Liu Xiaobo 1995. aastalFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 13. juuli 2017 17:31
Hiina kuulsaim inimõiguste aktivist Liu Xiaobo suri täna 61-aastasena. Liu viidi eelmisel kuul vanglast üle haiglasse, kuna ta põdes maksavähki. Nobeli rahupreemia laureaat Liu istus vangis "õõnestustöö" eest. 

Endine ülikooliprofessor Liu Xiaobo on elu jooksul mitu korda vangis pidanud istuma. Praegu on tema abikaasagi koduarestis. Mees on läänes kordades tuntum kui kodumaal, sel lihtsal põhjusel, et kohalik meedia ei avalda temast ja tema tegudest lugusid. Inimõiguslane Liu oli üks põhiaktivistidest 1989. aasta Taevase rahu väljaku meeleavaldustel.

61-aastane Liu oli raskelt haige ning põdes maksavähki. Loetud nädalad enne mehe surma pakkusid mitmed lääne riigid Hiinale võimalust lubada Liul riigist lahkuda ning mujal adekvaatset ravi saada. Üks Saksa ja üks USA päritolu arst kinnitasid, et mees võinuks reisida küll. Hiina eksperdid vaidlesid aga vastu, et Liu ei peaks pikka teekonda vastu. The Guardian kirjutab, et paljudes ringkondades tekitas see pahameelt ning süüdistusi, et valitsus lasi dissidendil pigem ruttu ära surra kui võimaldada mehel välismaalt veel mingeid avaldusi esitada.

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

Looduse vastu ei saa 14. juuli 2017 07:38
Pealkiri on eksitav. Inimese elupäevade pikkuse määrab tema organismi seisukord ja kõige kõrgema tahe. Iseendal ja arstidel on siin väga vähe kaasa rääkida, eriti elutähtsate organite kahjustuste korral. Arstid saavad agooniat pikendada, aga mis selle asja mõte on? Looduse vastu ei saa.
Scaramanga 14. juuli 2017 07:01
NATO käitus Slobodan Miloseviciga samamoodi ! Ei lubanud Venemaale ravile ja suri oma kongis, lääne arsti poolt välja kirjutatud ravimite tõttu. Meelega pandi vale diagnoos ja anti vererõhku tõstvaid ravimeid.
Loomulikult peale pikka väntsutamist ja lõpuks ka surma tuli Haagi kohtuotsus: Milosevic pole süüdi !?!?!?!?
mnjah.
14. juuli 2017 07:59
Te võrdlete sõjakurjategijat rahunobelistiga. Vägev vend olete.
Raivo 14. juuli 2017 09:16
Ei ole kunagi süüdi mõistetud, tasuks tutvuda ajalooga, ennem kui tulla siia lahmima.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS