55 kommentaari

M
mees  /   11:21, 14. juuli 2017
võõrastest lastest tuleb eemale hoida, kui katkust, muidu saad pedofiiliasüüdistuse ja rahvas loobib su kividega surnuks.
N
no aga,  /   22:47, 14. juuli 2017
hoia siis palun, kui SINUL sellised kõrvalkalduvused!
Külmasurm pole impotendi väärkasutuse saatel elatud elust mitte kuidagi hullem.
Suri ära, mingil "lugupeetud pereisal" elu tiba hullem...kes kaotas? Impotent kaotas ühekordse armuöö. Ole sina tervitatud PE R V AR!
P
penskar  /   17:10, 13. juuli 2017
Nõuka ajal oli üks kriminaalne lugu, kus üks naine, kes oli alles äsja juhiload saanud ja üritas sõidupraktikat teha. Sõitis mööda Pärnu maanteel Laagri poole. Teel hääletas üks yumbes 12 aastane poiss. Naine peatas auto ja võttis poisi peale ja küsis kuhu ta tahab sõita. Poiss vastas, et umbes mõni kilomeeter edasi. Hakati sõitma. Poiss istus tagaistmel. Äkki lõi ta ilmselt hõlma all olnud rauast kangiga naisele pähe. Auto sõitis kraavi. Pealtnägijad kutsusid miilitsa. Õnneks jäid mõlemad ellu. Hiljem seletas poiss, et ta tahtis seda autot ärandada, sest arvas, et naisterahvast saab ta jagu. Võta siis veel kedagi peale ja aita. Tänapäeval on asi veelgi hullem. Kohe tembeldatakse sind perverdiks või lapsevargaks. Nii, et kahe otsaga asi.
N
Nii kahju.  /   14:29, 13. juuli 2017
Niisugused vanemad tuleks ära steriliseerida,et nad enam lapsi ei saaks.Kas ütlen valesti,kui ütlen,et taolised vanemad on potensiaalsed mõrtsukad.Tõesti, südamest kahju sellest väikesest poisist.
N
Naine  /   12:12, 13. juuli 2017
Mitu aastat tagasi nägin ise kui väike umbes 4-5 aastane poiss jooksis üksinda suure tee ääres. Tahtis üle tee minna, kuid kuna oli palju autosid üle tema ei saanud. Laps nuttis, hüüdis ema. Üle tee seisid mitu inimest nad nägid seda kuid keegi midagi ei teinud. Küsisin mis toimub, vastus oli et see pois on juba kaua olnud üksi ja nutnud. Küsisin et miks need naised ei aita last, ei lähe küsima mis toimub, vastus oli et see on mingite joodikute laps ja need joodikud hülgasid last ja see pole nende asi. Läksin üle tee, kutsusin politsei. Laps viidi turvakodusse. Kirjutan kuna see on ere näide inimeste ükskõiksusest. Seega pole ime et nii läks selle poisiga. Jube ja kohutav on see lugu et väike poiss hukkus inimeste ükskõiksuse pärast.
P
Pole sõnu!  /   14:54, 13. juuli 2017
Vanemad ja vanaema vastutusele võtta.Kus oli sotsiaaltöötaja kui teati ,mis perega tegu ja laps tihti üksi tänaval.Lastekaitse , keda Te üldse aitate?Naabrid ja ka teadsid, kas keegi teatas kuhu vaja, kas kellegi süda ei valutanud, mida see väike poss sööb?See on nii jube lugu, et keegi peaks oma ameti maha panema.Nii kahju väike mehest , klomp on kurgus ja nutsin kui seda lugu lugesin.Ükskõiksus, hoolimatus, mis see minu asi, viis lapse siit ilmast. Kohutav.
J
jah  /   16:09, 14. juuli 2017
Igale lapsele sotsiaaltöötaja nagu ka igale perele tugiisik ja igale puudega inumesele isiklik abistaja jne. No ei ole neid abistajaid võtta nagu kartuleid.
A
abipakkuja  /   09:18, 13. juuli 2017
iial enam abi ei paku, möödunud aasta õhtul nägin peaaegu tühjal tänaval 4-5 aastast last uudistamas vaateakna juures, küsimuse peale ema kohta laps näitas sõrmega kus umbes 50 m. kaugusel 2 naist jutlesid, siis jooksis sõimuga daam minu poole nimetades mind perverdiks, mind , 50 aastast naist.
  /   09:46, 13. juuli 2017
Üldiselt on noorte emade meelest kõik võõrad, kes vaatavad, mida tema k-uradi jõmpsikas teeb, perverdid. Niimoodi õpetatakse lastele maast madalast hakkama mitte saamist. Olen isegi hädas olevaid alaealisi pikalt saatnud ja ärge arvake, et mul kusagilt kripeldab. Täitsa pohh. Mõni ära kõngeb, lähen ringiga mööda.
V
vedas sul  /   00:23, 14. juuli 2017
Oleksid sa 50 aastene mees oleksid lõpetanud politseis pedofiilia kahtlusega.
H
HeH  /   08:58, 13. juuli 2017
täiskasvanute ükskõiksus on ühelt poolt seotud sellega, et järjest urbaniseeuvas ühiskonnas,kus pidevalt on kiire-kiire ja tegeletakse vai omaenda heaolu ja egoga, ei panda ümbritsevaid enam tähele. Mida rohkem me linnastume, seda hullemaks see muutub. Kogukonda kui sellist enam ei ole Maakohtades on ja seal ei jääks laps märkamata ! Mulle helistas mu "üle põllu naaber" isegi siis, kui uue autoga koju tulin, et mingi võõras auto keeras su hoovi.
Asja teine pool on aga vohav pedofiilia ja pervedid ja see on sama tõsine probleem. Facebookid jne on täis 20-30 aastaseid mehi, kes 13-14 aastaseid tüdrukuid "moosivad", neile siivutuid ettepanekuid teevad ja alaasti pilte välja pressivad-petavad. Mitte midagi ei tehta, isegi kui nimeliselt "kandikul ette viid" politseile.
Inimsed ei julge last aidata, kartes, et neist saadakse valesti aru !
Võtsin ise ükskord teeäärest peale algklassilapse. Miks ? Sadas paduvihma, tean, et lähimate elumajadeni on 4-5 km. Bussipeatus ka kaugel. Laps oli ligumärg.
Kui lapse juhendamist mööda tema koduni jõudsime, tuli emmelt esiteks sõimu - kus sa nii kaua hulkusid, ma juba muretsesin kus sa oled, kes see võõras mees on jne. Kui seletasin emmekesele, kes olen ja miks lapse ise tõin koju, sai laps veelkord sõimata - mitu korda ma olen rääkinud, et ei tohi võõrastesse autodesse istuda !
Vot aita siis veel !
Laps oli lihtsalt paduvihmas bussist maha jäänud, juba mitu km jalgsi kodu poole kõmpinud ja ligi 10 km oli veel minna ! Selle pärast jäigi koju hiljaks. Selle pärast võtsingi ta peale ja viisin koju, aga mind koheldi kui "kahtlast perverti". Hea, et veel politseid uurima ei saadetud, et miks ma lapse peale võtsin....
K
Kurb  /   01:14, 13. juuli 2017
ma ei ole sellise ilusa näeoga poissi veel näinud lapsed on kõik armsad,aga tema pilk miks just tema miks küll pidi niimodi minema ei kujata ette mida ta pidi kõike üle elama need päevad olgu kaitse inglid ta kõrval.
  /   08:06, 13. juuli 2017
Kas Te ise aru ei saa, kui kohutav Teie kommentaar on: miks pidi nii ilusa näoga poiss surema. Oleks veel, et köördsilmne ....
.
...  /   10:24, 13. juuli 2017
+1
K
kurb  /   23:36, 12. juuli 2017
Lapsed on kõik ilusad, aga see poiss oli eriti armas, pole ammu nii valus tunne olnud.
  /   09:46, 13. juuli 2017
kaifi seda tunnet.
  /   21:54, 12. juuli 2017
Kui ema on lõdva ja saab soovimatu lapse, siis nii läheb.
  /   01:05, 13. juuli 2017
Ja täiskasvanud, kes oli kuulnud lapse nutu metsas ei ole või?
  /   10:51, 13. juuli 2017
Igal lapsel on 2 vanemat, aga näe kui mannad on ikka mehed. Kui emaga midagi juhtub, või on see üks 10000-st, kes emaks ei kõlba, siis ongi lõpp. Heteromeestest pole mitte mingit tolku, laps hädas, tema vaatab, kust uut keppi või viina saada. Loeb vaid tänane päev, homme tulgu või veeuputus ja lapsi saab ju iga sekund juurde treida, ilma igasuguse vaevata...kahju vaid, et leiva raha peaKS lapsele andma, aga keda kotib, kui ei anna.
  /   20:39, 12. juuli 2017
Kahju toredast poisist.
3
322  /   20:15, 12. juuli 2017
No muidugi, kindlasti olid supervanemad ja kaaskodanike on mugav süüdistada.
K
Kuid  /   19:06, 12. juuli 2017
mina küsiks, miks turvakaameraid nii hilja uuriti? 11 päeva 5-aastane laps üksi metsas, söömata-joomata!!!
K
Kuid-le  /   19:09, 12. juuli 2017
Metsas ei ole kaameraid,ega see rähnipesa-eri pole.
T
to Kuid  /   00:19, 13. juuli 2017
Kodulähedases bussipeatuses seisva lapse pilt leiti ju turvakaamerast suhteliselt kiiresti. Kuna varsti laekus ka info, et last on kadumispäeva õhtupoolikul kodu lähedal nähtud, siis ilmselt ei peetud ka väga oluliseks kohe hakata tema hommikuse sihtpunkti ümbruse kaamerate salvestisi läbi vaatama. Läti politsei oli isegi väga tubli, et suutis lõpuks ainult kaamerasse jäänud sandaali järgi poisi tuvastada ja sihtkoha välja selgitada. Väidetavalt oli erinevate kaamerate salvestisi kokku üle 200 tunni!
Aga antud konkreetsel juhul ei oleks ka varasem salvestiste läbivaatamine enam midagi päästnud: selleks ajaks, kui ema politseisse lapse kadumisest teatas, oli Ivan ilmselt juba surnud...
A
A  /   19:04, 12. juuli 2017
Näide tõsielust:
A
ATamm  /   18:35, 12. juuli 2017
Süüdistus kõrvaliste täiskasvanute suhtes ikka ränk. Tegelikult normaalne täiskasvanu ei kujutagi ette, et 5-aastane võiks üksi „hulkuda“, seda kinnitas ka bussijuhi öeldu. Milles siis veel kõrvalised täiskasvanud olid süüdi? Ehk tuleks edaspidi kõigi vanemate ees või nende taga kõndivatelt lastelt küsida, kes-kus-mis? Kas sel juhul ei järgne ahistamise süüdistus? Tegelikult Ivani juhus on erakordne ja siin ei peaks ühiskonda süüdistama hakkama.
N
naine1  /   18:54, 12. juuli 2017
Minu meelest on süüdistus kaudselt õige ja loo moraal ja järeldus kurvale loole on see, et märgakem lapsi! Kui bussi siseneva lapse käest oleks juht küsinud, kas need täiskasvanud on sinu lähedased, keda ta arvas, et on, oleks juht ehk vastuse saades ära hoidnud selle kõige hirmsama. Ehk siis kui lapse enda vanemad olid nagu nad olid (tea, kas väärivadki seda tiitlit), ja ilmselt oli lapsel vägagi raske, siis ühe võõra huvi oleks ehk teda hukkumisest säästnud. Mina ei võtaks seda tähelepanekut süüdistusena, vaid siiski üleskutsena. Märgakem lapsi ja aidakem neid vajadusel!
K
krt  /   11:31, 13. juuli 2017
kuidas teada millal on tõsine vajadus, lähed lapselt küsima midagi oled pervert, selliseid emmesid küll nähtud, uitavad poes ringi pole lapsest asjagi.
  /   01:06, 13. juuli 2017
Aga kui laps nutab metdas ja mitte keegi ei käinud ja ei vaadanud, mis seal toimub
K
kas   /   11:32, 13. juuli 2017
mets on siis rahvast täis.
A
arvaja  /   18:05, 12. juuli 2017
Kahju, tõesti väga kahju, et nii armsa näoga lapse elu lühikeseks jäi! Aga ehk ongi tal taevas parem, sest vägisi jääb mulje just vanemate ükskõiksusest ning hoolimatusest.
K
Kas   /   11:49, 13. juuli 2017
siis oleks vähem kahju, kui lapse nägu oleks vähem armas? Iga laps peaks oma vanematele olema kullast kallim ja 5-aastast ei lasta niisama hulkuma. Vanemate ülesanne on tagada laste turvalisus. See pere oligi ju lastekaitse pilgu all, seega ei hoolitud temast piisavalt. Väga kurb, et sellised asjad juhtuvad.
T
Täpsemalt asjaolusid teadmata  /   18:02, 12. juuli 2017
ei oska ka lapse vanemaid süüdistada. Juhul, kui laps oli vanaema pool tihti, v6isid vanemad algul arvata, et on seal. Ei tea ju, kui lähestikku pere ja vanaema elasid. Kui selgus, et pole siin ega seal, hakati otsima. Kaastunne emale ja k6igile lähedastele. K6ik v6is olla ka asjaolude julm ja 6nnetu kokkusattumine. Ema sai niigi rängima karistuse osaliseks, mis lapsevanemale osaks v6ib saada, kaotas niigi lapse, mina ei suuda teda süüdistada ka veel.
  /   18:11, 12. juuli 2017
sa saadad 5 aastase lapse vanaema juurde ja ei kontrolli. kas ta okhale jõudis?
P
Paradoks  /   17:26, 12. juuli 2017
Miks olid täiskasvanud nii ükskõiksed, et ei pööranud tähelepanu? Ei märganud või ei tahtnudki märgata? Vaat selle tähelepanu ja appiminekuga on veidike segane asi. Absurdne. Mõni naine võiks ehk minna jah. Aga kui läheb mingi võõras mees? Püüab segaduses last rahustada, lohutada, pärib, et miks on üksi ja et kus on tema kodu ja vanemad j.n.e. Vahest pakub rahustamiseks kompvekidki. Aga vaat siis pööratakse kaasinimeste poolt juba kohe päris kindlasti palju tähelepanu, Tehakse mobiiliga kähku fotosüüdistused ning helistatakse politseisse. Et mingi kommionuu piirab väikest last. Pärast tõesta, et kaamel pole elevant. Absurdne.
V
Valitsuste repressiivid on asja selleni viinud  /   17:10, 12. juuli 2017
Meeskodanik ei julgegi lapselt midagi küsida, sest võib selle küsimuse pärast olla homsete lehtede esikaanel, nimelt pedofiiliakahtlusega.
  /   17:13, 12. juuli 2017
Sa räägid nagu naiskodanikud ei võikski pedofiilid olla või vähemalt kupeldajad.
1
100 %  /   17:24, 12. juuli 2017
99 on mehed ja 1 % naised. seega pole märkimist väärt.
R
Roman  /   17:51, 12. juuli 2017
Naispedofiile on rohkem kui 1%, see on tabuteema millest ei räägita, seega ametlik number võib tõesti olla kõigest "1%".
1
17:51-le  /   19:10, 12. juuli 2017
Naised nillivad teismelisi..
E
E  /   20:51, 12. juuli 2017
mis rumal õigustus see on? On palju küsida, et kus su vanemad on ja siis politsei kutsuda, kes vanemad üles otsiks. Täpselt sellise ükskõiksuse pärast poiss surigi.
T
to E  /   12:11, 13. juuli 2017
Eks sa küsi. Arvad, et laps laulab sulle oma ankeetandmed nagu linnukene või? Pigem on ta võõraga kidakeelne,, nii et läheb tükk aga, enne kui kõigest sotti saad. Aga siis pole sul politseisse helistamiseks mobiili enam vajagi, sest tänu valvsatele ning umbuslk´klikele kaaskodanikele on selleks ajaks politseid juba ammugi informeeritud. Ning kolm ekipaaži juba poolel teel. Ohtliku pedofiili tabama.
.
..  /   12:38, 13. juuli 2017
Võimalus, et avalikus kohas üksi hulkuvale lapsele paar küsimust esitav normaalselt käituv täiskasvanu kahtluse alla langeb või mingi süüdistuse saab, on praktiliset null.
T
to/  /   20:11, 13. juuli 2017
Eks te proovi, muidugi kui sa sobivas eas mesterahvas oled. Võõra lapse rahustamine, usalduse võitmine ja küsitlemine on toiming, mis võtab päris palju aga. Ja mõni ei saagi kidakeelse lapsega jutule.
Luban, et kui eeluurimise all istud, siis saadan sulle mõned pakid.
A
arvaja  /   17:07, 12. juuli 2017
Kui on normaalne pere, siis laps niiviisi üldse hulkuma ei kipu. Vanemad on need, kes peavad hoolima ja armastama esimestena.
  /   17:15, 12. juuli 2017
Lastega juhtub asju, vanemate asi on kümme sammu ette mõelda, ainult nii saabki oma last kaitsta.
A
arvaja / 17:07, 12. juuli 2017 -le  /   19:11, 12. juuli 2017
On ju mitu korda mainitud,et ei olnud normaalne...
N
no  /   17:01, 12. juuli 2017
eelkõige ikka vanemad süüdi.
Eksinud last pannakse tähele, kuna ta on nõutu ja abitu ning ootab abi. Aga see poiss oli viie aasta kohta üli iseseisev. Kui laps tuleb enesekindlalt ja inimesi jagub, siis arvad, et ju siis ees või tagapool lapsega ka täiskasvanud on. Õigemini ei jää mõttessegi, kui laps endas kindel. Olen elus üsna mitu eksinud last aidanud, aga nad on kohe silma paistnud oma abitusega või hirmuga silmis.
Seal pildil, kus poiss kapuutsiga on, ei tule selle pealegi, et sellel inimesel elukogemust pole, kui nägu ka ei näeks, arvaks et üldse pätipoolne pube, käed küünarnukkideni taskus ja paljad varbad külmale ilmale vaatamata. Ta ei näe välja nii nagu ei saaks ta hakkama.
T
Taat  /   16:59, 12. juuli 2017
Kahju,kahju, väga kahju,ei mingit hoolivust teistest! Põhiline,et minu perekond ei kannataks.Hoolivust,sallivust, abikätt nõrgematele - soovin kõigile!
T
tee  /   16:58, 12. juuli 2017
Ma ei ole sellega päris nõus. Ma tõesti ei tule ühistranspordis selle peale, et igalt lapselt uurida, kas tal vanem ikka ka on. Egas nad ju alati süles istu ega käest kinni hoia. See on iseenesest mõistetav, et nad on koos vanemaga. Üks miljonist erand, kus nii väike laps üksi seikleb.
L
lisaks  /   17:15, 12. juuli 2017
laps, kes on iseseisvam oskab ka valetada.
K
Kindlasti  /   09:01, 13. juuli 2017
oskavad iseseisvad lapsed valetada. Olin sama vana ja oskasin Tallinnas rongiga Valka minna. Sugulaste ehmatus oli muidugi suur ja kodus otsiti miilitsaga taga. Ma lihtsalt ei tahtnud endale tùlikat vāikevenda.
R
Roman  /   16:49, 12. juuli 2017
Teised on süüdi.
  /   16:49, 12. juuli 2017
no täiskasvanud, kes bussis on, ei pruugi arugi saada, et laps üksinda on. ikka on nii, et kui bussis rohkem rahvast, siis laps istub ühele kohale ja vanem teislee. ning võõrad ei pruugi arugi saada, et lapsel saatjat pole. sama on ka bussijuhiga.
kui kedagi süüdistada, siis vanemaid. hoolimatud ja julmad.
  /   16:43, 12. juuli 2017
Kahjuks on see tõesti nii.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis