Maailm

Boriss Nemtsovi mõrvar pääses 20aastase vangistusega  (11)

Aadu Hiietamm, 13. juuli 2017 16:13
MÕRVAR: Kohus tunnistas Boriss Nemtsovi mõrva otseseks täideviijaks Zaur Dadajevi ja määras talle 20aastase vanglakaristuse.Foto: Reuters/Scanpix
Moskva ringkonna sõjaväekohus määras täna opositsioonipoliitik Boriss Nemtsovi mõrvarile Zaur Dadajevile 20aastase vanglakaristuse, vahendab agentuur Interfax. Prokurör oli talle nõudnud eluaegset vanglakaristust.

Dadajevilt võeti kohtu otsusega ära ka leitnandi auaste ja Mehisuse orden. Peale selle  määrati talle 100 000 rubla (1442 eurot) trahvi.

Mõrvari neli kaasosalist mõisteti 11 – 19 aastaks vanglasse.

Samal teemal

Boriss Nemtsovi tütre Žanna Nemtsova advokaat Vadim Prohhorov ütles, et karistuse said vaid mõrva täideviijad ning nüüd peab järg jõudma ka mõrva organisaatorite ja tellijate kätte. Prohhorov rõhutas, et esimeses järjekorras peaks uurijad üle kuulama Zaur Dudajevi endise komandöri Ruslan Geremejevi.

Kohtuotsusega ei ole rahul ka Boriss Nemtsovi võitluskaaslane Ilja Jašin, kelle arvates oleks mõrvar pidanud saama eluaegse vanglakaristuse. "Mingit rahulolu ei saa olla seni, kuni selle kuriteo tellijad viibivad vabaduses," lisas ta.

Jašin on korduvalt toonitanud, et kahtlemata oli mõrvaga seotud Ramzan Kadõrov. Küsimus on vaid selles, kas ta oli organisaator või tellija. Vahetult mõrva järel viitas Jašin ka Kremli poole. "Ma ei saa teda süüdistada otseselt, ei ole teada, kes andis käsu, kuid on ilmselge, et käsuandjat tuleb otsida võimu juurest," arutles Jašin 2015. aasta märtsis.

Kohtuotsus ei rahulda ka süüdimõistetuid, kes väidavad, et tunnistasid uurimise ajal süüd jõhkra surve all. Nende advokaadid rõhutasid pärast kohtuotsuse väljakuulutamist, et vaidlustavad selle Venemaa Ülemkohtus ja lähevad vajadusel kuni Euroopa Inimõiguste Kohtuni Strasbourg´is.

Boriss Nemtsov mõrvati 27. veebruaril 2015 Moskvas Kremli lähistel Suurel Moskvoretski sillal.

Samal teemal

17.00.2018
Linnapea: Riia võib saada Nemtsovi tänava
10.00.2018
VENE RIIGIDUUMA SAADIKUD PAHASED: Washingtoni tuleb Boriss Nemtsovi väljak
04.06.2017
"Ma ei ole idioot!" – Nemtsovi mõrvar Dadajev süüd ei tunnista
29.05.2017
Boriss Nemtsovi mõrvarid mõisteti süüdi, tapatöö tellija jääb aga tabamatuks