Eesti uudised

Meeleheitel isa: "Ma ei ole valmis oma lapsest loobuma. Veel mitte…"

Kristiina Tilk, 11. juuli 2017 04:00

83 KOMMENTAARI

e
Eit/ 30. august 2017 14:11
Ei tea kas see poiss sai lõpuks oma rattakäru kätte? Poisi isa on küll kuldaväärt. Pikka ja tervet eluteed! Ehk see põlveopist taastumine läheb kiuresti. Kas neil seda tõstukit ei ole millega poissi liigutada. See ei tohiks ju nii kallis olla. See võiks saada rentida.
i
inimkonnale/ 14. juuli 2017 00:31
Jeesus Siirak 30:Tervisest
14 Parem olla vaene, kes on terve ja tugev,
kui rikas, kellel on haige ihu.
15 Tervis ja heaolu on parem kui kogu kuld
ja terve keha on parem mõõtmatust rikkusest.
16 Ei ole paremat rikkust kui ihu tervis
ja ei ole suuremat rõõmu kui südame rõõm.
17 Parem surm kui kibe elu,
igavene puhkus on parem
kui pikaldane haigus.
http://www.tv7.ee/vod/player/30459/ Elu pärast Elu!
k
Kas summa/ 12. juuli 2017 16:11
mida riik annab hooldekodusse ülalpidamiseks ei võiks olla vanematele eraldatud lapsele elamisväärse elu tagamiseks ? Tuleks riigile odavam ja lapsevanemad tuleks toime igapäeva eluga-
p
puue/ 11. juuli 2017 21:39
see on lihtsalt õudne ja müstika mis meie riigis toimub.miljon siia,miljon sinna pole probleem.minu naisel oli jaanuaris veresoone lõhkemine peas,tegime kohe ka rehplaani,vastus raha otsas oote aeg kuni aasta...kas hauas.oleme kodus olnud kolm kuud pole kellegi mure kuidas toime tuleme või hakkama saame.säästud otsas.mõistus ka.
k
kui paljud/ 11. juuli 2017 21:06
kommenteerijad oleksid nõus toetama võhivõõrast sügavapuudelist?
ja nüüd mõelge, milline oleks parim (kõige vähem kõiki osapooli piinav) lahend.
ö
ökul/ 11. juuli 2017 18:13
Vaatasin risti ema kaelas ja mõtlesin, et peab ikka olema tugev usk ja heakskiit jumalale, kes saatis neile (eeldatavasti headele inimestele) sellise katsumuse.
ö
ökul/ 11. juuli 2017 18:17
... ja lapsele endale sellised kannatused.
K
..../ 11. juuli 2017 20:31
Kuidas küll inimesed selle peale ei tule, et see rist on kannatuste sümbol? Seda enda küljes kandes tõmbadki kannatusi külge! Kaitse märgiks on "X" või käed risti rinnale, mitte mingit kannatuste sümbolit kodus hoida, kui tõesti soovite olla kaitstud.
m
mari/ 11. juuli 2017 17:25
Eutanaasia on ise teema aga kui juba on sellised inimesed olemas siis see, et 25 aasta jooksul ei suudeta asju paika loksutada.... Kusjuures ega normaalsete vanainimeste lõpp on ka kuuldavasti tugeva loksuga. Samas oli alles uudis, et laulupeo aegu toetas EAS mingit rootslaste muusikafestivali Rummu vanglas 65 000 euroga. Ja siis imestatakse, et osad mujale kolivad.
s
seletage/ 11. juuli 2017 16:39
Poisil on ju ka ema. Kas ta ei ela perega? Kas ta on ka hooldatav?
m
Mis..../ 11. juuli 2017 20:32
....siin seletada- loe artikkel läbi!

p
11. juuli 2017 16:33
probleem saaka lahendatud,kui raseduse ajal oleks naised kõrgendatud kontrolli all ja ei lastaks välja kanda äbarikke ja suurte defektidega invaliide-debiilikuid . Alul on küll hea ja tore,sest inimesed ei mõista,mis neid ees ootab, aga pärast hala kui palju. Jälle riik aidaku! Reaalsusele tuleb näkku vaadata . Kõike ei saa päästa Kui olete ise kangekjaelsed ja nõuate suurte degektidega lapse ellujätmist,siis katsuge ka ise hakkama saada Oma lollust ei pea teiste kaela veeretama See võib muidugi mõnele rumalale õudne ülbus olla.aga asjatundjad teavad,millest räägivad.
ö
Öige,/ 11. juuli 2017 16:38
aga paraku nii ei ole ja saame sinu haigeid kommentaare lugeda.
t
to 16.33/ 11. juuli 2017 16:40
oled sina vast julm inimene, kahju, et abordiks ei tehtud õigel ajal, aga loodan, et jääd ise juurviljaks, aga mõistusega saad aru, kus oled.
selles loos nimelt esimesed pool aastat peeti last täiesti normaalseks ju, mil moel pidi aborti siis tegema, kuuendel kuul pärast sündimist?
o
O_o/ 12. juuli 2017 15:56
Kui oma kommentaari läbi loeksid, selle endale adresseerides, saaksid aru, et oled ise julm. Südametud parastavad sõnad...
K
"asjatundjale"/ 11. juuli 2017 17:08
Küll oled ikka asjatundja ,kui isegi arstid hiljem kinnitavad,et seda ei olnud ette näha. Parem oleksid oma sõnadega ettevaatlikum.See annab teada,et sul on lastetoast ikka puudu
t
tiblonski to // 11. juuli 2017 17:13
oi ära sa neid sõnu nii lihtsalt suhu võta ja mõtteid pähe pane.. mine sa ise tea kuidas endal või lähedastel elu kulgema hakkab..
l
Lapseootel naistele .../ 11. juuli 2017 19:34
...tehakse küll päris palju erinevaid teste, ultraheliuuringuid jne, aga sellest hoolimata on väga palju neid peresid, kes on igati tervislike elukommetega, kelle lapsed ei ole sündinud enneaegsetena, kes on läbinud kõik rasedusaegsed uuringud, aga ometi on sündinud haige laps. Maailmas on sadu geneetilisi sündroome, mida mitte keegi raseduse ajal ei testi. On palju arenguhäireid, mida ei osata kuidagi rasedatel naistel veel testida. On haigusi, millele ei osata põhjuseid välja tuua ei enne ega pärast lapse sündi tehtud põhjalikele uuringutele. Äärmiselt alatu on rääkida, et puudega lapsed sünnivad kehvade elukommetega peredesse või neile, kellele on rasedusaegsete uuringute tulemusel juba ette öeldud, et sünnib haige laps. Igapäevane puudega lapse kasvatamise koormus on kordades suurem kui tavalapse kasvatamisel ja teadmine, et pärast kooli lõppu jäetakse pere täiesti üksi, on juba praegu, kui enda laps alles väike, talumatult raske...
t
tehakse jah enne lapse sündi/ 11. juuli 2017 19:51
teste ja uuringuid, kuid kas on juba meelest läinud et palju invaliidist lapsi on just arstide või ämmakate oskmatuste pärast siin ilmas.
i
ihtüoos/ 13. juuli 2017 13:05
diagnoositi igati kõlbulike ja kõrgharitud ja heade elukommetega vanemate beebil. Lapsele tähendab see kohutavaid piinu, kuigi mõistus korras. mida teha?
1
16.33- sa ju täiega peast soe/ 11. juuli 2017 19:45
selge mina pean riiki üleval pidama, kuid riik mind ei pea aitama. Me ei tea kõiki põhjusi miks sünnivad sellsied lapsed. Loe artikkel läbi ja siis tule siia oma ajuvabsid tõdesid ja mõtteid kirjutma. Vaata ette et sind ennast selline laps või lapselaps ei taba
p
Pille/ 11. juuli 2017 16:00
Tublid vanemad! Jaksu ja tervist edaspidiseks!!!
s
SIIM/ 11. juuli 2017 15:40
Täna on taas norija ja juuksekaerva lõhki ajav moderaator. Proovin silutult ning jupiti.
See on muidugi raske valik. Aga kui ei ole veel valmis loobuma, siis tuleb lihtsalt pingutada ja edasi hooldada. Kui selleks pole aga enam pole jaksu ning vahendeid, siis pole parata - siis tulebki loobuda. Nii see kahjuks meil on..
s
SIIM/ 11. juuli 2017 15:54
Jätkan
Meie ühiskond on läänega võrreldes suhteliset vaene ja seetõttu paljuski ebahumaansem.. Ning vähestele olemasolevatele vahenditele on poliitikute silmis ning arvates märksa olulisemaid prioriteete, kuhu neid kulutada, Kui oleksid mingid puuetega inimesed.
v
vale puha/ 11. juuli 2017 16:41
ei ole midagi vaesem, meil jagub raha kreekale ja natole ja sisseveetud piqidele. samuti igasugu mondod jne viivad meie rahasid siit aafrikasse, ikka meie inimeste annetused. inimestele kuidagi meeldib annetada n33gritele, oma inimestele ei anta midagi. raha leiaks alati, tahtmises on küsimus.
l
lugeja/ 11. juuli 2017 17:10
Mulle tundub,et meie ühiskonnas on liiga palju julmi inimesi eesotsas,kel puudub igasugune inimlikkus
m
meie ühiskond ei ole vaene kui/ 11. juuli 2017 19:58
vaadata kuidas ja kuhu meie rahva rahad lähevad. Kas meie riigikogu liikmed, ministrid elavad halvasti? Kui vaadata teiste riikide elatustaset ja nende valitsuse rahastamist, siis meie riigiisad on ikka paremas seisus, kuid rahvas on Eestis vaesem kui teistes riikides. Kogu meie elukorraldus on teiste riikidega võrredes halvem. Meie valitsuse deviis on -ikka enne enda elu heaks teha ja siis hakata mõtlema rahva peale.
r
Rahva.../ 11. juuli 2017 20:37
...peale ei hakka nad ka siis mõtlema, sest süües kasvab ju isu ja nendele pole kunagi küllalt
s
SIIM/ 11. juuli 2017 15:34
See on muidugi raske valik. Aga kui ei ole veel vamis loobuma, siis tuleb lihtsalt edasi hooldada. Kui selleks pole aga enam pole jaksu ning vahendeid, siis pole parata - siis tulebki loobuda. Meie ühiskond on läänega võrreldes suhteliset vaene ja eetõttu paljuski ebahumaanne. Ning neilegi vähestel olemasolevatele vahenditele on poliitikute silmis ning arvates märksa olulisemaid prioriteete, kuhu neid kulutada, Kui oleksid mingid puuetega inimesed. Olen ise ka eluaja jooksul ja raske tööga saadud raske puudega invaliid ning kuna mul lähisugulasi enam pole, siis olen ma ammugi endale teadvustatud, et ma lõpetan ilmselt vaestmaja 4-ses palatis (hea kui veel 5-6 kohalisse tuppa ei pisteta). Kui ma muidugi enne sinna sattumist just äkitselt omaenda kodus otsi ära ei anna.
j
jeh/ 11. juuli 2017 15:28
Usun, et iga 75-ne peaks oma tulevikust kokkuvõtte tegema ja teadma, et kui ei vea, satub ta lõpuks hooldekodusse ja peab ka seal endaga hakkama saama. eelkõige vaimselt valmis olema. Kui palju on neid, kelle lapsed suudavad talle kodus hooldaja palgata?
Nii et illusioone ei tohiks kellelgi olla. Ja lapsed peaksid teadma , et oled selleks valmis ja ei nõua nendelt ilmvõimatut.
Sama ka haigete lastega. Elu on just selline kui ta on. Sa ei ole millegagi ära teeninud elamata elu ja seda, et oled terved lapsed muserdanud , kõrvale jätnud. Kui oled last 24x7 15 aastat hooldanud,
oled sa teinud rohkem kui inimeselt saab nõuda. Ja hooldekodu saab olla ainuke võimalus. Tunnista seda endale. Kurb ja julm, nagu elu ongi, kui oled sellises õnnetuses.
s
sant/ 13. juuli 2017 13:16
Jah, 0len sant, kelle füüsiline ja vaimnesuutlikkus läks ema ja isa hooldamisele (mõlemad muutusid kahjuks korraga abituks). Sealt algas mu krooniline liigesevalu, sai alguse mu depressioon ja alkoholism. Üks naine lihtsalt maha kantud kuna soovis olla hea. Nüüd vanemad mulla all ja keegi ei kiida mu kangelaslikkust. Ptüi, vastik elu, tahan surra
t
Tõnu/ 11. juuli 2017 14:33
See on tõepoolest kümnete ja kümnete samas seisus olevate perede või üksikvanemate mure, et kui nad enam ei jaksa, pole täiskasvanuks saanud sügava liitpuudega lapsel pole muud teed kui hooldekodusse. Ja sealsete "teenuste" eest maksmiseks lapse enda imepisikesest pensionist raudselt ei piisa, kulub veel ühe vanema pension lisaks!
k
11. juuli 2017 14:02
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
h
Heh/ 11. juuli 2017 14:29
tore, et tunned, aga kas sa neilt luba ka küsisid, et nende täispikkuses nimed siia panna ? Kui nad olekjsid seda tahtnud, oleks need ka artiklis olnud. Inimene peaks enne mõtlema, kui kellegi isiklikke asju jagab. Väga rumal sinust
t
tiia/ 11. juuli 2017 16:14
See on armas perekond. Mina tean neid juba Puutepunkti saatest ja Kodutunne saade käis neil abis ehitamas. Vahel mõtlen, et kuidas neil läheb. Soovin südamest tervist ja vastupidamist vanematele. Olge tugevad!
m
mää/ 12. juuli 2017 19:53
See on ju see allekõrs, sellel muud pole teha kui mingite nimede kallal nokkida. Pire imelik tädi.
p
Piret/ 11. juuli 2017 13:27
Tahaks väga aidata..aga ei oska (( Ehk on nii. Et kui kuidagi enam ei saa, siis kuidagi ikka saab. Lootust ja jõudu vanematele
m
11. juuli 2017 13:39
Mine hooldajaks, reaalne abi!

s
Sass/ 11. juuli 2017 13:11
Minu repliik ei puuduta antud olukorda aga kas keegi ütleks mulle, miks peetakse ebamoraalseks võimalust selliste vastsündinute igavesse unne suigutamist ja moraalseks kahe ja mõnikord ka enama inimese aastatepikkust füüsilist ja vaimset piina. Olen näinud peret, kus kogu elu keskendus sellise eest hoolitsemisele ja pere kaks ülejäänut last peaaegu unustati. Kas selline suhtumine on parem?
t
to sass/ 11. juuli 2017 16:45
milliste selliste? ehk täpsustad? see laps oli ju esimesel poolaastal normaalarenguga? aga et siis, kui avastati mingi puue, oleks tulnud likvideerida? või mis su mõte oli, segaseks jäi.
m
miks ma ei imesta..../ 11. juuli 2017 13:05
Hooldekodud on küll olemas ja maksavad kõrihinda---aga selle eest teenust ei osutata ja inimene on nagu porgand voodis. Küsiks , miks ei avaldata aruandeid maksjatele, kuhu raha kaob. Haigete pealt vegeteerida on inetu.
j
just/ 11. juuli 2017 16:07
Mis sa teenuse all mõtled, et mida nad ei osuta?
m
Miks/ 11. juuli 2017 17:18
mulle tundub,et hooldekodudes ka lokkab korruptsoon.Mõned peavad hooldekodude eest maksma hingehinda,kui samas mõni vaimselt haige hoolealune omab linnas korterit,korjab arvele veel raha ,et siis jalutada linna peal raha laiaks löömisega.Vaata ja imesta.
a
AO/ 11. juuli 2017 12:59
Kogu selle jutu peale tahaks vanemaid raputada - julgege ikka endale ka elada! Te pole sellepärast halvad vanemad kui toote oma lapse koju vaid nädalavahetusteks. Poeg on küll harjunud olema tähelepanu keskpunktis, aga ... küllap harjub ka teisiti. Või on küsimus rahas - kes maksaks kinni hooldusasutuses olemise, tegemist on tavainimese jaoks vägasuure summaga.
k
kas....../ 11. juuli 2017 16:40
....rohkem lapsi selles peres pole?
v
vanaema/ 11. juuli 2017 12:20
Kas tõesti veel on selliseid naiivseid inimesi Eestis, kes loodavad riigi abile? Kas tõesti on veel inimesi, kes arvavad, et Soome aitab meie invaliide? Unustage ära ja lootke ainult enda peale! Ja kui ise ei suuda midagi teha, siis ongi kõik. See ei ole enam elu ENSV-s, nüüd on teine liit ja teised reeglid! KAHJUKS!!!
s
11. juuli 2017 15:03
See, et enam ei ole ENSV, ei ole küll kahjuks. Siis olid puudega inimesed nagu loomad - neist ei julgetud isegi rääkida, ja avalikkuses neid ei eksisteerinud. Vaid pimedaid võis mõnikord harva näha.
e
Eestlaste lapsemeelsus ja naiivsus muinasjutu-Soome/ 11. juuli 2017 11:50
suhtes isegi 25 aastat peale piiride avanemist on hämmastav. Isegi paljud Nõukogude propaganda kogemusega eestlased ei mõista siiani , et sotsialistlik ja võlguelav ülalpeetavate-riik ei ole kunagi ega võigi kunagi olla paradiis muul viisil kui virtuaalselt ning propaganda abiga.
v
vot / 11. juuli 2017 12:44
ei saa aru , et riigil hooldekodule on maksta umbes 700 eur isik per kuu aga hooldajatele sellist raha ei leidu. Et liiga palju vahelülisid jääb toitmata ? Ehk sots minister võtaks vaevaks seletada kuidas on selline nonsenss võimalik ???
v
vanaema/ 11. juuli 2017 12:48
Riik EI MAKSA hooldekodule midagi! Haigete inimeste sugulased maksavad.
a
A / 11. juuli 2017 11:47
Hooldekodu koha eest maksame 800 euri ja kui mõtleme, et selle eest seal meid individuaalselt hooldatakse ,siis tutkit ! -Unerohi sisse ,mähe alla , maga ja oota surma ! - Peale hingehinna just sellepärast lapsed pelgavadki oma vanemaid sinna viia ,et siis oled pärast nagu surmale kaasaaitaja
k
11. juuli 2017 15:04
Keegi olevat välja arvutanud, et keskmiselt sureb hooldekodusse viidu umbes kahe nädala pärast (või muutub nn juurviljaks).
p
P/ 11. juuli 2017 11:42
Kiiremas korras saab kaaluda koduabilise varianti. Koduabiline tegeleb töö ajal lapsega ja aitab ka kodu korras hoida. Maksab see muidugi võrdväärselt eralastehoiu kuuraha ilma toetuseta kuid sammuke edasi ikkagi. Aega ja muretsemist hoiab see lahendus tunduvalt rohkem kokku kui artiklis mainitud kaugele sõitmine ning tekib aega rõõmsateks käikudeks.
v
vanaema/ 11. juuli 2017 11:58
Kust kohast neid häid koduabilisi võtta on? Kust kohast võtta seda suurt raha, mida peab talle maksma, isegi kui mõni hoidja leidub, mida ma ei usu. Kõik ei ole nii lihtne, nagu te siin arvate. Aga Soome unustage üldse ära, neil pannakse hooldekodud kinni ja kõik läheb koduhoidjatele üle, aga mitte terveks päevaks ja muidugi mitte pagulastele-eestlastele.
K
// 11. juuli 2017 17:48
Kahjuks on nende koduabilistega ja tugiisikutega nii, et tulevad küll suure entusiasmiga, kuid juba nädala pärast leiavad, et töö on liiga koormav. Ega neid ilmaasjata kogu aeg otsita.
k
Kaidi/ 12. juuli 2017 07:37
Miinimumpalk 400 € ja selline vastutus et...Mina teeksin seda tööd, olen ka vastava haridusega aga sellisel juhul peaksin võlgu võtma et ära elada.
j
jah/ 12. juuli 2017 16:09
Lastepiilujad istuvad ministeeriumites kõrgete palkade peal.
s
Suomi./ 11. juuli 2017 11:39
see pole päris nii et viin invaliidi soome rahva 6lgadele..eri jutt on soomes elades on selline asi juhtunud.tingimused neil seal on kyl paremad kui eestis..aga sealgi maksab k6ik teenus.ja soome on kallis riik .soomel endal invaliide jagub kyllaga.

k
Kai/ 11. juuli 2017 11:36
Eestis on vaga hea elada niikaua kui sinu pereliikmed ja ise oled terve. Mitte uhesgi riigis pole koik korras kuid meie suhtumine invaliidi on Aafrika tasemel. Bussi ei saa, tarvel ratastoolis soita ei saa jne. Onneks hakkab asi natuke muutuma. Joudu perele ja loodan, et keegi oskab neile kasvoi nouga abiks olla.
g
Gerly/ 11. juuli 2017 11:36
Suur austus vanematele, kes raskustest hoolimata ikka poisi eest hoolitsevad.
k
kas/ 11. juuli 2017 11:02
saab tankid maha müüa ja see raha suunata hooldeteenuste rahastamiseks?
a
A/ 11. juuli 2017 11:51
Kui Ossinovski oskab hambaraviteenustele piirhinnad kehtestada - miks ei kehtestada siis hooldeteenustele piirhindu ja looda riiklikke hooldekodusid ?
v
vanaema/ 11. juuli 2017 12:07
Mis hambaravi ta oskas kehtestada? Unes nägid või?
r
Riiklikke hooldekodusid?/ 11. juuli 2017 12:24
Ega need ka tasuta ei ole. Mitte üheski riigis ei ole. Olukord on kurb, aga nii on. Hambaraviteenus ja hooldeteenus on siiski nii mahult kui hinnalt väga erinevad asjad. Ärge seletage ja oletage, kui ei tea midagi. Äkki keegi oskab nimetada ühe riigi, kus riik täielikult kannab kõik kulud?
j
jõudu isale/ 11. juuli 2017 10:27
arvan, et igale inimesele antakse ülevalt niipalju kui ta kanda jaksab.
a
Aidake.../ 11. juuli 2017 10:17
Eesti riik aidake siis, näidake et ka oma inimesi tahate aidata! Võõraid ollakse nobedad aitama!
t
Tiia/ 11. juuli 2017 10:09
See ,et kui oled täisealine siis abi pole .Olen ka vigane ja oleks ka vaja abi. Lastefond võiks luua enda kõrvale suurdefondi . Kui teaks kuidas seda teha teeks ise.
t
tartlane/ 11. juuli 2017 10:04
Riik tahab invaliidid tööle saata, kuid samas on täiesti ära unustatud, et meil on liigagi palju täies tööjõus inimesi, kes on sunnitud töölt ära tulema ja koju jääma, et siis oma haige lapse või vanema eest hoolitseda. Meil võiks hooldussüsteem ikka oluliselt parem olla, nii et omaksed saaksid oma puudega lähedase päevahoidu viia ja siis ise tööle minna. Muidu on nii, et on hooldatud oma lähendast ja kui pensionile minnakse, siis saadakse rahvapensionit, sest ta pole tööl käinud ega sotsiaalmaksu maksnud. Omakse hooldamine on ju tasuta töö ja seda ei kompenseeri keegi.
i
I.S./ 11. juuli 2017 12:18
Sul on tuline õigus-olen seda kogenud omal nahal 38 aastat.Kõik oli ilus kuni jätkus omal energiat ja tervist.Aga muidugi põlesin ma läbi.Peab mainima et meie omavalitsus on küll alati toetav olnud ja kui abi küsida siis seda ikka püütakse leida.Muidugi on probleem selles et ma olen väga kehv "abiküsija".Aga viimasel ajal kummitab tõesti hirm et mis saab edasi.Eks poega ootab ilmselt hooldekodu ja seal oleme juba järjekorras ka.Nii et jaksu ja jõudu Valdeko ja Tiina.Olen mõttes teile toeks
a
abi/ 11. juuli 2017 09:38
Seesama raha,mida eraldatakse hooldekodus ühe inimese hooldusele,tuleks maksta kodus hooldajatele. Ei saa ju olla eriline raketiteadus seadust muuta/täiendada. Selle isa ees aga müts maha,sellist hoolimist ei jagu mitte kõigile, tema naisel on tohutult vedanud ja vaatamata ta enese üleelamistele on ta siiski õnnega koos nii raske puudega poja kasvatamisel sellist meest enese kõrval omada. Hingejõudu!

m
mis hooldekodu?/ 11. juuli 2017 09:17
poiss on isasse kiindunud, ta annab hooldekodus kiirelt otsad oma piinades.
k
kui/ 11. juuli 2017 12:29
Kui keegi üldse teab selle konkreetse õnnetu lapse piinasid, siis see on tema isa. Mis hüüatused, Sinul, kommenteerijal on lubatud? Kas sellised haiged-vigased vajavad muusikat, võimlemist, maniküüri, rahvatantsu? Äkki kujutab selline mürgel nende ümber nende jaoks just piinasid? Äkki vajavad rahu: unerohtu, valurohtu, sooja, süüa-juua ja pamperseid. Ning kiinduvad hooldajatesse.
m
Marii/ 11. juuli 2017 09:15
Nii rumal jutt sul AADU ! Mis sa arvad kuidas on võimalik vanematel, kes on 19 aastat kasvatanud raske puudega last võtta seljakott rahaga selga ja minna igale poole ? Võta oma seljakotist raha välja ja ravi oma ajusid !
p
Puudutus/ 11. juuli 2017 07:39
Pole sõnu, kuid soovitan soojalt Soome kolimise peale mõelda! Soomes on kõik inimesed,ka.puudega inimesed, võrdsed jne. (Nagunii on Soome pool eestirahvast oma sotsiaalteenustega aidanud üles kasvatada, pole vaja häbeneda). Kõike head perele
ä
11. juuli 2017 08:41
Ärge palun luisake. Soomes on juttudes loomulikult kõik väga hästi, kuid tegelikkus on hoopis midagi muud. Hooldatavad vedelevad päevi ühes ja samas pampersis, on näljas ja janus, nendega ei tegeleta, nad ei saa värsket õhku jne jne. Soome ei ole selline õnnemaa, nagu meile siin pidevalt tuututatakse. Kui Teil on õnnestunud Soome rahva poolt üles ehitatud sotsiaalsüsteemist enda kasuks palju saada, siis peaksite peeglisse vaatama: miks Te tarbitu suurima mõnuga teise riigi elanike poolt väga pika aja jooksul oma inimeste tarbeks tehtut?
v
Väga õige jutt!/ 11. juuli 2017 10:08
Olen Soomes selles süsteemis tööl ja täpselt nii ongi. Omaishoitajad on sama õnnetus seisus ja ka seal ei ole eriti valikuid. Hooldekodu või hooldad kodus. Koduhooldus on olemas, aga see ju peaks toimima ka Eestis. Kõik maksab loomulikult. Ei osuta ka Soomes keegi tasuta teenust.
N
!!!/ 11. juuli 2017 11:06
Nii hull see olukord seal ka ei ole. Olen ise seal tööl alates 2008a. Vanadekodud ja arengupeetrustega hooldekodud on kaks eri asja. Minge ja uurige, Isoniitynkatu 3 Helsingis, kuidas seal elu käib. Keegi ei ole näljas ja samas mähkmes. Päevahoid samas majas kus nendega tegeletakse...muusika, võimlemine/venitamine, näohooldus jne, jne.
p
Pigem/ 11. juuli 2017 12:31
käib siin arutelu selle üle, nagu riik peaks kõik kinni maksma. Soomes on olemas jah arengupeetusega inimestele kodud, aga see ka maksab! Ka Eestis on Karula hooldekodu olemas. See tuli esimesena meelde, kuna on tasemel hooldekodu. Ei ole Eestis selle teenuse osutamisega asjad midagi hullud. Täiesti eri jutt on, kas tahetakse kedagi kodust ära viia. Lisan, et ma ei ole sotsiaalministeeriumi ametnik. Asjad ei ole kaugeltki ideaalsed, aga ka inimeste suhtumises on küsimus. Käib ainult riigi materdamine. Üks ees ja 50 kommentaatorit sabas.
e
11. juuli 2017 08:53
ega soome pole mingi prahikast,kuhu köik vöivad oma prahti kallata,siin on niigi igatsugu maailmahulguseid hulgaliselt kokku kogunenud,mingeid vigaseid virolaisi siia ei oodata,ainult neid,kes tööd jaksavad teha.p.s.:ja tegelikult pole soome ka nii rikas riik kui enamik eestlasi arvab,riigivölg on kohutav ja igat senti veeretatakse näpu vahel!
s
Selle riigivõlaga/ 11. juuli 2017 09:07
on nii, et Soome riik on võlgu, Eestis aga eestlased riigi eest võlgu. Kumb on sinu rahakotile kurnavam. Oh jeerum! Kui palju vee Ameerka teistele võlgu on!
h
Hetk/ 11. juuli 2017 07:23
Iialgi ei tohi teda enda silma alt ära anda, sest ta ju ei räägi, seega puudub tal võimalus edastada igasugusest tekkinud probleemist.
Iga omavalitsus on kohustatud andma abi abivajajale tema enda kodus temale vajalikul moel. Seega tuleb nõuda omavalitsuselt poja hoolduse rahastamist, mis annab võimaluse ühel vanematest jääda koju, mis paraku on paratamatus, sellise abivajaja puhul.
Pildilt vaadatuna tundub, et ta pole voodis, sellises asendis toitmine on küllaltki vaevarikas. Hea variant on puitvoodi, mille mõlemad küljed on ära võetavad ja tagasi pandavad, siis pole hirmu, et ta voodist kukub. Antud voodi säästab ka vanemate selga ning saab tellida vajava kõrgusega.
Hooldekodu on sellistele piinarikas surm.
Seega nõuda tuleb omavalitsuselt kohustuste täitmist sellise haige vajaduste katmiseks, mis muidugi pole kergete killast tegevus, kuna ametnikel puudub kogemus tegelikest vajadustest sellise haige puhul.
m
11. juuli 2017 07:58
Millal on ov oma kohustusi täitnud? Artiklis räägitakse küll teenustest, aga sinna ju ei pääse ligigi!
a
Aadu/ 11. juuli 2017 08:35
Seljakott rahaga selga ja saad igale-poole, meie valitsust kyll ei huvita oma alamate mured, erite selle maksustamine.
e
11. juuli 2017 08:51
ei aita ka seljakott rahaga, kui teenuseid riik ei rahasta. Oli ju aasta alguses teema, et teenuste rahad said 2 nädalaga otsa ja ei jätkunud neilegi, kes varem teenusel olid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee