Eesti uudised

TÕESTI? Reformierakond tahaks sisserände piirarvu kaotada  (90)

Toimetas Denes Kattago, 11. juuli 2017 13:13
Foto: Martin Ahven
Reformierakonna esimees Hanno Pevkur on seda meelt, et tööjõupuudus pärsib juba aastaid Eesti ettevõtlust ning selle lahenduseks oleks sisserände piirarvu kaotamine.

Pevkur tegi sellise drastilise avalduse suhtlusvõrgustiku vahendusel. "Ilmselgelt sisserände piirarv enam ei toimi ja takistab ettevõtluse arengut. See tuleb tühistada ja asendada konkreetsete kriteeriumitega!" kirjutab poliitik.

"Üks lahendus tõesti on see, et sisserände piirarv, mis väga pikalt on olnud seotud protsendiga elanike arvust , et see ei tööta," ütles Pevkur "Aktuaalsele kaamerale".

Pevkur rääkis, et tööandjate keskliidu ja kaubandus-tööstuskojaga on arutatud erinevate punktisüsteemide sisse viimist. "Põhiiva on selles, et me kontrollime seda, keda me Eesti tööturule lubame," lausus ta.

Pevkur ütles, et tuleks vaadata, millises sektoris kõige suurem tööjõupuudus on ja siis see sektor kvoodi alt vabastada või üldiselt kvoot üldse ära kaotada ja sisse seada haridus- ja palganõuded.

Suur tööjõuprobleem on Pevkuri sõnul IT-sektoris ja seda esineb ka teatud hooajaliste tööde puhul turismi ja hotellinduse valdkonnas ja ka põllumajanduse valdkonnas.

Samal teemal

30.08.2017
PANK SELGITAB: kiire palgakasvu taga on tööjõupuudus
24.08.2017
VÄLISMAALT PALKAMINE? 1000 eurot kätte, tasuta auto ja korter, aga töötajat ikka ei leia
23.08.2017
Tallinnas kogunenud sisserände töörühm lubab kontrollmeetmeid
22.08.2017
KÜSITLUS: 72% Eesti kodanikest ei poolda sisserände kvoodi tõstmist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee