Tulistamine Tallinnas Kopli liinidel 2. juulil.Foto: Martin Ahven
Krimi
12. juuli 2017 20:30

Arvatav Kopli tulistaja toodi Lätist Eestisse (7)

Kahe turvamehe tulistamises kahtlustatav 75aastane Alexander, kes viibis Riias ravil, toodi eile Eestisse, kus ta jääb edasiste toimingute tarbeks vahi alla.

Alexander pandi Riias haiglasse, sest ta oli Koplis tulistamise käigus peale turvameeste lasknud ühe kuuli endagi kätte. Sellest, et Alexander Eesti võimudele üle anti, teatas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juhi Roger Kumm täna oma Twitteri kontol:

Mehe vahistamiseni viinud sündmuste juured said alguse 2. juulil, kui häirekeskus sai hommikul kella 11 paiku teate, et Koplis tulistati kaht turvameest. Viimased läksid kontrollima nende valvatavat mahajäetud maja Liinivahe tänavas, sest selle liikumisandurid andsid häire. Nad leidsid objektile tunginud mehe, kes ründas neid tulirelvaga.

Üks turvameestest sai eluohtlikke vigastusi, kuid arstidel õnnestus tema elu päästa. Teise turvamehe elu polnud küll ohus, kuid ka tema vigastused olid sedavõrd rasked, et ta vajas operatsiooni. Kurjategijal õnnestus põgeneda, kuid juba viis päeva hiljem õnnestus politseil mees tabada.