Valitsushoone Toompeal (Robin Roots)

Valitsus kinnitas täna haldusreformi määrused, millega viiakse lõpule Paldiski linna, Keila, Padise ja Vasalemma valla ühinemine, millest moodustatakse Lääne-Harju vald. Teise valitsuse määruse järgi liidetakse Tähtvere vald Tartu linnaga, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Tänasel valitsuse istungil heaks kiidetud määrustega vormistati möödunud nädalal vastuvõetud haldusterritoriaalse korralduse otsused.

Möödunud neljapäeval valitsuses heaks kiidetud sisuliste otsuste järgi jätkavad kohalike omavalitsuse üksustena Keila linn, Vihulaga ühinenud Haljala vald, Sõmeru vallaga ühinenud Rakvere vald, Nõo vald ja Luunja vald. Need otsused ei vaja valitsuse määrust.

Möödunud neljapäeval kiitis valitsus sisuliselt heaks ka Setomaa valla moodustumise, kuid selle maakondliku kuuluvuse määramiseks korraldatakse rahvaküsitlus, mis on teejuhiseks valitsuse vastavale otsusele.

Kohalikud elanikud saavad vastata küsimusele "Kas toetate loodava Setomaa valla kuulumist Põlva maakonda või Võru maakonda?“ elektrooniliselt kodulehel www.volis.ee kolmapäeval, 12. juulil kella 8-20ni. Vallakeskused on rahvaküsitlusteks avatud neljapäeval, 13. juulil kella 10-20ni. Rahvaküsitluses saavad oma arvamust avaldada Meremäe, Mikitamäe, Värska valla ja Luhamaa nulga külade elanikud, kes on vähemalt 16 aastat vanad.

Haldusreformi seaduse järgi peab valitsus kõik haldusterritoriaalset korraldust puudutavad otsused vastu võtma 15. juuliks.

Jaga artiklit

8 kommentaari

M
Mitte-hallatavad vallad  /   19:07, 11. juuli 2017
Kuhu ja millal liidetakse Ingeri-Viru ja Petserimaa vallad?
M
Miks on nii,  /   09:12, 11. juuli 2017
et mingid soolapuhujad arvavad, et nemad näevad oma mäe otsast kõige kaugemale? Tulge Lõuna-Eestisse, saate teada, kus on kõrgeim paik Eestis. Kõige paremad ja tulusamad kogukonnad tekivad just inimeste endi otsuste vahel.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis