Eesti uudised

VÕTAD OSA? Algab taimse teisipäeva kampaania (4)

Õhtuleht.ee, 12. juuli 2017, 09:27
 
MTÜ Nähtamatud Loomad alustab Eestis üleriigilise lihavähendamise kampaaniaga Taimne Teisipäev, mis kutsub üles ühel päeval nädalas proovima rikkalikke, maitseküllaseid ja tervislikke taimseid roogasid.

Kampaania tutvustab retsepte ja toidunippe ning teeb koostööd söögikohtadega, kes teisipäeviti hõrke taimseid toite pakuvad. Taimse Teisipäeva üleskutse on mõeldud neile, kellele lähevad loomade intensiivkasvatuse probleemid korda, kuid kes ei ole valmis taimetoitlaseks hakkama. 

Ka rahvatervise uuringud näitavad, et eestlased söövad liiga palju lihatooteid ja liiga vähe puu-, juur- ja köögivilju. Tervise Arengu Instituudi 2017. aasta kevadel avaldatud uuringust selgus, et eestlased söövad pea poole võrra liiga palju liha – kui TAI soovituste järgi peaks liha moodustama toidusedelist 12%, siis praegu moodustab see keskmiselt 22% kõigest, mida me sööme.

Tarbitakse ka liiga palju magustatud piimatooteid

Taimse Teisipäeva oluline eesmärk on pakkuda võimalust tasakaalustada oma menüüd ja lisada toitumisse rohkem tervislikke taimseid toite.

"Taimne Teisipäev sobib inimestele, kes tahaksid oma toitumises positiivseid muutuseid teha, kuid ei soovi oma söögisedelit üleöö radikaalselt muuta. Kampaania poolt abistame nii retseptide kui toiduinfoga, lisaks teeme koostööd restoranide ja toidukohtadega, et teisipäeviti väljas süües kergem hea valik teha oleks," kommenteeris Taimse Teisipäeva algataja Kristina Mering.

"Loodame kampaaniaga pakkuda võimalust uuteks põnevateks maitseelamusteks, mis silmaringi laiendavad ning mis teisalt ei panusta loomade intensiivkasvatuse probleemidesse," lisas Mering.

4 KOMMENTAARI

k
Kalle 12. juuli 2017, 13:12
Tore kampaania! Olengi mõelnud, et võiks mingeid selliseid vahepealseid variante ka olla... Tahaks küll rohkem taimset süüa, tervise huvides just. Liiga palju liha teeb viimasel ajal raske tunde sisse... Edu taimsele teisipäevale!
a
Appike 12. juuli 2017, 11:22
Hakkavad need negatiivsed kommentaarid juba tulema? Kas oma tervise huvides ei võiks siiski osaleda? Väga hea algatus! Üks päev nädalas on super! Ja kes näiteks arvab, et sel päeval muru süüakse, on ikka tugeva vaimse hälvega.
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee