Maailm

Venemaa president valmistab ette soosikute tagasivalimist (35)

Toimetas Asso Ladva, 15. juuli 2017 17:30
LASEB END HELLITADA: Venemaa president kuulab Belgorodi oblasti tööliste kiidusõnu ja jagab isalikku tarkust.Foto: RIA Novosti
Tänasel külaskäigul Belgorodi oblastisse ei koonerdanud Venemaa president kiidusõnadega Belgorodi kuberneri Jevgeni Savtšenko aadressil, riigi ja oblasti juhte kiitsid ohjeldamatult ka kohaliku mäetööstusettevõtte töölised.

Putini külaskäigud oblastitesse on märgilised, kirjutab Gazeta.ru. Belgorodi oblastile valitakse sügisel uus kuberner ja loomulikult kavatseb Savtšenko, kes juhib oblastit 2003. aastast, kandideerida uueks ametiajaks.

Pärast presidendi visiiti võib ka tagasivalimises peaaegu kindel olla, sest presidendi rõõmsameelne külaskäik vahetult enne valimisi demonstreerib nii lihtrahvale kui ka kohalikule eliidile, et kuberner kuulub Putini soosikute sekka. Varem on Putin samasugust au osutanud Novgorodi, Jaroslavli ja Sverdlovski oblastitele ning Udmurtiale.

Riigipea külastas remonditavat koolimaja, kohtus üliõpilaste ehitusmalevaga ja Lebedinski mäetööstuskombinaadi töölistega ning vaatas üle värskelt valminud staadioni – märk järgmise aasta jalgpalli MMi lähenemisest.

Nagu kohtumistel rahvaga ikka, siis pajatas Putin kõigest – Trumpist, muusikast ja Oliver Stone’i tehtud filmist. Ukrainast oli samuti palju juttu, sest oblast asub Ukraina piiri ääres, Belgorodist on Harkivisse tühised 80 kilomeetrit.

Putini järgi pole venelastel ja ukrainlastel praktiliselt mitte mingit vahet, nende ühendavaks jooneks olevat kannatlikkus. Donbassis läheb olukord halvemaks ning segadused kestavad seal täpselt nii kaua, kuni sealsetel inimestel jätkub kannatust.

Oliver Stone’i tehtud filmis osalema veenis presidenti tema isiklik pressiesindaja Dmitri Peskov. Inimesed tundsid huvi, kas šedöövrile tuleb ka järge, kuid Putini sõnul sõltuvat see Ameerika vaatajatest – kui neil on huvi, siis tuleb võib-olla järgmine film.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee