Eesti uudised

Pärnumaal Seljametsas saab üle 30 aasta taas kino näha! 

Toimetas Maria Rozbaum, 12. juuli 2017, 09:17
 Seljametsa Muuseum
Esmaspäeval avatakse Paikuse valla Seljametsa muuseumi juures kinopunkt, kus näidatakse ümberkaudsete külade rahvale filme romantilistest komöödiatest ja põnevikest dokfilmideni.

Kino näidatakse muuseumi külatoas, mille valgele seinale jõuab film bluray seadme ja projektori abil. Filmid tellitakse Kinokojalt, kunagise Kinobussi järeltulijalt ning jõuavad Seljametsa Blu-ray kettal posti teel. Kinokoda koondab väikeste kinopunktide võrgustikku üle kogu Eesti ja valikus on sadu filme väga erinevale maitsele- nii draamasid, põnevusfilme, lastefilme, komöödiaid kui dokfilme. Seljametsa tellitakse filmid, mida kohalik publik näha soovib.

Kinopunkti loomisel olid abiks muuseumi sõbrad-Merle Veesalu kirjutas Paikuse valla kultuurirahastule kinotehnika soetamiseks projekti, sealt saadud rahaga osteti Blu-ray seade ja kõlarid. IT-spetsialist Valter Tominga aitas seadmed paigaldada ja töökorda seada. Avaüritusele telliti Silver Sepa kontsert, mille ees tasuti heategevusliku vahvlikohviku tuludest.

"Siin pole kino näidatud vähemalt 30 aastat ja tunda on, et külarahvas on kino tulekust elevil," ütles kinopunkti üks loojatest, Seljametsa muuseumi juhataja Annika Põltsam.

Kino, uudised ja niisama mokalaat

Põltsami sõnutsi on kino vaatamisest isegi olulisem kogu ettevõtmise kogukondlik pool. Seljametsa ja ümberkaudsete külade rahvas vajab võimalust koos käimiseks ja suhtlemiseks. Lisaks filmi vaatamisele saab seal juttu rääkida ja kohaliku elu uudiseid vahetada.

Kinoõhtute lõpus vaadatakse koos uute filmide treilereid ning järgmine film valitakse välja hääletuse teel. Kino plaanitakse näidata vastavalt huviliste arvule vähemalt kord kuus. Kino näidatakse väikese piletiraha eest ning infot levitatakse nii kuulutustel kui Seljametsa muuseumi lehel facebookis.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee