Eesti uudised

Prokurör nõuab vaid 14aastase Darja mõrtsukale pikka vangistust (17)

Denes Kattago , 12. juuli 2017 04:00
DarjaFoto: Stanislav Moškov
Prokurör taotleb kinniste uste taga toimunud istungil Narvas Pähklimäe terviseradadel 2015. aasta detsembri alguses 14aastase Darja tapmises süüdistatavale noormehele pikka vabadusekaotust.

Viru ringkonnaprokurör Günter Kooviti hinnangul on Toomas Semykini (20) süü tapmises tõendatud ja teda tuleb karistada 13aastase vangistusega. Kaitsja prokuröri seisukohaga ERRi teatel nõus ei olnud. Koos Vene kodaniku Toomas Semykiniga on kohtu all Aleksei Botštarjov (20), kellele prokurör taotles tapmisest teatamata jätmise eest kaheaastast vangistust. Kohus langetab otsuse neljapäeval. Semykin istub praegu vangis varasemate kuritegude eest. Ka kuritegu varjata aidanud kodakondsuseta Botštarjov on juba varem korravalvuritele silma hakanud.

Darja Foto: Stanislav Moškov

Samal teemal

Viru maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ütles Õhtulehele, et kuriteo varjaja on süü omaks võtnud, aga tapmises süüdistatav mitte. Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokuröri Margus Grossi sõnul on kriminaalmenetluse ajal ekspertiisidega kindlaks tehtud, et tüdruku surma põhjus oli lämbumine.

Süüaluseid oli raske rääkima panna

"Uurimine pani õiguskaitseasutused tõsiselt proovile, kuid uurimisrühma ja ekspertide hea koostöö tagaski, et meil on kohtule esitada tõendeid, mis kinnitavad meie hinnangul kohtu ette saadetud noormeeste süüd," on ta varem öelnud. 2015. aasta detsembris tapetud Darja mõrva uurimine venis üle poolteise aasta, sest noori, aga juba kogenud pätte oli väga keeruline rääkima saada.

Vanaema juurde Narva Pähklimäe terviseradade lähedusse kolinud Darja kirjutas emale Sillamäele ääretult südamliku sünnipäevaõnnitluse, milles ta tänas ema soojuse eest, mis on talle osaks saanud. "Aitäh armastuse ja mõistmise eest. Selle eest, et sa mind käest kinni läbi elu oled viinud. Ja muidugi hea kasvatamise eest. Sa oled minu parim emakene!" lõpeb toona veel kolmeteistaastase Darja saadetud kiri.

Monalisalikult naeratav Darja on perefotodel ikka koos oma ema, vanaema, venna või väikese õega. Kord on õde neiu süles, kord talle põsele musi andmas. Darja ema Kristina ütleb, et inimesed leinavad erinevalt ning temale teeb sõprade või ka lihtsalt linnakodanike kaasatundmine pigem lisavalu, mis taas ja taas mõtted tütrele viib. "Riigiküla kalmistu asub natukene linnast väljas, aga kolm korda nädalas käin ikka tütre haual. Muidugi olime Darjat kalmistul meenutamas ka tema sündimispäeval," ütles ta eelmisel aastal Õhtulehele.

Samal teemal

25.04.2018
14aastase Darja tapmises kahes kohtuastmes süüdi mõistetud noor retsidivist taotleb õigeksmõistmist
14.06.2017
Kohus saatis 14aastase Darja tapnud noormehe aastateks vangi
11.06.2017
Prokurör nõuab Darja tapmises süüdistatavale noormehele 13aastast vangistust