3
fotot
TUVASTUS VIDEOLT: Ivan Berladin bussipeatuses. (Läti politsei)

Lätis otsis üle 4000 inimese viieaastast Ivan Berladini, kes jäi 1. juulil Liepājas kadunuks. Teisipäeva, 11. juuli õhtul leiti poisi surnukeha kodust 12 kilomeetri kauguselt metsast, vahendab Läti meedia.

Ivan (Vanja) Berladin lahkus kodust 1. juuli hommikul kella 8.30 paiku. Tema perekond pöördus politseisse aga alles järgmisel päeval, sest ema ei ööbinud kodus ja arvas, et poiss on vanaema juures, too aga oli kindel, et Vanja on koos perega. TV3 uudistesaate teatel ei pöördunud Ivani pere politseisse kohe, sest arvas, et suudab lapse ise üles leida.

undefined (Kuvatõmmis / TV3)

Uurimisel selgus, et poiss oli astunud 1. juuli hommikul bussi ja sõitnud sellega Dubeņisse. Bussijuht meenutas, et nägi tõepoolest tol hommikul üht poissi sisenemas. Kuna aga bussi tulid ka mõned täiskasvanud, siis ta arvas, et poiss on koos nendega.

Politseinike arvates eksis Ivan metsa ära ja suri alajahtumise tõttu. Tema surnukehal ei olnud vägivalla märke.

Kriminoloog Andrejs Vilks süüdistas Vanja surmas täiskasvanuid, kes nägid viieaastast poissi üksi tänavatel hulkumas ja ühistranspordis sõitmas, kuid ei pööranud sellele tähelepanu. Samuti on teada, et poiss oli tihti üksi kodus ning tal lubati käia üksi kaugel jalutamas.

TUVASTUS VIDEOLT: Ivan Berladin bussipeatuses. (Läti politsei)

Liepāja õigeusukirikus jäetakse täna väikese Vanjaga hüvasti. Kirikusse oodatakse kõiki neid, kes soovivad sellel kurval tunnil koos olla, meenutada poissi ja süüdata tema mälestuseks küünal.          

Jaga artiklit

55 kommentaari

M
mees  /   11:21, 14. juuli 2017
võõrastest lastest tuleb eemale hoida, kui katkust, muidu saad pedofiiliasüüdistuse ja rahvas loobib su kividega surnuks.
P
penskar  /   17:10, 13. juuli 2017
Nõuka ajal oli üks kriminaalne lugu, kus üks naine, kes oli alles äsja juhiload saanud ja üritas sõidupraktikat teha. Sõitis mööda Pärnu maanteel Laagri poole. Teel hääletas üks yumbes 12 aastane poiss. Naine peatas auto ja võttis poisi peale ja küsis kuhu ta tahab sõita. Poiss vastas, et umbes mõni kilomeeter edasi. Hakati sõitma. Poiss istus tagaistmel. Äkki lõi ta ilmselt hõlma all olnud rauast kangiga naisele pähe. Auto sõitis kraavi. Pealtnägijad kutsusid miilitsa. Õnneks jäid mõlemad ellu. Hiljem seletas poiss, et ta tahtis seda autot ärandada, sest arvas, et naisterahvast saab ta jagu. Võta siis veel kedagi peale ja aita. Tänapäeval on asi veelgi hullem. Kohe tembeldatakse sind perverdiks või lapsevargaks. Nii, et kahe otsaga asi.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis