Maailm

GALERII | Kirju Hamburg: G20 löömingute järel kogunevad tuhanded šlaagrifestivalile (1)

Toimetas Asso Ladva, 15. juuli 2017, 21:16
UUS MÖLL HAMBURGIS: šlaagrifestivali värvikad osalejad.Foto: DPA
Vähemalt kolmsada tuhat inimest kogunes täna Hamburgi St Pauli linnaossa šlaagrifestivali rongkäigule. Juba 21. korda sõidavad muusikutega koormatud sõidukid mööda legendaarset Reeperbahni ja kostümeeritud rahvas kuulab lihtsaid lööklaule.

Festivali peaüritus – orkestreeritud 46 veoauto rongkäik algas kell kolm ning kümned tantsuorkestrid teevad ringi peale St Pauli tähtsamatele tänavatele, kirjutab ajaleht Bild. Õhtu saabudes jätkub pidu Heiligengeistfeldi väljakul suurtes telkides.

Paljudele Hamburgi elanikele ja eelkõige politseinikele on šlaagrifestival juba teine proovikivi kahe nädala jooksul. Eelmisel nädalal kohtusid Hamburgis maailma suurriikide juhid ja see tõi kaasa vägivaldsed meeleavaldused, mille käigus rüüstati kümneid ärisid.

Lisaks üüratule tantsupeole peetakse Hamburgis sel nädalavahetusel triatloni maailma karikavõistluste etapp. Linnavõimud on tunnistanud, et nii paljude suursündmuste korraldamine üheaegselt käib linnale üle jõu ja edaspidi üritatakse massiüritusi ajaliselt hajutada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee