Eesti uudised

Keskerakond pakkus Savisaarele esinumbri kohta (89)

Toimetas Marge Sillaots, 12. juuli 2017 12:25
Foto: Tiina Kõrtsini
Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütles, et Keskerakond pakub Tallinnas Edgar Savisaarele üldnimekirjas kohta number üks.

Korbi sõnul on Savisaarel nii linna kui Keskerakonna ees nii suured teened, et ta väärib nimekirjas esikohta, vahendab ERR-i uudisteportaal raadiouudiseid.

"Selle teema ümber oli arutelu ja pakuti, et Edgar Savisaar võiks olla esinumber Tallinna nimekirjas. Kellegil sellele vastuväiteid ei olnud," rääkis Korb.

Samal teemal

Savisaare kohtu all olek erakonna juhte ei häiri, Korbi kinnitusel kehtib Eestis süütuse presumptsioon. 

Korb sõnas, et Savisaar ei ole erakonnale kinnitanud oma soovi kandideerida Keskerakonna nimekirjas. "Kui selline soov tuleb, on Edgar Savisaar kui erakonna asutaja ning pikaaegne endine esimees oodatud meie nimekirja ja seda loomulikult väärikale kohale," rõhutas Korb. Ta tõdes, et üldnimekirja esinumbri koht on olnud ühe sellise võimalusena tõepoolest aruteluks.

Ta sõnas samas, et nimekirjast ja Edgar Savisaare rollist selles on hetkel siiski veel vara rääkida, sest Savisaar ei ole avaldanud kindlat soovi kandideerida. "Erakond lähtub eelkõige sellest, millised on Edgar Savisaare enda mõtted ja soovid ning alles siis saame rääkida konkreetsemalt," selgitas Korb.

Samal teemal

31.07.2017
Korb usub, et Keskerakonna suurimaks trumbiks on laiapõhjaline toetus
25.07.2017
Savisaar peab kohalike valimiste üldnimekirja esinumbri pakkumist mõnitamiseks
10.07.2017
Toom: Ivanoval, Loonel ja Savisaarel on Keskerakonna nimekirjas koht olemas
10.07.2017
Jüri Saar | Keskerakond teeb suveteatrit