Galeriid

GALERII JA VIDEO | ÜLLATUS! Tuulevaikus tõi Tallinna imekaunid purjelaevad (4)

Küllike Rooväli, 10. juuli 2017, 18:40
Tuulevaikus tõi Lennusadama purjelaevu täis. Küllike Rooväli
Nagu ämber külma vett korraldajatele, jõudsid Tallinna nädal aega varem merepäevadeks saabuma pidanud rahvusvahelise suurregati purjelaevad, mis olid tuulevaikuse kätte jäänud.

Enamus rahvusvahelise noorte purjeõpperegati The Tall Ships Races 2017 (TSR) laevadest sildus tõsise peaproovina Lennusadamas, kus sadamakapten Lauri Väinsalu hakkas saabujaid vastu võtma juba pühapäeva õhtul. Nii kiireid päevi mees oma tööajast ei mäleta, eilegi tormas ta asju ajades laevalt laevale.

Tallinna merepäevad, kus külalislaevad pidid kava järgi osalema, algavad 15. juulil ja õppepurjekaid oodati Tallinna tegelikult alles 16. juuli õhtuks, mil nad pidid Tallinna peatuma jääma paariks päevaks.

Väinsalu sõnul plaanivad alused Tallinna jääda esmaspäevaks ja teisipäevaks, siis siirdutakse Kotkasse. "Kui inimestel on huvi laevu vaadata, tulge ja tundke rõõmu," kutsus Väinsalu. "Pardale praegu ei lubata, küll aga saab kai pealt iludusi imetleda ikka."

Saabuvas laevastikus polnud küll kõige suuremaid hiiglasi, mis saabuvad nädala pärast, kuid paljud kahe- ja kolmemastilised üsna kopsakad külalised. Suur hulk tuli ka väiksemaid jahte. Mõned laevad siirdusid ka Pirita sadamasse ja Kakumäe Havenisse.

Madis Rallmann, kes on TSR-i Eesti esindaja, selgitas, et sadade osalejatega rahvusvahelise regati alused vaevlesid juba mitmendat päeva tuulevaikuses. Regati esimese etapi vahefiniš, mis toimus Eesti ranniku lähedal Suurupi all, muutus peaaegu loteriiks, sest meeskondadel polnud paat meetrit sekundis puhuvas tulles võimalik enam reaalselt võistelda. Nii juhtuski, et viimased kaks päeva sõitsid kümned võistlevad jahid ja purjelaevad imeaeglaselt Osmussaare ja Suurupi vahelist distantsi ainsa sihiga – ületada finišijoon ning ilmselt sai kõigil sellest kõrini.

„Osa võistlejaist suundus edasi regati ametlikku sihtsadamasse Kotkasse, aga suur osa saabus siia, sest kütust polnud mõtet kulutada ja sadamas saab teha vajalikke koristus- ning remonditöid ja puhata,“ rääkis Rallmann. „Meile, merepäevade korraldajatele, on see nagu merepäevade reklaamtreiler, nagu peaproov, püüame meeskondi võimalikult palju abistada ja ootame neid juba nädala pärast siia tagasi.“

Rallmanni sõnul seda ohtu pole, et laevad nädala pärast tulemata jäävad. „Vahepeal vahetavad õppelaevad meeskondi, pardale tulevad uued noored, kes tahavad samuti Tallinna näha,““ rääkis Rallmann. „Suur purjepidu tuleb kindlasti!“

4 KOMMENTAARI

e
Ei toonud midagi 11. juuli 2017, 10:10
Need sõidukid vajavad liikumiseks just tuult, kui te seal õhtalehas seda juhuslikult ei teadnud.
z
zeke 11. juuli 2017, 09:04
ärge kiirustage nii koledasti, kas klahvid jooksevad eest ära klaviatuuril või?
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee