Krimi

VIDEO | Joobes põgeneja BMW kiirus ulatus 180 kilomeetrini tunnis (38)

Toimetas Kristin Aasma, 13. juuli 2017, 16:18
Foto: Kuvatõmmis
Pühapäeval, 9. juulil põgenes Narva politseipatrulli eest alkoholijoobes 33aastane mees. Pöörane kihutamine päädis liiklusõnnetusega.

Tagaajamine kulges mööda kitsaid kõrvalteid, Tallinn-Narva maanteel ja ka Narva linnas. Tagaajamise käigus küündis sõiduauto BMW kiirus 180 kilomeetrini tunnis ja seda ka linna sisse sõites. „See on vaid puhas õnnelik juhus, et mitmeid kilomeetreid kestnud kihutamise käigus keegi viga ei saanud. Seda enam, et vaatamata õhtusele ajale veel paljud tänavatel ringi liikusid,“ tõdes Narva politseijaoskonna patrullitalituse juht Aleksandr Urb.

Elektrijaama teel kaotas mees sõiduki üle juhitavuse ning sõitis otsa vastutulevale veokile. Inimesed liiklusõnnetuse tagajärjel kannatada õnneks ei saanud.

„Õnneks peatas vastutustundetu mehe veoauto, mitte süütud kaasliiklejad. Vastasel korral ei räägiks me praegu ohtlikust kihutajast, vaid järjekordsest surmakutsarist, kelle hulljulgus traagilisi tagajärgi endaga tõi,“ sõnas Narva patrullitalituse juht.

Pärast kokkupõrget pidasid politseinikud juhi kinni. Mehel tuvastati kriminaalne joove.  

Samal teemal

Kahtlase sõidustiiliga BMW-st teatas Häirekeskusele tähelepanelik kodanik, kelle sõnul juht temast Narva-Narva-Jõesuu-Hiiemetsa teel mööda kihutas. Samuti teatas ta, et autoaknast loobiti välja pudeleid. Teatele reageeris politseipatrull, kellele kihutav sõidukijuht Tallinna-Narva maanteel vastu tuli.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Sofja Hristoforova sõnul on joobes juht ohtlik mitte ainult endale kuid ka teiste liiklejatele. „On oluline tagada, et inimene ei sattuks enam sõiduki rooli, sel põhjusel olen kohtus taotlenud juhtimisõiguse äravõtmist kaheks aastaks,“ sõnas Hristoforova.

Viru Maakohus mõistis 11. juulil meest kokkuleppemenetluses süüdi mootorsõiduki juhtimises joobeseisundis ja mõistis talle poolteistaastase vangistuse, mida jäetakse täitmisele pööramata tingimusel, et mees ei pane 3-aastase katseaja kestel toime uut tahtlikku kuritegu. Lisakaristusena võeti temalt mootorsõiduki juhtimisõigus kaheks aastaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee