Eesti uudised

Piimatootjad esitasid Kruuda ja Tere vastu kopsaka hagi (4)

Äripäev, 10. juuli 2017 11:36
Oliver KruudaFoto: Arno Saar
Oliver Kruuda ajal Terele piima vahendanud ja pankrotistunud UP Varud OÜ võlausaldajad on esitanud 1,7 miljoni euro suuruse hagi Tere ja Kruuda ning hagi järgi viimase huvides tegutsenud Aivo Pärna, Jaan Uibo ja nendega seotud ettevõtete vastu.

Hagi tugineb UP Varude väidetavale pahatahtlikule maksejõuetuks muutmisele Kruuda ja Tere huvides ning kontrolli all, edastab Äripäev. Võlausaldajad, kes on otsustanud nende eest minema keerutatud raha tagasi nõuda, on tulundusühistud Laeva Piim ja Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liit.

Mõlemad koondavad piimatootjaid, kes müüsid läbi UP Varude piima Terele, kuid said tasutud arvete asemel tünga. Ligi aasta aega tagasi UP Varude pankrotimenetluses tunnustati Laeva Piima nõudeid summas 1,6 miljonit eurot ja Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liidu nõudeid summas 562 000 eurot.

Piimatootjate hagi koosneb hulgast episoodidest, mis näitavad, kuidas Kruuda lähikondsete abil skeemitati raha UP Varudest välja ja osaliselt ringiga tagasi Teresse, selle asemel et tasuda üha kasvanud võlgu tootjate ees 

Samal teemal

04.01.2019
FOTOD | Ekspiimatööstur Oliver Kruuda astus kohtu ette: „Ma pole seadust rikkunud!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee