(TEET MALSROOS)

Austrias eemaldati Salzburgi linna lastaaedades menüüst sealiha sisaldavad toidud, vahendab Kronen Zeitung. 

Niisuguse sammuga otsustas linnavalitsus arvestada moslemilaste vajadustega, vastati ajakirjanike järelepärimisele aselinnapea Anja Hagenaueri büroost. Paljusid lapsevanemaid pahandas linnavalitsuse ootamatu otsus. Koguni 92% austerlastest leiab, et selline usutraditsioonil põhinev keeld ei ole õige. 78% küsitletutest arvab, et sealihatoidud peavad olema avalike lasteaedade menüüs. Bregenzi järel on Salzburg teine liidumaapealinn, kus lasteaedades sealiha toiduks ei pakuta. Seejuures eemaldati sealiha menüüst lapsevanemaid teavitamata ja sisuliselt salaja.  

Jaga artiklit

100 kommentaari

E
Eurooplane  /   18:02, 13. juuli 2017
Kas see on meie tulevik? Vähe sellest, et sakslased ei tohi jõule tähistada, nüüd ei tohi enam koolides liha süüa, sest moslemitest palestiinlased on siia sisse marssinud. Ja siis juudid imestavad, et miks on Eurooplaste seas national socialism populaarsemaks saanud?
A
aSDFGMNBVC  /   19:42, 11. juuli 2017
Lihaga peaks olema nii, et loom uimastatakse humaanselt, ning siis tapetakse. Inimesed ei saa stressihormoone ja pole vägivaldsed. Halal moslemitel ja Kosher tapmine juutidel on konkreetne looma surnukspiinamine, et toota justnimelt stressihormoone ja nii saada vägivaldsemaid sõdalasi. Ma keelustaks Halal ja Kosher tapmise, ning sea jne. loomade liha võiks olla valiku küsimus.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis