Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO JA FOTOD | Väärkoheldud koer Hallike on üle 10 kilo kaalust alla võtnud ja hakkab oma tõelist iseloomu näitama (13)

Johanna-Kadri Kuusk, video: Martin Ahven, 10. juuli 2017 16:33
Koer Hallike uues kodus.Foto: Martin Ahven
Peaaegu kaks kuud tagasi võeti väärkoheldud ja stressis koer Hallike oma omaniku käest ära. Õhtuleht käis uurimas, kuidas kutsu end uue pere juures tunneb.

Sõites Hallikese uue kodu hoovi on näha kuidas mitu koera haukudes auto ümber tiirutavad. Hallike on tagasihoidlikum ja alguses paistavad majaukse vahelt vaid kaks läikivat silma, aga ei kulu kaua, kui Hallike perenaise ergutuste peale õue uudistama tuleb.

Kuigi silmnähtavalt ülekaalus, ei ole Hallikese praegune seisund võrreldav sellega, milline ta seitse nädalat tagasi oli. Üle 10 kilo kaotanud koer püsib juba ise jalul ja töntsib vajadusel ka veidi kiirema tempoga hoovi peal ringi. Külalised üle nuusutanud läheb Hallike lähedal asuvasse võssa sahistama.

''Ta käib kogu aeg seal omi asju tegemas, ega ta ära ei jookse,'' seletab meile perenaine Karme Reiljan, kes on Hallikese näol endale lahutamatu kaaslase leidnud.

Totaalne muutumine

Samal teemal

Reiljan jutustab, kuidas Hallike on seitsme nädalaga läbinud totaalse muutumise. ''Ta laseb end puudutada ja ei karda enam inimesi. Varem oli nii, et kui mingi heli oli, siis ta põgenes nii kiiresti kui sai. Nüüd vaatab ta lihtsalt ringi. Siia jõudes kaalus ta 60,5 kilo ja on praeguseks 11 kilo kaalust alla võtnud,'' räägib ta.

Reiljani sõnul koeral peale ülekaalulisuse muid tervisehädasid pole ja sellepärast ei ole avalikkus Hallikese tegemistest viimasel ajal palju kuulnud.

Kuigi Hallike liputab rõõmsalt saba, siis on näha, et liigne kaal on oma märgi jätnud. Maha istudes hakkab Hallikese rind ja esikäpad liigsest lihaspingest värisema. Koera liigutamine oli Reiljani sõnul alguses keeruline.

''Ta andis alguses märku, et ta ei taha, et keegi teda puudutaks. Ega ta ei teadnud ka, mida inimesed temalt tahavad. Praegu ta juba usaldab mind enda selja taha, aga kui ma varem talle jala õrnalt vastu tagumikku panin, siis ta reageeris, nagu ma oleksin teda täiest jõust löönud. Eks tal olid sellega ilmselt omad kogemused,'' rääkis Reiljan.

Hallikesel on iseloomu

''Ta on päris dominantne. Kui ta midagi tahab, siis ta näitab seda selgelt välja ja ta võib ka kiusata. Üks päev tegin arvuti taga omi asju ja Hallike trügis ja nügis. Lõpuks ronis ta mu tooli alla, aga selline nagu ta on, siis kinni ta sinna jäi. Tõusin püsti, lasin ta välja ja ta ronis uuesti tooli alla kinni. Nii see jant meil käis kuni ma lõpuks andsin alla ja tulime õue,'' jutustas Reiljan muheledes.

Reiljani sõnul ei ole ta üldse väga hellik.

''Selle loo tragöödia valguses võib temast jääda väga õnnetu ja väeti mulje. Loomulikult on ta palju kannatanud, aga see ei ole muutnud tema iseloomu,'' seletas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee