Maailm

Rootslased otsivad taas võõrast allveelaeva (14)

Aadu Hiietamm, 11. juuli 2017 18:56
Foto: Google Earth
Rootsi kaitsevägi uurib taas võõra allveelaeva sisenemist territoriaalvetesse, vahendab ajaleht Gefle Dagblad. 

Ajalehe andmetel registreeris kajalood 29. juunil Gävle sadamas (pildil) keset sadama veeteed vee all 12 meetrit pika ja kolm meetrit kõrge objekti. Mõni tund hiljem korraldatud uue mõõtmise ajal oli objekt jäljetult kadunud.

Samal teemal

Sadamaülem Fredrik Svanborn ütles, et midagi niisugust ei ole varem sadama piirkonnas tuvastatud. Ta keeldus kaasa minemast ajalehe Gefle Dagblad spekulatsiooniga, et tegemist võis olla miniallveelaevaga, kuid kinnitas, et kajalood töötas korrektselt. 

Sadamaülem informeeris juhtunust kaitsejõudusid ja andis neile üle ka vaatlusandmed. Kaitsejõudude esindaja Marie Tisäter ütles vastuseks Rootsi rahvusringhäälingu SVT järelepärimisele, et juhtumit ei kommenteerita. Ta lisas siiski, et kõiki laekuvaid vihjeid kontrollitakse ja vihjeid tuleb pea iga päev, sest suvel liigub merel palju inimesi. Gävle sadam asub Botnia lahe kaldal.

Tasub meenutada, et  2014. aasta oktoobris otsis Rootsi merevägi suurte jõududega Stockholmi saarestikus märgatud ja ka pildistatud võimalikku miniallveelaeva, kuid ametlikult seda ei kinnitatud või ei tahetud teha.   

Samal teemal

22.02.2018
Rootsi valmistab elanikkonda sõjaks ette
01.08.2017
Ämarist startinud hävitajad jälitasid Vene sõjalennukeid, sekkus Soome
24.07.2017
FOTOD ja VIDEO | Tallinna-Helsingi praamitee lõikasid idanaabri hiigellaevad läbi