Maailm

Trump Putinile: "Mul on suur au teiega kohtuda." Kohtumine kestis kaks tundi ja 16 minutit (55)

Aadu Hiietamm, 7. juuli 2017 20:30
Foto: AFP / Scanpix
Hamburgis toimus USA presidendi Donald Trumpi (71) ja Venemaa presidendi Vladimir Putini (64) esimene kohtumine. 

Selle juures viibisid ka välisministrid Rex Tillerson ja Sergei Lavrov ning tõlgid. Donald Trump ütles kohtumise algul telekaamerate ja fotograafide ees, et tal on suur rõõm ja au härra Putiniga kohtuda. "Arvan, et eelseisev arutelu tuleb kasuks nii Venemaale kui ka Ameerika Ühendriikidele, samuti kõigile huvitatud pooltele," lisas USA president.

"Ka mul on suur rõõm teiega isiklikult kohtuda, härra president. Loodan samuti, et meie kohtumine toob positiivseid tulemusi," vastas Trumpi viisakustele Venemaa president.

Nõukogude Liidu viimane juht Mihhail Gorbatšov pidas kohtumise eel oluliseks, et Putin ja Trump suudavad taastada kahe riigi suhetes vahepeal kadunud usalduse. 86aastane Gorbatšov meenutas seejuures oma kohtumisi Ronald Reaganiga 1985. aastal Genfis ja 1986. aastal Reykjavikis.

Trumpi ja Putini esimene kohtumine venis algselt kavandatud 30–60 minutist üle kahe tunni pikkuseks ning seda saab pidada heaks märgiks.

USA välisminister Rex Tillerson ütles pärast kohtumist, et lepiti kokku relvarahus Süüria edelaosas. Relvarahu algab pühapäeval. 

Tillersoni sõnul küsis Trump mitu korda Putinilt ka Venemaa sekkumise kohta USA presidendivalimistesse ning Putin eitas mistahes sekkumist.

Veel räägiti kohtumisel Ukrainast, terrorismist ja küberrünnakutest. 

Samal teemal

15.06.2018
TRUMP ja PUTIN: kas kohtumine on silmapiiril või silmapiiri taga?
19.07.2017
USA meedia: Trump vestles Saksamaal Putiniga kaks korda
13.07.2017
VIDEO | Kes oli salapärane naine Putini auto tagaistmel?
10.07.2017
SUUREJOONELINE IDEE: Venemaad hakkab valitsema tsaar Vladimir Esimene

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee