Eesti uudised

Kohus karistas linna valearvetega tüssanud naist 

Siim Randla, 11. juuli 2017, 04:00
Foto: Martin Ahven
Tartu maakohus karistas tingimisi vangistusega naist, kes tekitas Tartu linnavalitsusele üle 14 000 euro kahju, kui esitas sotsiaaltöötajale toimetulekutoetuse saamiseks mitme aasta jooksul võltsitud üürilepingu ja arveid.

Enda jooksval kuul tasumisele kuuluvate alaliste eluruumikulutuste tõendamiseks esitas Anne sotsiaaltöötajatele iga kuu nimetatud võltsitud üürilepingu kehtivuse perioodil korteri kommunaalkulude arved, elektriarved ning enda võltsitud tõendi, et on tasunud üüri ja kommunaalkulude eest. Nii lõi ta sotsiaaltöötajale teadvalt ebaõige ettekujutuse eluruumi alaliste kulude olemasolu ja tasumise kohta.

Samuti võltsis Anne üürilepingut korteri üürimiseks Luunja vallas ja tõendas enda alalise eluruumi olemasolu ja kasutamise õigust, mis on vajalik toimetulekutoetuse taotlemiseks ning mis omakorda andis õiguse esitada toimetulekutoetuse taotlemisel igakuiseid võltsitud tõendeid seoses enda eluasemekulutustega. Anne süüasja arutanud Tartu maakohus tunnistas ta süüdi kelmuses, dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises ning karistas teda kahe aasta ja üheksakuulise vangistusega tingimisi. Annelt mõisteti Tartu linnavalitsusele välja 14 506 eurot, Luunja vallavalitsusele 425 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee