(Teet Malsroos)

Pettumust, mis peegeldus Olga Ivanova ja Oudekki Loone näos, kui Yana Toom ütles, et tema jääb Keskerakonda, ei andnud varjata. Toomi otsus nurjab savisaarlaste valimisnimekirja edulootusi isegi siis, kui mõtlemisaega võtnud Loone ja Ivanova kõigest hoolimata oma nimekirjaga välja tulla otsustavad.

Mõtlemisainet võiks neile anda samad põhjused, mis Yana Toomigi meelemuutuse tingisid. Selge on, et Keskerakonna nimekirjas jätkamine oli kindla peale minek. Soodne koht järgmiste europarlamendi valimiste nimekirjas ja õigus erakonna juhtimisel kaasa rääkida oli arvatavasti vähim, mida erakonna juht Jüri Ratas ja teised läbirääkijad Toomile lubada said. Kaotada olnuks sellega võrreldes palju, sest seda, millised on ühe vene erakonna läbilöögivõimalused Eesti ühiskonnas, näitab minevik – ühtegi sellist enam alles pole, seega mitte eriti head. Viimane peaks eriti ettevaatlikuks tegema aga just „väiksemaid õdesid“ Loonet ja Ivanovat, kelle häältesaak jääb Yana Toomi omale alla enam kui kümme korda, ja võib koduerakonna toeta veelgi kahaneda. Nende õnnetuseks tähendab see, et Loonel ja Ivanoval on Keskerakonda rohkem vaja kui Keskerakonnal neid. Mingis mõttes kehtib sama aga isegi Edgar Savisaare kohta.

Nii pole Eesti poliitikat lähiajal enim mõjutav küsimus enam see, kes Keskerakonda jäävad (vähemalt näiliselt jätkatakse ühtsena), vaid mis oli Yana Toomi jäämise hind. Mässajate korduvad märkused, et Keskerakond on kaotamas oma nägu, viitavad, et oodata on tagasipöördumist mõningate nõudmiste juurde, mis valitsusrahu huvides laualt maha tõsteti. Pinged ei vaibu sel juhul aga ka pärast kohalikke valimisi.

Jaga artiklit

14 kommentaari

V
Viisnurk Punane  /   21:03, 11. juuli 2017
kolmik kolonne võib heita end punalipu lehvides vahutavatesse Naroowa lainetesse ja sõuda sibulakuplite punase viisnurga poole.
T
tühi koht  /   20:55, 11. juuli 2017
Selge on ju see, et eestlased seda punakolmikut ei vali ja nad ei saa ju kunagi enam riigikogusse, see on ju otsustatud, jube pilt, jubedad suured stalini ninad neil.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis