Foto: TEET MALSROOS
Õhtuleht.ee 10. juuli 2017 22:09
Austrias eemaldati Salzburgi linna lastaaedades menüüst sealiha sisaldavad toidud, vahendab Kronen Zeitung. 

Niisuguse sammuga otsustas linnavalitsus arvestada moslemilaste vajadustega, vastati ajakirjanike järelepärimisele aselinnapea Anja Hagenaueri büroost. Paljusid lapsevanemaid pahandas linnavalitsuse ootamatu otsus. Koguni 92% austerlastest leiab, et selline usutraditsioonil põhinev keeld ei ole õige. 78% küsitletutest arvab, et sealihatoidud peavad olema avalike lasteaedade menüüs. Bregenzi järel on Salzburg teine liidumaapealinn, kus lasteaedades sealiha toiduks ei pakuta. Seejuures eemaldati sealiha menüüst lapsevanemaid teavitamata ja sisuliselt salaja.  

Kommentaarid  (99)

Eurooplane 13. juuli 2017 18:02
Kas see on meie tulevik? Vähe sellest, et sakslased ei tohi jõule tähistada, nüüd ei tohi enam koolides liha süüa, sest moslemitest palestiinlased on siia sisse marssinud. Ja siis juudid imestavad, et miks on Eurooplaste seas national socialism populaarsemaks saanud?
aSDFGMNBVC 11. juuli 2017 19:42
Lihaga peaks olema nii, et loom uimastatakse humaanselt, ning siis tapetakse. Inimesed ei saa stressihormoone ja pole vägivaldsed. Halal moslemitel ja Kosher tapmine juutidel on konkreetne looma surnukspiinamine, et toota justnimelt stressihormoone ja nii saada vägivaldsemaid sõdalasi. Ma keelustaks Halal ja Kosher tapmise, ning sea jne. loomade liha võiks olla valiku küsimus.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS