Eesti uudised

"Pauk oli meeletu – õhku paiskunud plastik ja killud katsid korraga terve ristmiku." (80)

Denes Kattago, 12. juuli 2017 04:00
TRAAGILINE ÕNNETUS: Pauk käis Kuressaare–Võhma– Panga 10. kilomeetril ehk Saia ristis.Foto: Irina Mägi / Saarte Hääl
Liiklusõnnetuses kaotas elu aasta ema, kolm last jäi emata.

Kahe auto kokkupõrke tagajärjel kaotas laupäeval elu kolme lapse ema ja kogukonnas armastatud Liili Ader, 2008. aastal Saaremaa aasta ema tiitliga pärjatud raamatukogutöötaja.

Samal teemal

Kaks autot põrkasid kokku Kuressaare–Võhma–Panga 10. kilomeetril ehk Saia ristis. Esialgsetel andmetel ei märganud Audi juht sealset stoppmärki ja sõitis ette peateel liikunud Opelile. Sündmuskohale appi tõtanutel õnnestus Opelist välja aidata tagaistmel olnud poeg. Kiirabi toimetas viis inimest haiglasse kontrolli. Menetluse käigus selgub, kas juhid olid kained ja kas sõitjatel oli turvavöö kinnitatud.

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkus sündmuskohal Opeli kaasreisija Liili Ader (50) – aktiivne kogukonna liige ja Mustjala raamatukogu juhataja. Lisaks toimetas ta naiskodukaitsjate ja kodutütarde ridades. Saarte Hääl märgib, et nakatava tahtejõu ja energilisuse tõttu on teda nimetatud ka tema koduküla Võhma hingeks, sest ta osales pea alati ürituste korraldamisel ja kandis alatasa hoolt külaelu elavdamise eest.

Kuressaare jaoskonna juht Rainer Antssaar tunneb kaasa lähedastele. "Tähelepanematus võis viia selle traagilise õnnetuseni. Liigeldes võõras piirkonnas, tuleb tähelepanelikult liiklusmärke jälgida ja järgida."

LIILI ADER: Hukkus aasta ema ja kogukonna aktivist. Foto: Tõnu Veldre / Saarte Hääl

"Pauk oli meeletu – plastik ja killud, mis õhku paiskusid, katsid korraga terve ristmiku," jutustab Saarte Häälele Einar Tinarist, kes viibis õnnetuse hetkel läheduses.

"Olime napilt Aste alevikust välja jõudnud, kui äkki meie ees oleval Kaarma ristmikul sõitis täiskiirusel liikunud Audi küljelt sisse peateel liikunud Opelile," lisab ta.

Hetkega lendas Opel teelt välja ja jäi 20–30 meetri kaugusele kraavi külili pidama.

Esimesena märkas appi tõtanud Tinarist autos ainult meest, siis ka poissi. "Küsisin poisilt, kas ta saab ennast liigutada ja kas ta on kuskilt vigastatud," rääkis Tinarist.

Poisi sõnul oli temaga kõik korras, isa-emaga aga mitte. Koos teise pealtnägijaga prooviti auto uks avada, kuid õnnetuse tagajärjel oli see nii deformeerunud, et poiss tuli päästa pakiiruumi kaudu. Sündmuskohale tõttas appi veel inimesi, kes kapoti all askeldasid ja püüdsid välistada sõiduki süttimist. Päästjad andsid telefoni teel korralduse teadvusetud inimesed autost välja tõmmata ja eemale tassitud juht hakkas vaikselt teadvusele tulema. Pärast seda, kui mees oli autost kätte saadud, nähti autos veel üht inimest, kes poisi sõnul oli tema ema: "Temani me aga ei ulatunud, sest terve auto oli tema ümber kõvasti kokku pressitud," märkis Tinarist.

Kohale jõudnud päästjad võtsid tegutsemise üle, ent naist päästa ei õnnestunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee