Maailm

SUUREJOONELINE IDEE: Venemaad hakkab valitsema tsaar Vladimir Esimene (72)

Aadu Hiietamm, 10. juuli 2017 18:16
PUTIN TSAARIKS? Venemaal arutatakse võimalust kuulutada president Vladimir Putin seitsme aasta pärast tsaariks.Foto: AFP / Scanpix
Suure tõenäosusega laseb Vladimir Putin end järgmisel aastal taas Venemaa presidendiks valida. Kuna põhiseaduse järgi teda pärast seda enam presidendiks valida ei saa, siis on Venemaal hakanud ringlema idee nimetada Vladimir Putin 2024. aastal tsaar Vladimir Esimeseks.

Monarhia taastamise ideega tuli välja Moskva patriarhaadi välissuhete osakonna esimees, Volokolamski metropoliit Ilarion, kes on Vene kirikuhierarhias tähtsuselt teine mees. Ta kuulutas, et poleks paha taastada Venemaal monarhia. Metropoliit Ilarion rõhutas, et monarhia on riigikord, millel on võrreldes kõigi teiste riigivalitsemise vormidega eelised.

Samal teemal

Ilarioni seisukohavõtu järel asuti Vene ajakirjanduses kohe arutlema, kes võiks olla järgmine tsaar. Tooni andis ajalehe Zavtra blogis Aleksandr Prohhanov. Ta rõhutas, et tsaariks sobib vaid eriline inimene nagu Vladimir Putin, kes tõi Venemaa rüppe tagasi Krimmi. Prohhanov lisas, et patriarhaadile lähedastes ja monarhia taastamisest unistavates ringkondades nimetatakse üha sagedamini Venemaa praegust presidenti Vladimir Vladimirovitš Putinit kui võimalikku esimest Vene monarhi Putinite dünastiast.

Vene sotsioloog Igor Eidman kirjutas seejärel Facebookis, et faktiliselt Venemaal juba eksisteerib absoluutne monarhia ning jäänud on see vaid seadustada ja nimetada Putini üks tütar troonipärijaks. Pärast Vladimir Esimest tuleks sel juhul Jekaterina (Katariina) III. Teatavasti on Vladimir Putini noorema tütre nimi sarnane – Katerina.

Eeskuju on Vladimir Putinil võtta Prantsusmaalt, kus aastatel 1848–1852 presidendiks olnud Charles-Louis-Napoléon Bonaparte kuulutas end keisriks ja jäi troonile kuni 1870. aastani.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee