Krimi

ETTEVAATUST, KELMID! Rakveres langes mees petuskeemi ohvriks (13)

Toimetas Kristin Aasma, 7. juuli 2017 16:39
Foto on illustreeriv.Foto: PantherMedia / Scanpix
7. juulil pöördus politsei poole meesterahvas, kes langes Rakveres kelmide petuskeemi ohvriks ja jäi seetõttu rahast ilma.

Skeemi kohaselt pillab üks meestest rahakoti varem välja valitud ohvri ees maha ja kõnnib edasi. Seejärel astub rahakoti juurde kelmuse kaasosaline, kes rahakoti maast võtab ja pakub ohvrile leitud rahasumma ära jagada, edastas Ida prefektuuri pressiesindaja Kerttu Krall.

Mõne hetke pärast naaseb rahakoti omanik, kes hakkab ohvrit läbi otsima ja soovib tema rahakotti näha. Rapsimise käigus õnnestub kelmil ohvri rahakott maha kukutada nii, et kõik kaardid sealt välja kukuvad, misjärel ta need ise ka üles korjab ja ohvrile tagastab.

Samal teemal

Segadusse aetud kannatanul jääb aga märkamata, et tagastatud asjade seast on kaduma läinud pangakaart. Hilisemal avastamisel selgub, et kaardilt on sularaha välja võetud.

Üks meestest on ligikaudu 25aastane, kõhna kehaehitusega ja kandis pruuni nahkjopet. Teise meesterahva vanus võib olla ligikaudu 35 ja ta kandis helesinist teksajakki. Mõlemad mehed räägivad vene keeles.

Rakvere politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Joel Alla rõhutab, et poes või pangaautomaadis PIN-koodi sisestades tuleb veenduda selles, et see ei oleks nähtav kõrvalistele isikutele. "Kelmid on väga kavalad ja võivad PIN-koodi fikseerida selle sisestamisel üpris märkamatult. Samuti ei tohi ühegi ettekäände puhul oma pangakaarti ja PIN-koode võõrastele anda. Paraku hoiavad mitmed eakad rahakoti vahel ka kaardi PIN-koode, mis sellistel puhkudel hoopis karuteeneks iseendale on. Pangakaardi kadumise korral tuleks sellest koheselt teavitada vastavat panka, kellel on võimalus kaart koheselt sulgeda,“ lisas Alla.

Kõigil, kes on eelpool kirjeldatud situatsiooniga kokku puutunud või omavat mingisugust informatsiooni, palutakse sellest teada anda numbril 322 2677, e-posti teelmonika.lempu@politsei.ee või politsei lühinumbril 112.

Samal teemal

20.06.2017
FOTOD | Politsei hoiatab Ida-Virumaal tegutsevate kelmide eest
19.06.2017
Politsei hoiatab Ida-Virumaal tegutsevate kelmide eest
23.05.2017
Veebikonstaabel hoiatab kelmide eest, kes noortelt sotsiaalmeedia vahendusel raha välja petavad