Eesti uudised

Assortii suve tähtsamatest muusikafestivalidest meil ja mujal (1)

Ülo Külm, muusikavaatleja, 15. juuli 2017, 15:28
Alice Cooper Foto: Vida Press
Suvi on küll juba poole peal, kuid arvukalt põnevaid ja lahedaid muusikasündmusi-festivale alles tulemas, põhimõtteliselt igale maitsele midagi.

Linnaleht annab valikulise ülevaate huvitavamatest festivalidest Eestis, lähinaabrite juures ja veidi kaugemalgi Euroopas.

Running Wild Tšehhis

Masters Of Rock, Vizovice, Tshehhi, 13.–16. juuli

Algas küll tegelikult juba eile, kuid tasub kiirelt kohale lennata, tervelt kolm päeva tõsist rokkimist ju veel ees, maailma mastaabis tipptegijaid jagub lausa igasse päeva.

Neljal päeval astub üles 42 bändi. Võtmesõnaks, täielikuks eliidiks, on täna laval möllav sakslaste Running Wild, kes annab kontserte niigi üliharva.

Teiste tähtsamate artistide hulgast leiab näiteks rootslaste Sabatoni (pidid seal koos orkestriga esinema), Vince Neili (tegevuse lõpetanud legendaarse Mötley Crüe vokalist), brittide ühe parima lavabändi Saxoni, Dee Snideri (Twisted Sisteri laulja), taanlaste Pretty Maidsi, sakslaste Rage´i ja Kreatori, austerlaste Visions Of Atlantise jt.

Ameerika autod ja muusika

American Beauty Car Show, Haapsalu, Eesti, 14. –16. juuli

Tegemist on Baltimaade suurima Ameerika autode üritusega, mille raames toimuvad autonäitus, kokkutulek, kiirendusvõistlus ning saab kuulata head muusikat.

Täna ja homme saab osa ka kirevast muusikalisest ja muust meelelahutusprogrammist.

Peaesinejateks on tuntud Thin Lizzy baasil moodustunud Black Star Riders ja The Original Blues Brothers Band (mõlemad USA-st). Prantsusmaalt tulev The Spunyboys on tundmatum suurus ja ega ka põnevalt kõlava nimega Maryann & The Tri-Tones laiemale üldsusele teada ole.

Seevastu pööraselt põrutav Elephants From Neptune ja rokki-bluusi omavahel põimiv „vanakorra” Ultima Thule kõnetavad ilmselt kõiki.

Trenditeadlikud lähevad Lätti

Positivuse festival, Salacgriva, Zvejnieku Parks, Läti, 14.–16. juuli

Toimub juba üheteistkümnendat korda! Positivus on „trenditeadlike” eestlaste jaoks pea kohustuslik, festivali kohta on seni kuuldud vaid kiidusõnu.

Festivalil ülesastuvate artistide arv on muljetavaldav, sel aastal luges neid kokku 79.

Positivusel on koguni viis lava, meeldiv tõdeda, et pealaval saab sõna meie Trad.Attack! Rahvusvahelise kaliibriga külalisi jagub hulgi, Pixies ja Ellie Goulding neist vahest tuntuimad.

„Naisteõhtu” Haapsalus

Rock In Haapsalu, Haapsalu, Eesti, 28.–29. juuli

Teine päev kannab eriti pretensioonikat nime, Masters Of Rock. Ühekordselt kohtuvad klassika ja klassikud. Absoluutsed legendid Paul Young ja Procol Harumi solist Gary Brooker Suurbritanniast ning Tõnis Mägi & Ivo Linna kingivad publikule kindlasti kuhja hardaid, emotsionaalseid hetki.

Maailma parim metallipidu

Wacken Open Air, Wacken, Saksamaa, 3.–5. august

Ülikõrgelt noteeritud, tõeliselt rahvusvaheline metallimuusika festival, mis viimastel aastatel eranditult lõpuni välja müüakse. Raske uskuda, kuid toimub juba 28. korda!

Väljahõigatud suurustavad loosungid nagu „maailma parim metallipidu” ja „valjem kui põrgu!”, peavad ilmselt suures osas paika. Igatahes ei tea kedagi, kes selles metallikatlas käinutest oleks kunagi öelnud midagi halba.

Seekord on Wackenis müristavaid ja mürgeldavaid rokk- ja metallbände kokku 152 ringis, publiku arv ulatub taas 80 000-ni!

Accept koos orkestriga, õudusroki vanameister Alice Cooper, ambitsioonikas rokkooperiprojekt Tobias Sammet´s Avantasia, Status Quo, Europe, Megadeth, Volbeat, Sonata Arctica, Primal Fear, Paradise Lost, Lacuna Coil, Kreator – ainuüksi nendest peaks piisama, et Wackenit külastada.

Bluusifenomen USA-st

Augustibluus, Haapsalu, Eesti, 4.–5. august

Traditsioonidega üritus, mida on peetud aastast 1993. Augustibluus on saavutanud kindla koha koguni Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus.

Põhikontserdid toimuvad selgi korral iidse piiskopilinnuse õuel, esinevad tippartistid nii bluusi sünnimaalt Ameerika Ühendriikidest kui Vanalt Mandrilt. Ainuüksi kogenud ja hinnatud, aupaklikult bluusifenomeniks kutsutud Eric Gales´i (USA) pärast tasuks kohale minna. Eriti kõva nimi on muidugi ka Duke Robillard, samuti Ameerika Ühendriikidest.

Välismaistest tegijatest võiks ära märkida veel artistid nagu Lachy Doley (Austraalia), Dany Franchi (Itaalia), The Ride (Prantsusmaa) ja Tiny Legs Tim (Belgia).

Ka Soomes on Weekend

Weekend Festival Helsinki, Kyläsaari, Helsingi, Soome, 4.–5. august

Toimub juba kuuendat korda! Muusikafestival, mis igal aastal on tavaliselt lõpuni välja müüdud.

Tõeline massiüritus, kuhu oodatakse kahel päeval kokku 60 000 inimest.

Kubiseb tähtedest ja staardiskoritest. Viimane kinnitus on Austraalia-Briti tippkoosseis Pendulum. Kuid sellest võib-olla olulisematekski tegijateks piduliste jaoks on „popmuusika superstaariks” tituleeritud The Chainsmokers, kes alles hiljuti sai maha stuudioalbumiga „Memories...Do Not Open” ja muidugi Armin Van Buuren.

Paralleelselt toimub Baltic Weekend Festival Pärnus, Eestis, 3.‒5. augustini. Esinejad üldjuhul kattuvad.

Soome pidu Käsmus

Viru Folk, Käsmu, Eesti, 11.–13. august

Märgusõna Soome aasta. Kümnes põhjamaise muusika festival Viru Folk tähistab seekord Soome 100. sünnipäeva.

Eesti-Soome ühine suurpidu toimub Käsmu külas, maalilises kohas, esinejakaarti on märgitud ligikaudu 35 artisti/bändi. Kolme päeva jooksul näeb, eriti palju just Soome folkmuusikakollektiive. Kõvemad nimed? Muidugi Värttinä, Finntroll ja Kimmo Pohjonen Skin.

Staaride paraad Helsingis

Flow Festival, Suvilahti, Helsingi, Soome, 11.–13. august

Loetakse koguni üheks parimaks Euroopa muusikafestivaliks. Urban music & arts festival, linnakeskkonda ja kunsti esiletõstev üritus, kus muide millegipärast kehtib vanusepiirang, lubatud alates 18. eluaastast.

Helsingi kesklinna lähedal asuvasse Suvilahtisse jagub kolmel päeval kokku üle saja esineja.

Reedel esinevad näiteks fantastiline Ameerika lauljatar Lana Del Rey ning Aphex Twins ja London Grammar Suurbritanniast. Laupäeval mainekas USA duo Sparks, kelle ammused kauamängivad „Kimono My House” ja „Indiscreet” olid Nõukogude Liiduski ülinõutud ülidefitsiitne kaup, The XX Suurbritanniast ja soomlaste endi Mikko Joensuu.

Pühapäeval kujuneb suurimaks huviorbiidiks ilmselt just Ryan Adams (USA). Frank Ocean (samuti USA), Moderat (Saksamaa) ja Joanna Tervomaa (Soome) meelitavad tõenäoliselt samuti massid endale innukalt kaasa elama.

Retrohõng lauluväljakul

We Love The 90´s, Tallinna lauluväljak, Eesti, 24.–26. august

Eesti ja väidetavalt ka Euroopa suurim retrofestival. Ülimenukas üritus, mis sai tegelikult alguse Soomest ja mida korraldatakse nüüd (paralleelselt) meilgi. Toimub Eestis kolmandat korda ja on suurem kui kunagi varem, venitanud ennast koguni kolmepäevaseks välja!

Artistide arv peaks ulatuma kusagil 15–20 kanti, suuremad tähed tulevad peamiselt Saksast ja Rootsist. Nimed kõnelevad enda eest – Kate Ryan, Alphaville, Sash! (müünud üle 22 miljoni plaadi), Cascada, Groove Coverage, Benassi Bros. feat. Dhany, Jenny Bergen/Ace Of Base, Snap!, Corona, Alice DJ, Captain Hollywood Project.

Samal teemal

28. märts 2018, 10:04
Muusikasõbrad, rõõmustage! Festivalil Sweet Spot esinevad London Grammar ja José González
21. august 2017, 12:06
Suurfestivali We Love The 90s nõudlikuim esineja on Alphaville
27. juuli 2017, 20:48
PILDID | Legendaarne briti muusik Gary Brooker: "Eesti on nii tasane ja taevas hele!"
24. juuli 2017, 15:52
GALERII JA VIDEO | Eesti ja Soome trikimootorratturite show Tallinnas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee