MÕRVAR: Kohus tunnistas Boriss Nemtsovi mõrva otseseks täideviijaks Zaur Dadajevi ja määras talle 20aastase vanglakaristuse. (Reuters/Scanpix)

Moskva ringkonna sõjaväekohus määras täna opositsioonipoliitik Boriss Nemtsovi mõrvarile Zaur Dadajevile 20aastase vanglakaristuse, vahendab agentuur Interfax. Prokurör oli talle nõudnud eluaegset vanglakaristust.

Dadajevilt võeti kohtu otsusega ära ka leitnandi auaste ja Mehisuse orden. Peale selle  määrati talle 100 000 rubla (1442 eurot) trahvi.

Mõrvari neli kaasosalist mõisteti 11 – 19 aastaks vanglasse.

Boriss Nemtsovi tütre Žanna Nemtsova advokaat Vadim Prohhorov ütles, et karistuse said vaid mõrva täideviijad ning nüüd peab järg jõudma ka mõrva organisaatorite ja tellijate kätte. Prohhorov rõhutas, et esimeses järjekorras peaks uurijad üle kuulama Zaur Dudajevi endise komandöri Ruslan Geremejevi.

Kohtuotsusega ei ole rahul ka Boriss Nemtsovi võitluskaaslane Ilja Jašin, kelle arvates oleks mõrvar pidanud saama eluaegse vanglakaristuse. "Mingit rahulolu ei saa olla seni, kuni selle kuriteo tellijad viibivad vabaduses," lisas ta.

Jašin on korduvalt toonitanud, et kahtlemata oli mõrvaga seotud Ramzan Kadõrov. Küsimus on vaid selles, kas ta oli organisaator või tellija. Vahetult mõrva järel viitas Jašin ka Kremli poole. "Ma ei saa teda süüdistada otseselt, ei ole teada, kes andis käsu, kuid on ilmselge, et käsuandjat tuleb otsida võimu juurest," arutles Jašin 2015. aasta märtsis.

Kohtuotsus ei rahulda ka süüdimõistetuid, kes väidavad, et tunnistasid uurimise ajal süüd jõhkra surve all. Nende advokaadid rõhutasid pärast kohtuotsuse väljakuulutamist, et vaidlustavad selle Venemaa Ülemkohtus ja lähevad vajadusel kuni Euroopa Inimõiguste Kohtuni Strasbourg´is.

Boriss Nemtsov mõrvati 27. veebruaril 2015 Moskvas Kremli lähistel Suurel Moskvoretski sillal.

Jaga artiklit

11 kommentaari

E
Ei usu  /   10:40, 14. juuli 2017
..et tappis, aitab ainult sõnast tsetseen ja juba oled süüdi. Mõni nn süüdlane istub aastatid ja siis saab tohutu hüvitise, et asjata. Ja mis see Nemtsov siis ära oli, üks paras kisakõri ja ässitaja
  /   17:19, 13. juuli 2017
Küllap lastakse juba varsti vabaks.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis