Eesti uudised

Keskkonnaminister Kiisler tutvustas europarlamendile ambitsioonikaid eesmärke kalanduses (9)

Toimetas Kristin Aasma, 12. juuli 2017, 23:29
Keskkonnaminister Siim KiislerFoto: Tiina Kõrtsini
Keskkonnaminister Siim Kiisler tutvustas täna Euroopa Parlamendi kalanduskomiteele Eesti eesistumise aegset kalandusprogrammi. Oma kõnes rõhutas Kiisler, et Eesti on eesistumise ajaks võtnud kalanduse teravalt fookusesse ning seisab hea kalavarude jätkusuutlikkuse tagamise eest. 

Eesti roll eesistujana on vastutada Euroopa Liidu tasandil liikmesriikide läbirääkimiste eest ning saavutada kõikide osapoolte jaoks vastuvõetavaid kompromisse. Läbirääkimiste eesmärk on ühise kalanduspoliitika tõhus rakendamine, tagades sealjuures selle, et maksimaalne jätkusuutlik saagikus saavutatakse 2020. aastaks. 

Euroopa Liidu kalandussektor on suuruselt neljandal kohal maailmas ning annab tööd rohkem kui 350 000 inimesele. Oma kalavarude pärast muretsev Euroopa on võtnud eesmärgiks tagada jätkusuutlik kalapüük, kaitstes samaaegselt nii tarbijate kui kalurite huve ja vajadusi.

Eesti keskendub oma eesistumise ajal järgmistele kalandusteemale: mitmeaastased majandamiskavad, uuendada ja taasavada arutelu Läänemere lõhevarude majandamise mitmeaastase kava üle ning kalapüügi kvootide jaotamine Euroopa Liidu vetes ja väljaspool.

Samal teemal

14. juuli 2017, 20:33
TV3 VIDEO | Kust on pärit Eesti eesistumise õhtusöökide parimad palad?
12. juuli 2017, 11:10
Matti Maasikas ministrite keeleoskusest: teemade tundmine on tähtsam kui lihvitud keelekasutus
1. märts 2017, 19:25
Siim Kiisler | Sisekaitseakadeemia seoks Narvat ülejäänud Eestiga
28. veebruar 2017, 21:16
Siim Kiisler selgitas “Foorumis” IRLi ja EKRE vahet: kui laulupeol laulaks eesti keeles keenialane, oleks IRL selle üle õnnelik, EKRE aga vihane

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;