Rünnakus hukkus 86 inimest, kelle nimed on mälestusmärgil südamekujuliselt kirjas.Foto: ERIC GAILLARD
Johanna-Kadri Kuusk 14. juuli 2017 14:00
Täna täpselt aasta tagasi nägi maailm pealt Nice's juhtunud terrorirünnakut, milles hukkus üle 80 inimese.

Rannapromenaadile, kus rünnak toimus, on hukkunute mälestuseks püstitatud monument. Samuti peetakse nende meenutamiseks mälestustseremoonia.

Inimesed viivad promenaadile valgeid lilli. Foto: Martin Šmutov

''Nice tänavapildis ei meenuta peaaegu miski aasta eest toimunud rünnakut, mis võiks edastada sõnumi, mida on korranud mitmed poliitikud nii Euroopas kui ka mujal - kuigi toimunut ei tohi kunagi unustada, peab harjumuspärane elu jätkuma. Küll aga paistab silma üks erinevus tavalisest. Täna on Nice tänavatel erakordselt palju relvastatud politseinikke. Seda võib sellisel päeval aga oodata. Samuti on suurte betoonplokkidega suletud mitmed kõrvalteed,'' kirjeldas kohalolija õhkkonda.

Osad tänavad on betoonplokkidega suletud. Foto: Martin Šmutov

Promenaadile sisenevad inimesed otsitakse läbi ja mere äärde pääsemiseks on tehtud kindlad sissepääsud ja paljudes kohtades on näha valgeid lilli.

Linna peal on palju valgeid lilli. Foto: Martin Šmutov

Rünnakus kaotas elu ka kaks eestlast

Rünnakus hukkus Narvast pärit Tatjana Muhamedova, kes sageli Nice's puhkamas käis. Aasta tagasi oli Tatjana Nice's koos abikaasa Valeri ja kahe lapselapsega. Rünnaku ajal oli Tatjana oma pereliikmetega linnatänavatel, et osa võtta Bastille' päeva tähistamisest.

Hukkus ka Rickard Kruusberg, kes oli Nice's rahvusvahelise innovatsiooniakadeemia üritusel. Ettevõtlik noormees oli oma sõprade ja õpetajate sõnul tedmisjanuline ja suurte unistustega.

Reaalkooli lõpetanud ja Tallinna tehnikaülikoolis käinud noormehe üks suurimaid rõõme oli oma teadmisi teistega jagada ja Tallinna tehnikaülikoolis on valmimas Kruusbergi nimeline stipendium.

Rickardi ema on hetkel Nice's mälestustseremoonial.

Esimest mälestusüritust on tulnud kuulama tuhanded inimesed. Foto: Martin Šmutov