Maailm

Novaja Gazeta paljastab: süütute inimeste massimõrv Tšetšeenias (9)

Õhtuleht.ee, 10. juuli 2017, 04:00
Valmis «kangelastegudeks»: Foto on tehtud Groznõis tänavuse sõjaväeparaadi ajal.Foto: Reuters / Scanpix
Kõik algas eelmise aasta 17. detsembril, kui tšetšeeni noorukid tungisid tuttavale politseinikule kallale ja tapsid ta. Kurjategijad põgenesid politseiniku autoga ja kui neid hakati taga ajama, siis rammisid nad ühe liikluspolitseiniku surnuks. Enamik tapjaist lasti maha ning kolm haavatut vahistati ja viidi haiglasse. Inimõigusorganisatsiooni

Memorial andmeil ei hakatud neid ravima, vaid lasti maha.

Ajakirjanikel õnnetus leida tõendid selle kohta, et hulk inimesi, kes pärast Groznõis juhtunut vähemalt kolmes Tšetšeenia piirkonnas kinni võeti, pandi politseiosakondade keldritesse luku taha, ilma et nende kohta oleks olnud vahistamismäärust, ega koostatud ühtegi dokumenti, et neid on kinni võetud. Nii vahistati paarsada inimest, kõige rohkem Šalis. Neid hoiti poolteist kuud trellide taga, piinati, et saada ülestunnistusi ja alles siis vormistati vahistamine. Osa neist kadus Novaja Gazeta kahtlustuse järgi jäljetult. Ööl vastu 26. jaanuari toodi 27, võib olla isegi 56 vahistatut Groznõisse patrullpolitseipolgu territooriumile ja lasti maha. Novaja Gazeta andmeil viidi mõrvatud erinevatesse surnuaedadesse, isegi kristlaste kalmistutele, ja maeti kiiruga kaevatud tähistamata haudadesse.

9 KOMMENTAARI

M
! 10. juuli 2017, 21:18
Miks need kümne hukati, me kahjuks ei tea. Kuid neid mõ.rvarnoorukeid ma küll taga ei nuta. Kuidas töö, nõnda ka palk. Silm silma, hammas hamba vastu. Nemad ise ju ta.pmisi alustaid. ja said seda mida otsisid.
r
ristiisa 10. juuli 2017, 09:00
selline saab tulevikus puutja mõjusfääride riikide valitsemiskord olema
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee