VENE TRIBÜÜNID TÄIS: Kui saali venekeelne pool oli kuulajaid täis, siis eestikeelses pooles oli tribüünidel rahvast hõredamalt.Foto: Alar Truu
Johanna-Kadri Kuusk 8. juuli 2017 04:00
Eile algas Tallinnas Tondiraba jäähallis selle nädala lõpuni kestev suur Jehoova tunnistajate kokkutulek, mis korraldajate hinnangul võib kohale meelitada kuni 6000 usklikku. Eile oli jäähalli kogunenud 4700 inimest.

Tondiraba jäähalli uksest sisse astudes kostub esmalt kõrvu venekeelne jutt. Osalejad on kogunenud tribüünidele kuulama kõnelejaid, kes räägivad sellest, kuidas eluraskustega toime tulla.

Infolaua juures on üleval silt, millel on kirjas "eesti keel" ja "vene keel", ning mõlema taga erinev raadiosagedus. Tegu on ainult jäähallis levivate sagedustega neile, kes tahavad kõnepidajate juttu kuulata kõrvaklappidest, näiteks viletsavõitu kõrvakuulmise tõttu.

Jäähalli tribüünid ja saal on pooleks jaotatud kahe vastassuundadesse keeratud ekraani ning kõlaritega. Ühe ekraani ees räägib kõnepidaja eesti keeles, teise ees räägitakse samast teemast vene keeles. Vene poole tribüünidel istuv rahvas tundub oluliselt noorem kui kuulajad eesti poolel. Samuti on venekeelsel poolel istmed palju tihedamalt täidetud.

Miks nii? Põhjust ei ole vaja kaugelt otsida. Aprilli lõpus oli Venemaa ülemkohus Jehoova tunnistajate tegevuse Venemaal keelustanud, määrates nende usu äärmuslikuks. Ürituse korraldaja Lembit Reile sõnul on see keeld tõesti venelaste suure osaluse põhjuseks. "Kuna Venemaal ei ole selliseid asju enam võimalik läbi viia, siis need, kellel oli võimalus, sõitsid siia. Kellel oli siin sõpru või sugulasi, tuli kohe. Meil on siin palju vene sõpru," seletas Reile.

Ürituse teise korraldaja Tõnu Lingi sõnul on kokkutulek aastatega populaarsemaks saanud. "Viimastel aastatel on siin piibli haridusprogramm nii huvitavaks tehtud, et igas kõnes on video. See teeb ka lastele asja huvitavaks. Mul on hea meel, et nad lapsest peale hakkavad häid põhimõtteid õppima ja tahavad ise selle kõigega kaasa tulla," rääkis Ling.

Ling kirjeldas Jehoova tunnistajate kokkutulekut kui pisikest laulupidu, kuna kokkutulekul on palju laulmist ja kõik, kes vähegi söandavad, laulavad kaasa. Ka lapsed.

Reile seletab, et atmosfäär on kokkutulekul optimistlik ja rõõmus. "See ongi põhiidee. Räägime, kuidas eluraskustega hakkama saada, ja proovime inimesi rõõmsaks teha. Vahel on kirikus natuke manitsev ja rusuv meeleolu, siin see nii ei ole," kirjeldas Reile.

Samal teemal

Kommentaarid  (13)

Kohutav 8. juuli 2017 13:18
see on hirmus , lugege nende kodulehelt kuidas kutsutakse sekti toetama(lugege millised variandid), see on rumalate püüdmine ja meil sealhulgas väga palju põhiharidusega kodanikke , see värbamine ja põhiliselt need inimesed ootavad maailma lõppu , milline soodustab mittetööle asumist ja ei tahetagi enam tööd teha
Lnx 8. juuli 2017 13:15
Keelmine on liiast, aga liialt end nendega siduda ei maksa. Kes ei lase end liialt mõjutada, võib olla mõnega läbi käies talle abiks sealt ühingust lahkumisel. Paljudel neist pole sõpru-sugulasi väljaspool, mis teeb lahkumise raskeks. Ja kui ongi, siis teiste JT-tega katkevad lahkuja suhted ikkagi. Vt Tunnistaja.ee ja üldisemalt usuäärmustest usuhaavad.wordpress.com
Paha lugu 8. juuli 2017 13:29
nad kleebivad ennast lastele külge ja seda ei karistata? kui kommi pakud või pead silitad , on tegemist ja pollar otsib sulle paragarahvi. Jehoovalased reklaamivad kodulehel annetamisviise ja tutuvuge, milline kelmus , see kutsub üles mitte sugu tegema ja maailma lõppu reklaamivad, seega soosivad mittetöö tegemist , see on hirmus
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS