Eesti uudised

MEELDETULETUS POSITIVUSELE SÕITJATELE: Lätti sõites peavad auto dokumendid kaasas olema (7)

Toimetas Kristin Aasma, 9. juuli 2017 09:40
Foto: Markus Mikk
Autoga piiriületamisel peab olema sõiduk tehniliselt korras ning kaasas juhiluba, auto tehniline pass ja kindlustusdokumendid, meenutab kindlustusfirma autojuhtidele enne uuel nädalal toimuvat Läti muusikafestivali Positivus.

„Kui Eestis liigeldes piisab autojuhil ID-kaardist, siis välismaale, sealhulgas ka Lätti sõites peab olema kaasas juhiluba ja auto tehniline pass," kommenteeris PZU Kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juhataja Urmas Saar ettevõtte teatel. Väljapoole Eestit reisides soovitatakse lisaks liikluskindlustuse tavapoliisile kaasa võtta roheline kaart ehk rahvusvaheline liikluskindlustuse poliis, mis aitab välisriikides asjaajamist vajadusel oluliselt lihtsustada.

Lisaks on soovitatav kontrollida üle, et autojuht on sisse kantud sõiduki tehnilisse passi ning autol on ka roheline kaart. Kui sõidukijuhti auto tehnilises passis kirjas ei ole, peaks juhile vormistama soovitavalt notariaalselt kinnitatud ingliskeelse volikirja sõiduki kasutamiseks. "Rohelist kaarti saab liikluskindlustuspoliisiga sõidukile kindlustusfirmast tasuta tellida,“ lisas Saar.

Infot ja nõuandeid liikluskindlustuse kohta välisriikides liigeldes leiab Eesti Liikluskindlustuse Fondi veebilehelt.

Samal teemal

05.06.2017
SUUR SUVEFESTIVALIDE TEEJUHT: kus ja millal saab missugust muusikat nautida?
02.02.2017
Positivus avalikustas tänavuse festivali peaesinejad