Alexander Hug.Foto: AFP/Scanpix
Aadu Hiietamm 7. juuli 2017 17:30
Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Ukraina missiooni asejuht Alexander Hug hoiatab, et olukord Ida-Ukrainas on äärmiselt plahvatusohtlik, vahendab Kronen Zeitung.

Ukraina armee ja nõndanimetatud rahvavabariikide relvaüksused asuvad sageli teineteisest vaid saja meetri kaugusel. Kokku on aga lepitud, et see vahemaa peaks olema vähemalt kaks kuni kolm kilomeetrit. Minski kokkulepete järgi peaks raskerelvad olema nii-öelda rindejoonest vähemalt 15 kilomeetri kaugusel. Ainuüksi Avdijivka lähistel on OSCE vaatlejad loendanud vaenupooltel alates aasta algusest 2500 raskerelva, mida seal ei tohiks olla. Niisuguses olukorras võivad rasked lahingud paraku puhkeda iga hetk, leiab Alexander Hug.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

osce 8. juuli 2017 23:23
peaks ju vene piiril olema
ätt. 8. juuli 2017 07:29
Seal käib täiemahuline kodusõda sest mõlemal poolel on nii ukrainlasi kui venelasi ja ennekõike ei ole rahust huvitatud ukraina radikaalid kes ei allu valitsusele ega presidendile.Obama ajal oli iga nädal seal keegi valitsusringkondadest julgustamas -andke takka poisid küll meie toetame aga tänaseks on aru saadud,anna seda raha palju tahad kavalantsu kübar on põhjatu.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS