Maailm

KOHUTAV VERETÖÖ: 20aastane mees tappis neli eakaaslast (13)

Aadu Hiietamm, 14. juuli 2017 20:05
Cosmo Dinardo (paremal).Foto: AP/Scanpix
Ameerika Ühendriikides Pennsylvania osariigis kadus 5.–7. juulil üksteise järel neli noort meest: Jimi Patrick (19), Mark Sturgis (22), Tom Meo (21) ja Dean Finocchiaro (19). Nende omaksed lootsid nii väga, et noormehed leitakse elusalt. Lootused kustusid lõplikult neljapäeval, kui Cosmo DiNardo (20) tunnistas, et tappis kõik neli eakaaslast ning juhatas politseinikud laipade juurde, vahendab Bild Online. 

Politseinikud panid kolmapäeval käed raudu mõrvaril, kelleks osutus jõukast ettevõtjate perekonnast pärit Cosmo DiNardo. Enne vahistamist üritas ta ühe kadunud noormehe autot 500 dollari eest maha müüa. 

Cosmo DiNardo isale kuuluvast farmist Philadelphia lähistel leiti nelja meetri sügavusele maetud Dean Finocchiaro laip. Neljapäeval tunnistas DiNardo üles, et ta tappis ka kolm ülejäänud kadunuks jäänud noort meest. Seejärel põletas ta surnukehad ja mattis jäänused maha.

Tänu puhtsüdamlikule ülestunnistusele pääseb DiNardo surmanuhtlusest. Alates 2015. aastast ei ole Pennsylvania osariigis enam surmanuhtlust rakendatud. 

USA meedia andmetel põeb mõrvar skisofreeniat ja on viibinud psühhiaatriakliinikus sundravil. Ajaleht New York Post kirjutas viitega uurimisele lähedal seisvale isikule, et mõrvad on seotud narkoäriga. Nii tunnistas DiNardo ülekuulamisel, et kõik neli olid teda petnud või ähvardanud, kui ta neile marihuaanat müüa soovis.

Mõrvari vanemad on seni kommentaaridest keeldunud. Teada on, et nad soovivad palgata advokaadiks Fortunato N. Perri, kes hiljuti sai tuntuks Bill Cosby kaitsjana. 

Põhjalikud otsingud laipade matmiskohas jätkuvad.