Eesti uudised

KAHE LAPSE EMA MAKSUTÕUSUST: «Igat kopikat tuleb lugeda.» (85)

Marvel Riik, 15. juuli 2017 04:00
SISSETULEKUD: Kui Laural on väljaminekud ühel kuul suuremad, tuleb abi paluda lähedastelt või loobuda endale meelepärasest. Või leida endale tööpakkumiskuulutustest tasuvam tööots.Foto: Aldo Luud
Riigi arvutuste järgi peaksid maksutõusud tähendama alampalgalistele keskmiselt 14eurost hinnatõusu. Suhkrumaksu kõrval hakkavad rahakoti paksust määrama kulutused kütusele ja alkoholile.

Laura on 27aastane Kesk-Eesti väikelinna elanik, kes kasvatab üksi kaht last. Ta töötab poole kohaga kohalikus lasteaias, kus tema igakuine sissetulek on 235 eurot. Arvestades 119eurost peretoetust ja 188eurost elatistoetust, on Laura igakuine kogu sissetulek 507 eurot. «Igat kopikat tuleb lugeda,» tõdeb Laura, kes ei taha väikelinna tõttu oma õige nime all rääkida. Elades vanematega, ei pea Laura muretsema üüri pärast – «Praegu mul ei olegi võimalik otsida oma kodu» –, ent rohkem kui 100 eurot kulub iga kuu elektrile, küttele ja internetile. Seega peab ema koos nelja- ja kaheksa-aastase võsukesega toime tulema vähem kui 400 euroga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.08.2017
Rahanduskomisjon: jõustuv suhkrumaks ei peaks suuri muutusi tooma