Lasterikka pere toetust makstakse vaid nendele vanematele, kelle juures laps reaalselt kasvab, ning kärgperede puhul peavad lapsevanemad omavahel kokku leppima, kes toetust taotleb, toonitas sotsiaalkindlustusamet.

Sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna nõuniku Merlin Looritsi sõnul maksti esimesed peretoetused automaatselt nendele, kelle peres on kolm või enam lapsetoetust saavat last ning uue toetuse kuritarvitamisi pole tuvastatud, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat". Kui aga lapsed elavad võrdselt mõlema vanema juures või teise vanema peres, siis seda õigust ei ole, selgitas Loorits.

Kärgpered saavat toetust juhul, kui vanemad on abielus või kui peres kasvab vähemalt üks ühine laps.

Eesti Isade Liidu jurist Kadri Paramonova ütles ERR-i raadiouudistele, et kõige suurem probleem tekib perekondades, kus ühe lapse saanud vanemad on lahku läinud ning mõlemad vanemad saavad uue kaaslasega veel kaks last.

Jaga artiklit

19 kommentaari

K
Kodanik  /   01:10, 15. sept 2017
On tõesti imelik, et lahus elav vanem on alaväärtustatud riigi poolt, pannes talle peale kohustuse maksta elatist, nagu see oleks lapse huvides. Samuti ei ole riigi jaoks lahus elavat vanemat olemas, kui makstakse lapsetoetusi jms.
Minu arvates ei ole see lapse huvides ning kaugendab teda lapsest ja vastupidi.
Mul on heameel, et lõpuks on keegi sellele tähelepanu pööranud ning arvan, et see on tänuväärne algatud. Ma pean silmas http://lapselevanemad.ee
Minu arvates on siin asjalikke kommentaare ja ka asjalik lahendusettepanek.
N
naine  /   22:38, 15. juuli 2017
Täiesti arusaamatuks jääb miks makstakse kärgperedele, kus on küll 3 last kuid ainult 1 ühine laps. Maksma peaks ainult nendele, kes reaalselt iivet tõstnud, mitte nii, et kahepeale kokku 3 last. A la, isal on 1 laps, emal 1 laps ja siis veel 1 ühine. Samas kui isa, kellel on 3 last ja kasvatab 2 last ise, maksab 1le alimente, ei saa midagi.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis