Eesti uudised

Valitsus kiitis heaks kaks haldusreformi määrust (8)

Toimetas Kristin Aasma, 10. juuli 2017, 22:49
Valitsushoone ToompealFoto: Robin Roots
Valitsus kinnitas täna haldusreformi määrused, millega viiakse lõpule Paldiski linna, Keila, Padise ja Vasalemma valla ühinemine, millest moodustatakse Lääne-Harju vald. Teise valitsuse määruse järgi liidetakse Tähtvere vald Tartu linnaga, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Tänasel valitsuse istungil heaks kiidetud määrustega vormistati möödunud nädalal vastuvõetud haldusterritoriaalse korralduse otsused.

Möödunud neljapäeval valitsuses heaks kiidetud sisuliste otsuste järgi jätkavad kohalike omavalitsuse üksustena Keila linn, Vihulaga ühinenud Haljala vald, Sõmeru vallaga ühinenud Rakvere vald, Nõo vald ja Luunja vald. Need otsused ei vaja valitsuse määrust.

Möödunud neljapäeval kiitis valitsus sisuliselt heaks ka Setomaa valla moodustumise, kuid selle maakondliku kuuluvuse määramiseks korraldatakse rahvaküsitlus, mis on teejuhiseks valitsuse vastavale otsusele.

Kohalikud elanikud saavad vastata küsimusele "Kas toetate loodava Setomaa valla kuulumist Põlva maakonda või Võru maakonda?“ elektrooniliselt kodulehel www.volis.ee kolmapäeval, 12. juulil kella 8-20ni. Vallakeskused on rahvaküsitlusteks avatud neljapäeval, 13. juulil kella 10-20ni. Rahvaküsitluses saavad oma arvamust avaldada Meremäe, Mikitamäe, Värska valla ja Luhamaa nulga külade elanikud, kes on vähemalt 16 aastat vanad.

Haldusreformi seaduse järgi peab valitsus kõik haldusterritoriaalset korraldust puudutavad otsused vastu võtma 15. juuliks.

Samal teemal

9. oktoober 2017, 13:31
VAATA JÄRELE: haldusreform muudab 200 000 aadressi, kas sinu oma on üks neist?
2. august 2017, 21:46
Enamik maavalitsuste töötajaist ei tea, mis neist pärast reformi saab
14. juuli 2017, 15:25
VAATA KAARTI: selline näeb Eesti välja pärast haldusreformi
10. juuli 2017, 17:53
Juhtkiri | Kes juhib haldusreformi?

8 KOMMENTAARI

m
Mitte-hallatavad vallad 11. juuli 2017, 19:07
Kuhu ja millal liidetakse Ingeri-Viru ja Petserimaa vallad?
m
Miks on nii, 11. juuli 2017, 09:12
et mingid soolapuhujad arvavad, et nemad näevad oma mäe otsast kõige kaugemale? Tulge Lõuna-Eestisse, saate teada, kus on kõrgeim paik Eestis. Kõige paremad ja tulusamad kogukonnad tekivad just inimeste endi otsuste vahel.
Loe kõiki (8)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee