Maailm

Ema Teresa kolme triibuga ääristatud rüüst sai registreeritud kaubamärk 

Toimetas Piret Kütt, 12. juuli 2017, 13:27
Ema TeresaFoto: AP / Scanpix
Ema Teresa rüüst, mida naine oma eluajal kandis, sai hiljuti intellektuaalne omand ehk see registreeriti Indias kaubamärgina. 

Roomakatoliku nunn, kes töötas vaeste heaks Indias Kolkatas, kandis ligi pool sajandit valget sarit, mis oli ääristatud kolme sinise triibuga, millest üks on laiem kui teised, meenutab BBC. Nüüd tohivad seda selgelt eristuvat rüüd kanda vaid Tegeva Armastuse Saadikute ordu (Missionaries of Charity) vanemad liikmed. 

Ema TeresaFoto: AP / Scanpix

Esmaspäeval jõudis meediasse uudis, et pühakuks kuulutatud naise selgelt eristuv kolme triibuga sari on saanud kaubamärgiks, et vältida selle ärakasutamist kommertslikel eesmärkidel omakasupüüdlike inimeste poolt.

India valitsus andis sarile intellektuaalse pärandi mõiste juba läinud septembris, kui 1997. aastal surnud nunn pühakuks kuulutati. Toona peeti vajalikuks seda otsust avalikult mitte rõhutada.

Ema Teresa 1982. aastal BeirutisFoto: AFP / Scanpix

Erilise välimusega rüü kaubamärgiks kuulutamise taga on Kolkatas tegutsev advokaat Biswajit Sarkar, kes esitas kohtule vastava taotluse juba 2013. aastal. "Kui soovite kanda või kasutada mis tahes kujul sarile omast mustrit või kombinatsiooni, võite meile kirjutada, misjärel me teeme kindlaks, kas teil pole kaubanduslikke eesmärke," selgitas Sarkar. 

Samal teemal

19. juuli 2018, 17:30
RÄNK SÜÜDISTUS: ema Teresa asutatud ordu müüb lapsi
27. oktoober 2017, 23:12
Imeteod ja märtrisurm: kuidas sünnivad tänapäeval pühakud?
4. september 2016, 13:18
Ema Teresast sai roomakatoliku kiriku pühak

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee