KELLELE AVATI UKS? Valamo saarel asuva kloostri juurde Mercedese roolinud Venemaa president Vladimir Putin avas tagaistmel istujale ukse, kuid viimane keeldus autost väljumast. Kremli pressiesindaja väitis hiljem, et tegemist oli presidendi julgeolekuteenistuse töötajaga. Foto: Dožd/Ruptly
Maailm
13. juuli 2017 20:03

Kes oli Putini saladuslik kaaslane? Kas uus naine või ikkagi ihukaitsja? (44)

Venemaa president Vladimir Putin külastas teisipäeval Laadoga järves Valamo saarel asuvat õigeusu mungakloostrit. Tähelepanu äratas, et Putin saabus kloostri juurde Mercedese roolis ja auto tagaistmel istus tundmatu, kelle põlvedel võis märgata punast kotti, vahendab telekanal Dožd.

Venemaa president Vladimir Putin ja tema kauaaegne abikaasa Ljudmila Putina teatasid oma abielu karile jooksmisest telekanali Rossija 24 vahendusel 6. juunil 2013. Järgmise aasta 1. aprillil teatas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov abielulahutuse ametlikust vormistamisest.

Meedia andmetel abiellus Ljudmila Putina seejärel endast 21 aastat noorema Artur Otšeretnõiga ning Venemaal hakati huviga ootama, millal president uue abielu vormistab. Pandi teda ju juba varem kuulujuttudes korduvalt paari Alina Kabajevaga ning neile on koguni omistatud kuni kolm ühist last. Veel on me edia pakkunud Putini uueks armastuseks poksijat Natalja Ragozinat, kuid ka see uudis jäi vaid kuulujutu tasemele.

Nõnda tuleb meedial endiselt nentida, et Vladimir Putini eraelu ümbritseb saladuseloor. Kui ajakirjanikud Kremli pressiesindajalt Dmitri Peskovilt Putini isikliku elu kohta küsivad, vastab ta alati: "Ma ei kavatse rikkuda traditsioone ja rääkida presidendi isiklikust elust. Me ei ole seda teinud ega tee ka tulevikus."

Seetõttu ei tasu imestada, millise õhinaga arutleti Vene meedias teisipäeval Valamo saarel asuvat õigeusu mungakloostrit külastanud Vladimir Putini saladusliku kaaslase üle. Mitmes telekanalis avaldatud videolt näeb, kuidas kloostrisse saabuv president istub ise Mercedese roolis. Ta peatab auto, väljub ja avab tagumise juhipoolse ukse. Tagaistmel olija nägu jääb varju, kuid tema põlvedel on punane kott. Videolt ei ole võimalik aru saada, kas tagaistmel on naine või mees, kuid ta keeldub autost väljumast ning näitab presidendi poole näpuga. Seejärel suleb Putin autoukse.

Viidates kaasreisija põlvedel olnud punasele kotile ning tõsiasjale, et Putin ise avas auto tagaukse, levis sotsiaalvõrgustikes kulutulena arvamus, et Venemaa president sõitis kloostrisse naisega, kes eelistas jääda tundmatuks. 

Kloostrist lahkus Putin juba teises Mercedeses ning siis istus ta koos patriarh Kirilliga tagaistmele.

Kuna küsimus Putini saladusliku kaaslase kohta jäi üles, siis pöördusid ajakirjanikud vastuse saamiseks Kremli pressiesindaja poole. Telekanali Dožd järelepärimisele vastas Peskov lühidalt: "Pole aimugi."

RPK hilisemale küsimusele vastamiseks oli Peskov juba paremini valmistunud.  Ta ütles, et tegemist oli presidendi julgeolekuteenistuse töötajaga. Küsimusele, miks avas Putin julgeolekuteenistuse töötajale ukse, vastas Kremli pressiesindaja: "Ta tahtis midagi tagaistmelt võtta."

Sotsiaalvõrgustikes avaldatud arvamustele toetudes Peskovi seletus venemaalasi ei rahulda, kuid paremat vastust pole ka kusagilt võtta.