Kommentaar

Tiina Kangro | Eesti sotsiaalsüsteemi ilmselt kohtu abita remontida ei saa

Tiina Kangro, riigikogu IRLi fraktsiooni liige, parteitu, 11. juuli 2017 18:10

28 KOMMENTAARI

t
Thule irwitab/ 13. juuli 2017 05:56
Kommunistliku rakukese liige, parteitu:D
s
sebin/ 12. juuli 2017 18:49
sots süsteem on Eestis peaaegu olematu ja need ministrid koos ministeeriumitega naljanumbrid ja pigem kahjustavad eestimaalaste elu
t
../ 12. juuli 2017 11:51
tegelikult on ka meditsiinis puudujäägid,kui näiteks saadakse ultrahelis juba 4 kuul puudega lootest ülevaade, ei tohiks olla seadus selline, mis lubab kanda lõpuni invaliidistunud loodet, see peaks olema kuritegu sundida sündima invaliidina ilmas vaevlema, siin on kohti millele mõelda riigi tasemel.
k
../ 12. juuli 2017 11:47
kuule HETK,oled vist võhik, tutvu ikka süsteemiga, palju ka toetusi makstakse jne....pole mõtet luulut välja puhuda,kui täiskasvanuks saades kaalub inimene palju, siis üks vanem ei suuda ikka kõrgelt korruselt välisõhku haiget vedada, mõelge ka veidi, kui toetused on naerukoht ja kõik teenuste hinnad ravimite hinnad jnee..on kõrged, kõik pole siiski rikkurid,kel viimsiveerel villad.
a
12. juuli 2017 01:09
Avalduse andmine halduskohtusse maksab 15 eurot. Seda peaks ühe töötava vanemaga pere suutma, pealegi saab raha tagasi kui otsus tuleb positiivne.
k
11. juuli 2017 22:47
Kes maksab kohtukulud? Tervis läbi, tööd ei ole. Mis rahade eest peaks neid kohtuuksi kulutama?
r
Rubriigist/ 11. juuli 2017 22:23
k
KOV/ 11. juuli 2017 21:48
enamik KOV on küll sellised. et anna abi ! sama palju tolku neitest. kui panna kuulihaava peale plaaster . jah. on selliseid asjalikumaid. ei eita üldse. aga Sindi KOV on 1 parasiitide pesa !

i
I.S./ 11. juuli 2017 21:38
Ilusad ümmargused jutud aga nendest vanematest kes on kogu oma elu pühendanud sügava puudega lapse vajadustele ja kaotanud selle käigus ka oma füüsilise ja ka vaimse tervise pole ju kohtusse minejat.Ja mis see aitakski ainult raiskaks kohtukuludele oma niigi piskut raha. Ja lisaks muudele muredele saadab valus küsimus-mis saab siis kui minust enam hooldajat pole või kui mind enam pole.Oma KOV on teinud kõik vajaliku abistamiseks -aga mis saab tulevikus....
h
Hetk/ 11. juuli 2017 20:49
Tiina Kangro, ärge eksitake inimesi, kohtusse pole tarvis pöörduda, sest sellest poleks mingit kasu, kuna kõigepealt tuleb kohtusüsteem n.ö. remontida. Pole Teiegi (Tiina Kangro) olnud suurem asjatundja antud asjas, rohkem jutupaunik, mis kellegi olukorda ei paranda.
Täisealiseks saanud last ei tule sugugi hooldekodusse paigutada ega jää ka kogu hooldusprobleem ainult pere kaela. Igal inimesel on õigus saada abi enda kodus temale vajalikul moel. Ükski ei pea töötama 24 tundi ööpäevas ja seda aastaringselt. Kohaliku omavalitsuse kohustus on tagada abivajajale abi tema enda kodus. Kohalik omavalitsus peab eraldama vahendid abivajaja hooldus/põetusteenuse ostmiseks. Teenuse osutaja võib valida vanem, kasvõi oma tutvusringkonnast, keda ta usaldab enda äraoleku ajaks abivajajale abi osutama. Rahastama peab omavalitsus hooldus/põetusteenuse osutajale teenuse eest. Seega Tiina Kangro aitab tühjadest juttudest!
l
Lugeja/ 11. juuli 2017 21:01
Tutvuge ka teisipäevases Õhtulehes avaldatud looga, mille kohta ju Kangro selle kommentaari kirjutas. Selles see asi ju ongi, et kõneks olevale perele ei paku kov mitte mingeid teenuseid. Lihtsalt ei paku ja kõik. Ilmselt kohtu kaudu saaks need välja nõuda. Paraku kui inimene lihtsalt küsib ja kov lihtsalt ütleb ei siis mida teha?
m
Mis tähendab teisipäevases?/ 11. juuli 2017 22:22
Täna on teisipäev!
Järgmises teisipäevases.
l
Lugeja/ 12. juuli 2017 13:16
n
nagu paberilt .../ 12. juuli 2017 19:34
Nagu paberilt mahaloetud tekst, millega pole abivajajal midagi peale hakata!
h
Hetkele/ 13. juuli 2017 08:57
See, millest räägite, on kaunis idee. Tegelikkuses on nii, et sa võid olla hullem võitleja, ent kui oled ikka aastaid ja aastaid kõrbesse karjunud ja vastu saanud vaid vaikust ja käte laiutamist ning arstid ütlevad, et nüüd on seis selline, et te ei tohi enam üldse võidelda ja pingutada, kuna muidu jäävad te hoolealused üsna peatselt üksi, siis saab üsna selgeks, et see idee ongi vaid idee. See on imekaunis ideaal, mida saavad peost pihku veeretada need, kel endal pole veel vajadust olnud varvast sellesse vette kasta. Meie, kes me oleme aastaid selles "vees" (nimetagem seda looust veeks) ujunud, ei saa sääraste fantaasiate luksust omada, kuna see on osutunud riigipoolseks ajupesuks ja propagandaks: tegelikkus on selline, et abi ei ole, abi ei tule ja igaüks on oma koormaga üksi. KOVid ei tee midagi, kui ministeeriumiga suurt kisa üles ei aja - ja ka siis tuleb abi pähe leppida teenustega, mis sobivad KOVile, mitte abivajajale. Teenustega, mis seetõttu tegelikult abi polegi - kui need üldse kätte jaksab kakelda.
Ma pole te peale vihane, et te olete nii naiivne, küll aga imestan ma, kuidas ühes pisikeses riigis võivad eksisteerida sellises paralleelmaailmad: ühes inimesed, kes reaalselt arvavad, et riik aitab ja täidab oma kohustusi, ja teises inimesed, neid inimesi näevad ja teavad, et see arvamus puruneb niipea, kui haigestub nende vanem või laps või tema ise.
p
puudega täisealise poja vanem/ 11. juuli 2017 20:07
Ongi nii, et kuni veel su last haridusseadus kaitseb, pole viga. Aga pärast seda mõtleb sinisilmne riik vist, et täisealine ja mingu tööle ja probleemi pole. Ja riik possutab ainult neid puudelisi, kes omal ajal lastekodudesse heideti. See on kuritegelik, et kodudes elavad vaimupuudelised, nagu Tanel on vanemate õlul, samas lastekodudest tulijatele ehitatakse eurorahadega ülikalleid elamisi. Mis sõnum sellisest erihoolekandepoliitikast praguste puuetega laste vanemateni peaks jõudma?
r
reede/ 11. juuli 2017 19:40
Eesti riik on ogaruseni täitnud euroherrade rumalalt elukaugeid nõudeid ja valanud betooni Potjomkini külade ehituses et nendele Brüsseli kontrollidele saaks puru silma ajada Riik on vaja muuta inimlikuks mitte päikeses säravaks klaaspaleeks kus õhku ei jätku Haapsalu tragõõdia pole kedagi õpetanud
t
tibu/ 11. juuli 2017 19:12
remontama peaks mitte ainult sotsiaalsüsteemi veid KOGU süsteemi...
i
IRL on siis kes?/ 11. juuli 2017 19:03
Kangro määratles ennast vale partei all. IRL on luuser. Oleks tulnud ehk Keskerakonna või siis Ossinovski nimekirjas kandideerida. Oleks ka tulemus. IRL on koomas joobarite pande.
k
Kristiina/ 11. juuli 2017 18:31
Viiendast korrusest päästis Valdeko vaid Võsareporterisse pöördumine. mille peale üks alla turuväärtuse maja osa müüs. Tuleb välja,et siiski liiga hilja. Ta korter oli madala turuväärtusega ja normaalset ju Tartus leiab vaid uhiuutes majades. Rahu 8 tuli alles 2017.
m
Mari/ 12. juuli 2017 18:38
Ja eelmises kommentaaris soovitasid perel just Rahu majja elama minna? Neil olnuks vaja juba 10-15 aastat tagasi madalamal asuvat korterit, tollal polnud Rahu 8 selliseid mugavusi ollagi. Pealegi poleks neile sotsiaalkorterit antud, kuna neil oli isiklik korter. Ainus võimalus oligi vahetus, aga see võttis ka mitu aastat aega. Ega peale Võsareporterit ka kohe asjad liikuma hakanud, kui ei eksi, siis aasta-poolteist hiljem saadi vahetus tehtud.
v
Vanamees/ 11. juuli 2017 18:28
Siin tuleks kõik kohtu kaudu muuta ,ka kohust ennast !

k
Kristiina/ 11. juuli 2017 18:18
Selliste laste vanematele tuleks anda ka korter kui nad nõus on liftiga või pandusega sotsiaalmajas. Tartus on selleks Rahu 8. Kord majas nüüd. Siis poleks Valdeko jalad läbi läinud ja Tiinat põletas läbi diagnoosi mitte teadmine. Ma ei austa Tiinat seni kui ta ei räägi vajadusest ligipääsetavate elamiste järele. Paar ema peavad läbi kivi pressides üksi tegema lootmata isegi moraalset tuge. Kodust ei saa välja kista kui on lahendused. Ise elangi Rahu 8.
t
11. juuli 2017 17:47
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
r
Raud/ 11. juuli 2017 18:45
Ossa pime kus sa nii tark oled ? Loed vist palju :)
h
haha/ 11. juuli 2017 17:47
Igasuguseid sotsiaaltöötajatest ametnikke ja projektijuhte tuleks koondada, pole neist abi ega tegusust midagi,kui ikka niisugused rasked probleemid puuetega inimeste ja laste jaoks on ületamatud, lisaks vaesunud suured pered, kes ei saa vajalikku peale makaronipaki. Sotsiaalis töötavad terved kogumid rahvast, mida nad seal palka saavad kui probleemid ikka veel on raskelt olemas., ei tee tööd või!
h
Huvitav et oma palkade tõstmiseks ja maksude kehtestamiseks/ 11. juuli 2017 17:33
j
Ja jah/ 11. juuli 2017 17:18
Mis viga valetada, kui maksumaksja raha eest saab naudiskleda head elu
h
Häbi Tiina/ 11. juuli 2017 17:06
sul valetada ei ole, ise ooled veel rahvasaadik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee