Anonüümne 26-aastane mees: Jah, olen käinud. Meie ise, eestlased, peaksime kaitsma.

Joonas (21): Olen ajateenistuse läbinud. Eesti riiki peaksid kaitsma eelkõige Eesti ajateenistuse läbinud mehed ja kaitseliit. Samuti saame loota ka  liitlastele. Üks kõigi kõik ühe eest.

Silver (26): Olen ajateenistuses käinud, aga jätsin selle teenistuses saadud vigastuse tõttu pooleli. Eesti riiki peaks kaitsma professionaalne palgaarmee koos NATO liitlastega või kui tahetakse iga hinna eest jätkata kohustusliku universaalse ajateenistusega, siis tuleks seda muuta oluliselt paindlikumaks ja vastavaks tänapäevasele elukorraldusele ja inimeste individuaalsetele huvidele ja võimetele. Vastasel juhul ei suudeta mitte kedagi motiveerida sinna minema.

Kristo (25): Ajateenistuse asemel käisin asendusteenistuses, kuna ei poolda vägivalda ja relva omamist. Eesti riiki peaks kaitsma mitte sõjavägi, vaid diplomaatia ja head suhted ennekõike naabritega.

Anonüümseks jääda sooviv 20-aastane naine: Ma ei ole mõelnud minna ajateenistusse ja ei soovi ka tulevikus. Pigem võiksid riiki teenida mehed, sest esiteks on nad füüsiliselt juba palju tugevamad, mis aitab kindlasti kaasa ajateenistuse läbimisele. Muidugi ma ei ütle, et naised ei tohiks minna, kui nad tunnevad, et see neile sobib. Mina isiklikult ei tunne seda ja arvan, et see tuleb pigem meestele kasuks nii vaimselt kui füüsilise vormi treenimisel. Ma ei usu, et naisele on hügieeniliselt ja ka füüsiliselt hea, kui ta peab raskustega jooksma ning mitu nädalat metsas elama.

Kristo (29): Ei ole käinud, kuna olen kõrvaldatud seljatrauma pärast. Mina kaitsen ainult oma perekonda.“

Herki (24): Olen käinud. Oma riiki peaks kaitsma ikka oma riigi rahvas.

Juhan (27): Ei ole ajateenistuses käinud, ei läbinud arstliku komisjoni, seega ei saa ka minna. Eesti riiki peaksid kaitsma terved inimesed.

Oskar (22): Ei, sest olen invaliid. Eesti riik peaks sisse ostma sellist teenust, sest meil ei saa olema sellist sõjalist jõudu. Meist sõidetakse üle nagunii kui sõjaks läheb. Ja mis seal salata,  ma ei läheks ajateenistusse nagunii. Pole suvelaagrite fänn, kasu sellest midagi pole, kui pole plaani elukutseliseks minna.

Kauro (21): Olen läbinud ajateenistuse. Riiki peaks kaitsma kaitsevägi.

Annika (24): Ei ole käinud ja ei kavatse minna. Eesti riigi füüsilist ründamist ei kujuta ette, usun, et võimalikud rünnakud toimuksid pigem kübermaailmas. Kaitseksid Eesti oma väljaõppinud spetsialistid, pluss liitlaste võrgustik. Euroopa on niigi muutunud üheks suureks riigiks, ka füüsilise rünnaku korral ootaks suurt abi teistelt riikidelt.

Jaga artiklit

85 kommentaari

A
API  /   18:10, 11. juuli 2017
Homod eesliinile, sooneutraalsed luuresse( vajadusel muutuvad puudeks )... :D

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis