hetk  /   14:18, 16. juuli 2017
Ilmselt selliseid probleeme tulebki jagada avalikkusega, kuna teisti ei saa probleemid lahendatud.
Tuttav väljend: teeme koostööd, tegelikult probleemiga ei tegelda.
Paraku omavalitsuse kohustus on tagada abivajajale abi tema enda kodus temale vajalikul moel. Kuid tõsiasi on, et sellest hiilib omavalitsus mööda.
Sotsiaalvaldkonna töötajaid ei kontrollida nende tegevuses, nii juhtuski, et sotsiaalnõunik korraldas vallavanemale n. ö. ämbri, kuhu viimane piltlikult öeldes sisse astus. Alluvaid võib usaldada, kuid ei tohi unustada, et peab ka väidete üle kontrolli teostama.
E
eks  /   14:36, 16. juuli 2017
see ametnik saab aru, et tegemist on "lõputu abi vajamisega" ja peab vastutama, kui teiste maksumaksjate raha kaob põhjatusse kaevu, ilma et kunagi ühiskonnale tagasi tuleks...
L
lugege eelnevaid artikleid selle naise/probleemi kohta ja kõik saab selgeks  /   13:55, 16. juuli 2017
asi pole sugugi nii. Googeldage!
E
Elle  /   13:46, 16. juuli 2017
Kui julmad naabrid!
K
Kilplaste maa Eesti  /   13:34, 16. juuli 2017
Mis krdi lifi. Näiteks Soomes pakuks riik esimese korruse korterit!!! ,Lähete kärbest tangiga tapma! Kas töesti ei saa riik organiseerida tänavatasandiga korterit. Lift yhe inimese jaoks....öige muidu kyll liikumispuudega lapsele,aga korterivahetus on ju möistlikum!!!
H
Hast du  /   15:20, 16. juuli 2017
korter ongi 1.korrusel
K
K.T.  /   15:34, 16. juuli 2017
Sa mõtlesid kindlasti kärbest tankiga tapma.
Ö
ökul  /   17:07, 16. juuli 2017
Enne, kui sa ise kilplase moodi lõugama hakkad, vii end asjaga kurssi. Esimesel korrusel nad juba elavad. Ja mingi korterivahetusega pole üleüldse nõus. Selles ju probleem ongi, et muti on kompromissitu ja põikpäine. Ja tangiga ei lähe keegi kärbest tapma, peale sinu enda ilmselt, kui, siis ikka tankiga.
P
paraku  /   13:33, 16. juuli 2017
Kui küsimus panna korteriühistus hääletusele, võib olla juba ette kindel, et rahvas pole nõus.
Ilmselt arvatakse, et lift jätaks nagu majale märgi külge, et tegu armetuste ja hädadega.
Meie majas viidi raske liikumis- ja arengupuudega last mõned korrad välja värske õhu kätte, kuid majaelanike pahameele tõttu sellest loobuti aastateks kuni ta lõpliku hääbumiseni. Ei taha keegi näha ei armetust ega hädasid! Meie inimestel on veel pikk tee käia...
R
rr  /   14:10, 16. juuli 2017
Mitte väga ammu oli ka inimkond veel sellisel tasemel, et armetuna ja hädisena ehk siis ilma ise hakkamasaamise võimeta sündinuid ei olnud võimalik "poputada" , kuna selleks lihtsalt ei jätkunud muu elu kõrvalt resursse.
Ja negatiivne suhtumine hädistesse on loomariigi arengu käigus tekkinud vajadus ennetada sama vea võimalikku pärandumist lastele, nii et see negativism on väga olulise tähtsusega meie ajaloos - ilma selleta sünniks praegu ja tulevikus vigaseid palju sagedamini.
P
pühavaim  /   16:32, 16. juuli 2017
Väga õige kommentaar!
L
lahendus  /   15:20, 16. juuli 2017
raskete haigete koht on vastavas asutuses ja ema saaks ilusti tööle minna.
M
mnjaa  /   16:23, 16. juuli 2017
küll oled tark, kuigi tegelikult ei ole!
15:20  /   17:54, 16. juuli 2017
Miks sina oled kodus!?
K
Kägu  /   22:54, 16. juuli 2017
See konkreetne laps saab kaks korda päevas välja - hommikul kui kooli viiakse ja õhtul kui koju tuuakse. Ei tundu, et kohe kuidagi ei pääse liikuma.
K
Kägule  /   09:59, 17. juuli 2017
Kas sina oled üks neist õelatest naabritest, kes kikutab iga päev aknal ja teeb märkmeid pere liikumistest?
No tõesti, eestlane olla on uhke ja hää...
K
Kägu  /   11:47, 17. juuli 2017
Miks just naaber? Linn pole üldse nii suur, kõik teavad meedianäljas Prouat
M
malle  /   13:02, 16. juuli 2017
imelikud naabrid,kes ei mõista lifti vajalikkusest. Kui palju õelust ja kadedust
  /   13:32, 16. juuli 2017
ühistu on nagu Hiina müür, reeglina üle ei saa
.
...  /   13:42, 16. juuli 2017
Mitte ühistu, vaid juhatuse liige AN on nagu Hiina müür. Tema poolne kommentaar: " Mõistan teie huvi meie maja ühe elaniku elukvaliteedi parandamise pärast..."
Jutt on kahest elanikust.
  /   13:45, 16. juuli 2017
ju see ühistu liige on selle müüri tsement
.
.....  /   20:25, 16. juuli 2017
kas see ühistu kommentaar päästaks meedias midagi
  /   21:00, 16. juuli 2017
Lugeda ikka oskad? Loe uuesti!
L
lugege eelmisi artikleid sellest emast  /   14:29, 16. juuli 2017
talle on pakutud esimest korrust ja mitmeid muid võimalusi, ärge süüdistage naabreid kui te pole olukorraga tuttav, pakuti vahetada esimesele korrusele jne., proua jonnib.
  /   14:46, 16. juuli 2017
Kas ikka lugeda oskad???
Kui sa olukorrast ei tea midagi, siis ole parem vagusi.
Ja öpi kapi taga lugemist...
J
Juulius  /   16:18, 16. juuli 2017
Pakuti ju lifti paigutamist maja teisele küljele. Emale see ei sobinud, sest korteris olevat sinna pikk maa minna. Korteriühistu ise pakkus. Pakuti ka spetsiaalset korterit liikumispuudega inimesele. Jälle ei sobinud. Ärgem ka unustagem, et pere elab üürikorteris. Naisele sobib ainult lift teatud kohta ja kõik. Rohkem tema jaoks valikuid ei ole. No kuulge, mina arvan, et kui lifti on hädasti vaja, siis sobiks ka teine sein.
K
Kuule Juulius  /   17:20, 16. juuli 2017
Kas sa oled kasvatanud sügava puudega last???
Ei ole. Seega hoia oma teadmised endale. Ema teab ikka paremini, millisest toast on väljapääs lihtsam. Naabrid ju ei tegele tema lapsega.
Kui sina ei tea, kes on A.N., siis ära parem sõna võta. Kogu asja lahendus ongi selle ühistu juhatuse liikme taga tädi A. N.-l löövad õeluse lained üle pea...
  /   17:54, 16. juuli 2017
üürikorteri puhul kunagi ei tea kui kaua sa seal elad olgu laps puuega või mitte
  /   18:18, 16. juuli 2017
Kust sa loed, et üürikorter? Naised saunas rääkisid??
J
Juulius  /   18:47, 16. juuli 2017
Kui Sa nii teadlik inimene oled, siis vasta, mis on parem _ kas lift maja teisel küljel või see, et lifti üldse pole?
Ja üldse _ võta lugemiseks korteriühistute seadus ja kasvõi sellesama kü põhikiri. Seal on kirjas kü liikmete õigused ja kohustused.
Emale pakuti spetsiaalset liitpuudega isikule kohandatud korterit uues majas esimesel korrusel. Ei sobinud.
Nb. Kü on lühend korteriühistust.
Ja Sinu kommis märgitud naisterahvas on juhatuse liige, kes tegutseb kogu maja huvides. Ja see ei ole mitte õelutsemine tema poolt.
Kui see Sinu arvates nii on, siis tundud selle looga lähedalt seotud olevat.
Ja miks mulle tundub, et ma vastan sellesama puudega lapse emale? Sellisel juhul proovi ikka mõelda, mitte ära lase emotsioonidel üle pea kerkida. Ole tubli!
  /   19:14, 16. juuli 2017
Esimestes artiklites nii delfis kui Postimehes oli kirjas, et üürikorter.
H
heh  /   19:15, 16. juuli 2017
mis kasu on liftist, mis söidab pöösasse?
N
No tere tali  /   19:20, 16. juuli 2017
Juhatuse liige, kes tegutseb maja huvides...
Lubage naerda! Sel juhatuse liikmel on ainult omad huvid mängus.
K
kodanik  /   19:42, 16. juuli 2017
ja põõsast välja kaevata ja mujale istutada muidugi ei saa...
  /   21:51, 16. juuli 2017
Jutt oli üldkoosolekust, kus olid kohal 6 korteri omanikud 8_st. Juhatus on üldkoosolekute vahe ajal maja juhtimisorgan. Juhatuse liige on selles konkreetses majas elav inimene. Selge see, et üldise maja heaolu kõrval on ta huvitatud ka enda ja oma naabrite heaolust.
Miks küll tundub, et Sina, kes siin kirjutad, oled väga lähedalt seotud selle majaga?
  /   12:17, 16. juuli 2017
Selle pärast tulebki teemat laialt kajastada, et omavalitsused on aastaid oma töö lihtsalt tegemata jätnud ja ainus võimalus neid panna, seaduse järgseid, kohustusi täitma on teemade meediasse vedamine, kui mujal ei avaldata siis FB ikka avaldab.
#
###  /   14:54, 16. juuli 2017
seleta palun kuidas saab kohalik omavalitsus sundida korteriühistut talle meelepärast otsust vastu võtma.korteriühistu üldkoosolek on see organ kus asi otsustatakse.see ema tehku parem selgitustööd oma majas ja leidku liitlasi ning lahendagu probleem.