Krimi

Õismäe autopõlengus kahtlustatav võeti vahi alla (31)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 14. juuli 2017 13:35
Foto: Liis Vaksmann
Harju maakohus vahistas Põhja Ringkonnaprokuratuuri taotlusel 29-aastase mehe, keda kahtlustatakse Tallinnas Õismäel seitse autot kahjustanud põlengu süütamises.

Meest kahtlustatakse 11. juulil Tallinnas Õismäe tee 150 elumaja juures sõiduauto Škoda tahtlikus põlema panemises. Tekkinud põlengu tagajärjel said tulekahjustusi veel kuus sõiduautot. Sellise tegevusega pani kahtlustatav toime võõra asja rikkumise või hävitamise, kui sellega on põhjustatud vähemalt oluline kahju ehk kahju üle 4000 euro.

Samal teemal

Põhja Ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Saskia Kase sõnul rahuldas kohus prokuratuuri vahistamistaotluse neljapäeval.

''Seni kriminaalmenetluse käigus kogutud tõendid andsid piisavalt alust tänaseks vahistatud meest kirjeldatud kuriteo toimepanemises kahtlustada. Kuna ta on ka varasemalt kriminaalkorras karistatud, oli põhjendatud kahtlus, et ta võib vabaduses viibides kuritegude toimepanemist jätkata. Seetõttu oli prokuratuuri hinnangul kahtlustatava vahistamine vältimatu,“ seletas Kask.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juhi Juhan Ojasoo ütles, et mees peeti kinni põlengu toimumise päeva hilisõhtul.

''Pärast põlengut hakkasid uurijad tunnistajatelt saadud info alusel kokku panema kurjategija profiili. Analüütikute, uurijate ja jälitajate töö tulemusel tõmbus ring tund-tunnilt kahtlustatava ümber koomale. Südaööks oli tuvastatud võimalik kahtlusalune, kes on seotud paljudele inimestele suurt kahju põhjustanud põlenguga. Samal päeval pidasime ta Lasnamäel kinni,'' rääkis Ojasoo, kes tänas kõiki tunnistajaid, kese mehe kätte saamisele kaasa aitasid.  

Vanemprokurör Kase sõnul viidi kahtlustatavaga läbi esmased menetlustoimingud ning asjaolude selgitamine jätkub.

''Uurijad ja eksperdid koguvad käimasoleva menetluse käigus veel täiendavaid tõendeid, mille aktiivse analüüsimisega ka jätkame,'' ütles prokurör.

Samal teemal

13.07.2017
Suurpõlengus hävinud auto omanik: KAS KEEGI VIHKAB MIND?
12.07.2017
"Vaatepilt oli kohutav. Nende autodega pole enam midagi teha"
11.07.2017
FOTOD JA VIDEO | SÜÜTAMINE? Õismäe korterelamu ees langes tuleroaks seitse autot